Mutasyon - Müşteri Takip ve Stok Yönetimi (Bir Muhasebe Programı)

Başlatan sworld, 12 Şubat 2016 - 18:56:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tefoski

- Tamam,
- burda bir sorun yok, çalışıyor,
- bir ana katagori oluşturdum - alt katagori ekledim ...
- Çalıştı - Ürün listesi oluşturabilirim...
- Bir elim bu programın üstünde olacak,
- her gün bir ekleme ile 1 ay etüt edeceğim ...

BirDost

sworld

Alıntı yapılan: tefoski - 13 Mart 2016 - 20:01:41
- Tamam,
- burda bir sorun yok, çalışıyor,
- bir ana katagori oluşturdum - alt katagori ekledim ...
- Çalıştı - Ürün listesi oluşturabilirim...
- Bir elim bu programın üstünde olacak,
- her gün bir ekleme ile 1 ay etüt edeceğim ...
Teşekkür ederim. Bende test ettim resim eklerken sıkıntı verdi sizde benim localhostta sıkıntı vermedi. Onun da düzeltmesini yayınlarım yakında inş.

sworld

Mutasyonun yeni versiyonu (Beta 1) yayınlandı şükür.

Versiyon Beta 1
1- Müşteri sayfası değiştirildi
2- Müşteri eklerken veya silerken oluşan bir hata düzeltildi
3- Hizmet faturaları için iptal etme seçeneği eklendi
4- Yeni bir fatura eklendiğinde sayfa eklenen faturaya yönlendiriliyor artık.
5- Anasayfada iptal edilen faturaların gösterilmesi hatası giderildi
6- Müşteriyi silme seçeneği eklendi (Eğer müşteri adına fatura varsa sadece pasif ediliyor).
7- Bazı bölümler için bilgi kutucukları eklendi. Bunun için soru işaretine (?) tıklamak yeterli.
8- Anasayfadaki toplam giriş ve çıkış grafiği hatası giderildi.
9- Ürüne resim eklerken meydana gelen bir hata giderildi.
10-Veritabanındaki paytype tablosu kaldırıldı.
11-Ürün listesi sayfasının görünümü daha hoş bir hale getirildi.
12-Ürün listesi sayfasına "Stoktakiler, Çok satılanlar, Stoğu Tükenenler" filtresi eklendi.
13-Ürün listesi sayfasına "Liste ve Tablo Görünümü" eklendi.
14-Ürün listesi sayfasındaki bazı hatalar giderildi.
15-Ürün listesi sayfasındaki sayfalama hatası giderildi.

heartsmagic

Eline sağlık. Projeyi Gtihub'a da taşımışsın ki çok güzel bir şey bu. Umarım bu projeye katkı verebilecek başka arkadaşlar da olur ileride.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sworld

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Nisan 2016 - 12:08:52
Eline sağlık. Projeyi Gtihub'a da taşımışsın ki çok güzel bir şey bu. Umarım bu projeye katkı verebilecek başka arkadaşlar da olur ileride.
Teşekkür ederim. Çok güzel olurdu o zaman :)

szgnblt

Eline sağlık başarılarının devamını dilerim.

Bazı önerilerim olacaktı. Gerci awd ile git adresi cepten kontrol ettiğimde çok detaylı inceleyemedim. Sadece gördüğüm bazı fikirleri paylaşmak istiyorum.

1.class yapıları dosya isimleri büyük harf yapılsa
2.db exception hataları ilgili kullanıcı dil ayarına göre dil dosyasından gösterilse
3.sql incelediğimde çok sorgu ile karşılaştım. Foreign key ile başlı tablolar ilişkilendirilmesi
4.sql de sorgu yerine store prosedur ile execute edilse daha verimli olacağını düşünüyorum. Db yapısında ilgili proje için bir kaç tablo daha olursa veri bütünlüğü olacağı kanısındayım.

sabahyildizi

Hocam Elinize Saglık Çok Güzel Bir Proje Yazmışsınız.
Bir Kaç Yerde Hatalar Var Onları Düzeltirseniz Çok Mükemmel Olacak.
Türkçe Karakter Sorunu Veriyor
Profil Güncellemede sorun var.güncelleme yapınca bütün verileri siliyor beyaz ekran veriyor...
selam ve dua ile kardeşim.

Minty

Ellerinize sağlık. Umarım daha da gelişir. Ben de muhasebe öğrencisiyim ve ileride Windows kullanmadan muhasebe ile ilgili işlerin altından nasıl kalkabilirim diye düşünürken sizin geliştirdiğiniz bu programı görmek gerçekten umut verdi. Devamını diliyorum, tebrikler.
~~~~~   Bazı insanlar o kadar fakir ki tek sahip oldukları şey para...   ~~~~~

bluewolf

Merhabalar ,
Öncelikle elinize emeğiniz emeğinize sağlık.
Benim sorunum Login sayfasından doğru  email  ve şifre  girmemem rağmen onay vermiyor.
Bu arada MySql veri tabanını kurdum ve admin  tablosunda kullanıcı  oluşturdurdum.
MySql  kullanıcı adı şifre ve database isimleri  " db.php " sayfasından ayarladım.
İlginiz için teşekkürler :)

bluewolf

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 12 Şubat 2016 - 21:08:22
Elinize sağlık güzel proje. Tek mi yazdınız bir ekip işi mi ?

merhaba konu ile ilgili bir sorum olacaktı musaitseniz

bkose

merhaba paylaşım için cok tesekkurler
bir kac sorum olacak size

ben locale kurdum. veri tabanı işlemlerini yapıyorum . Kullanıcı adı ve sıfre ekranı geliyor giriş yaptıktan sonra bir sonrakı sayfaya gecmıyor ve beyaz bir sayfada kalıyor. Program localde calısmıyormu.
Bir de programın kullanımı için sizinle  gorusmek ısterim.
Emeğinize buyuk saygım var. mumkun olan en kısa sure zarfında istibata gecebılırmıyız

BoraK

Merhaba;
Konuyu hortlatmış gibi olacağım ama, kusura bakmayın.
- Konuda mevcut mutasyon_b1.zip arşivi bozuk sanırım winrar, winzip hatta cpanelde bile açamadım.
- GitHub da mevcut mutasyon-master.zip dosyasını indirebildim. (b1 ile master versiyonu arasında fark varmıdır bilmiyorum)
- mutasyon-master.zip dosyasını uzak sunucuda açtım. GitHub da yazıldığı gibi www.SİZİNSİTE.com/install çalıştırdığımda hiçbir hareket olmadı. dizinde mevcut olan /install klasörü içindeki sql.sql dosyasını phpmyadmin yardımıyla mysql e aktardım. Anad izinde /configs/db.php içinde gerekli değişiklikleri yapmama rağmen sisteme erişim sağlayamıyorum

bugra9

Merhaba,

Sorunsuzca yükleyip çalıştırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
1) configs/db.php dosyasını silin.
2) Dosyaları attığınız alan adını tarayıcınızla ziyaret edin, sizi yükleme sayfasına yönlendirecektir. (Eğer boş sayfa ile karşılaşırsanız themes_c ve install/themes_c dizinlerine 777 izni vermeniz gerekebilir. Tabi içindeki dosyaların izinlerini değiştirmeyeceksiniz.)
3) İstenilen bilgileri girdikten sonra size kodlar verip bunu configs/db.php dosyası oluşturup içine kaydetmenizi söyleyecek. Bu işlemi yaptıktan sonra kuruluma başla düğmesine tıklarsanız sql.sql içinde tanımlanmış tabloları kendisi veritabanının içine aktaracaktır. Sizin bir şey yapmanız gerekmiyor.
4) Bir sonraki adımda kullanıcı bilgilerinizi girmenizi isteyecek. Her ne kadar sadece yıldızlı alanları doldurmanız gerekse de sorun yaşamak istemiyorsanız tüm alanları doldurun (Özellikle doğum tarihini). Şifre en az 8 karakter olup rakam ve harf içermelidir.
5) Bilgilerimi yolla dediğinizde kullanıcı kaydını oluşturup sizi giriş ekranına yönlendirecektir. Yazdığınız bilgilerle giriş yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

bkose

merhaba
bu yazılım sıze mı aıt
bu yazılımı bı projede kullanmak ıstıyorum
hak gecmesın
sızınle gorusmek ısterım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Aralık 2016 - 13:41:09

Alıntı yapılan: sworld - 23 Nisan 2016 - 14:44:20
Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Nisan 2016 - 12:08:52
Teşekkür ederim. Çok güzel olurdu o zaman :)

merhaba
bu yazılım sıze mı aıt
bu yazılımı bı projede kullanmak ıstıyorum
hak gecmesın
sızınle gorusmek ısterım

aspix

merhaba güncel sürümü paylaşabilirmisiniz yazılımı denemek istiyorum. linklerden indirim fakat bı kaç eksik vardı o yuzden en guncel sürüm varsa tekrar link ekleyebilirmisiniz.

sworld

Merhaba arkadaşlar öncelikle geç cevap verdiğim için özür dilerim ve ilginiz için ayrıca çok teşekkür ederim.
Proje tamamen bana ait ve kullanmakta özgürsünüz. Mutasyon1 benim PHP MySQL öğrenirken yaptığım bir çalışma. Birçok eksiği olduğunu biliyorum bu nedenle şu anda Mutasyon2'yi geliştirmekteyim.
Bunu yada 2. versiyonu isteiğiniz gibi alıp, inceleyip kullanabilirsiniz.

Lucas

Merhaba ben türlü türlü şekilde kurulum denedim ama malesef kurulum esnasında bir hata almıyorum ama login olduğumda beyaz ekranda kalıyor bunun çözümü nedir ? Teşekkürler.

RefWeb

Merhabalar,  mutasyon_b1 zipli dosyayı indirip gerekli kurulumu yaptım.
Kurarken herhangi bir sorun oluşmadı yalnız şifre yanlış girince beyaz ekran da kalıyor, uyarı verip login.php ye dönmesi lazım. Doğru girersen sorun yok

Lakin Admin ayarlarını değiştirdiğimde yeni yazdıklarım kaydediliyor diyor ancak göstermiyor.
Firma yani müşteri eklerken vergi dairesi vergi no ekle kısmı hiç yok. Fatura yazdırınca onları ellemi yazacağım.
Fatura şablonu oluşturma ya hiç yok ya da ben bulamadım.
Kategori ekledim alt kategoride ekledim ancak ürün eklerken her şey normal olmasına rağmen uyarı olarak "tüh bir ürünü ekleyemedin" ibaresi çıkıyor.