Aynı IP üzerinden bağlantı

Başlatan natgho, 11 Şubat 2016 - 22:10:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

natgho

Merhaba Arkadaşlar;
Ben bir sunucu kurulumu yaptım, elimde 1 adet internete açılmış durumda sabit IP mevcut, acaba bu sabit IP adresini sanallaştırma yaparak KVM içerisindeki bir makineye bridge ile bağlarsam, aynı zamanda sistemi onun üzerinden kontrol etmeye devam edebilirmiyim?

Yani hem sanal makinenin üzerindeki sistem host olarak davransın o ip üzerinden, hem de ben sunucuyu kontrol edeyim istiyorum, umarım anlatabilmişimdir :)
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

heartsmagic

Köprülemede aynı IP adresi oluyor mu zaten? Bana pek olası gelmedi kafandaki şey, dolaylı yollardan belki bir şeyler yapılabilir, sanallaştırma tecrübesi olan arkadaşlar öneri sunarlar fakat aynı IP adresini iki makinede de kullanayım düşüncesi çok olası gelmiyor bana.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cagriemer

WAN---modem---host---misafir

WAN tarafinda bir sabit IP'niz varsa ve modeminizden ilgili portlari host makineye yonlendirmisseniz, host makineye eristikten sonra yerel agdaymis gibi dolasabilirsiniz. Ornek; modem IP adresi 1.2.3.4 olsun. 22 numarali port host makineye yonlendirilmis olsun. Host makine yerel aginizda 10.0.0.1, misafir makine de 10.0.0.2 adreslerine sahip olsun. 1.2.3.4'e SSH yaptiginizda host makineye erisirsiniz. Bu makineye dustukten sonra 10.0.0.2'ye SSH yaptiginizda misafir makineye erisirsiniz. Bu baglanti islemini tek seferde yapabilmek de mumkun. SSH'in man sayfasina bir goz atmam lazim simdi ezberden yazamadim onu.