[Çözüldü] Mr robot teması

Başlatan Anizm, 11 Şubat 2016 - 17:28:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Anizm

Arkadaşlar hiç bir yerde bulamadım o nedenle buraya soracağım Mr Robot dizisinde Elliot hangi işletim sistemini ve Gnome sürümünü kullanıyor ?

Baktığım sitelerde Kali linux ve Gnome 2 diye geçiyor ama emin olamadım ;

illedelinux

GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

Anizm

Ama farklı bir masaüstü ortamı kullanıyor o hangisi acaba ?

neynefes

Resimleri görüntüleyemiyorum. Link verir misiniz?

marslı

Gnome değilde Xfceye benziyor. mate de olabilir :/

seron

Sizin için biraz araştırdım ama birşey bulamadım. Yalnız Gnome değil de, KDE kullandığından bahsediliyor:
http://hackaday.com/2015/10/02/why-arent-we-arguing-more-about-mr-robot/

Ayrıca bu kadar önemli ise bu işin en kısayolu, film şirketiyle irtibata geçmek olabilir :) Şaka değil, film şirketi kendine has tema yapmış, kullanıyor olabilir; konsept işletim sistemi yani... Çoğu filmlerde işletim sistemleri sahtedir arkadaşlar. Hatta filmde birisi bilgisayar kullanırken neresinden geliyorsa "dit-düt-di-rü-lü-lü-lu..." gibi saçma sapan sesler gelir. Sinema sektörü bilgisayarlardan böyle ses çıktığını ne tür bir hayal gücüyle üretmiş anlamıyorum, hemi de hepiciği birden! Bütün filmlerde aynı saçma ses...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Şubat 2016 - 15:31:13

Neynefes al, kota dostu hale getirdim. İkisi 62.5kB:

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Anizm

Yo kde değil zaten dizide bir bölümde sen gnome kullanıyorsun diyor ama gnome baktığımda bu tür bir tasarımı yok :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Şubat 2016 - 16:43:40

https://vimeo.com/113524711 Burda da video var

speakerXXL

Resme göre Mr. Robot Cinnamon DE kullanıyormuş. Üst paneli en sağındaki Cinnamon pencere listeleyici, sistem çekmecesindeki 9 noktalı simge ise pencerelerin tümünü göstermeye yarayan ölçeklendirme uygulamacığı.

Anizm

Yani gnome 2.x felan değil mi ?

speakerXXL

Paylaşılan resimlerden anlayabildiğim kadarıyla halis muhlis Cinnamon masaüstü gibi görünüyor. Alt üst panel olunca Gnome 2 görüntüsü vermiş. Cinnamon eski sürümünde alt ve üst panel için ayrı bir kip vardı, bu eski sürümü olabilir. Yeni sürümünde panel oluşturup yapılandırıyorsunuz.Bir kaç ufak ayarla Cinanmon'da yaptığım çift panel görünümü.

seron

Alıntı yapılan: speakerXXL - 13 Şubat 2016 - 22:05:57
Paylaşılan resimlerden anlayabildiğim kadarıyla halis muhlis Cinnamon masaüstü gibi görünüyor. Alt üst panel olunca Gnome 2 görüntüsü vermiş. Cinnamon eski sürümünde alt ve üst panel için ayrı bir kip vardı, bu eski sürümü olabilir. Yeni sürümünde panel oluşturup yapılandırıyorsunuz.Bir kaç ufak ayarla Cinanmon'da yaptığım çift panel görünümü.
Aynen, ben Mint 17.0 kullanırken altlı üstlü panel kullanabiliyordum. yeni sürümlerde onu kaldırmışlar, onun yerine yeni panel oluşturup kendin yapılandırıyorsun ama ben cinnamon olduğundan emin değilim. Hatta ZORIN OS'da da var o . Adını unuttum ama bir masaüstü stili seçince benzeri orada da oluyor.

Anizm

Alıntı yapılan: speakerXXL - 13 Şubat 2016 - 22:05:57

Cinnamon masaüstüne benziyor cidden,şu sahnede konuştuğu adam görünüşe göre sen gnome kullanıyorsun diyor ama bu işyerinde ki bilgisayar için  söylemiş olabilir.Cinnamon masaüstünü kali linuxa kurabilirim değil mi ?https://www.youtube.com/watch?v=FQM5fU7V-MM

md_92

Bildiğim kadarıyla Kali Lİnux ve Gnome 2 masaüstü kullanıyor.Teması GnomishDark tema olsa gerek.
Sakın boş sözler konuşma. Boş sözler içindeki ayıpları açığa çıkarır ve yatan düşmanını uyandırır. Hz. Ali

Anizm

Cinnamon masaüstüne de çok benziyor ama

neynefes

Özel olacak ama bu kadar önemli mi masaüstü ortamı? Elbette farklı masaüstleri kurabilirsiniz. İlla cinnamon vs olmasına da gerek yok. GNOME'da bu hale getirilebilir rahatlıkla. Daha kullanışlı olan i3 masaüstü yöneticisini onerebilirim ben de :) Masaüstü ortamı değiştiğinde bir şey değişmeyecek. Eğer amaç Kali'yi öğrenmekse bunlar zaman kaybı emin olun. Yapıcı bir eleştiri olarak kabul edin lütfen.

speakerXXL

Alıntı yapılan: Anizm - 14 Şubat 2016 - 10:26:11
Cinnamon masaüstünü kali linuxa kurabilirim değil mi ?

Kurabilirsiniz, güncel sürüm Kali deposunda mevcutmuş.

sudo apt-get install cinnamon nemo muffin