Görsel Ekleme

Başlatan ata1, 10 Şubat 2016 - 17:23:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ata1

@seron ayrıca hazır resim sitesinde boyutlandırma var .ilk açtığınızda sağ köşede yanıp sönen 3 noktaya tıklamak yeterlidir birdefa ayarlandı mı o andaki tüm içerikler aynı ebatta çıkar

illedelinux

Alıntı Yap@seron ayrıca hazır resim sitesinde boyutlandırma var .ilk açtığınızda sağ köşede yanıp sönen 3 noktaya tıklamak yeterlidir birdefa ayarlandı mı o andaki tüm içerikler aynı ebatta çıkar

@ata1 bahsettigin resim sitesi adresini verebilir misin, çoklu resim boyutlandırma bana çok lazım oluyor.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

ata1

hızlı resim diye araman yeterli ayrıca ımgur aynı işi yapar fakat Türkiye de yasaklı kendisi

https://hizliresim.com/  fırça yemezsek link verdim

illedelinux

Kendi belirledigi boyutta yapma şansı vermiş, maalesef işime yaramadı, çok teşekkürler.

ata1

http://www.resizenow.com/tr

şunu dene altta özel dediğinde ebat yazılır . sen beni dövdürecen bağlantı  resim falan paylaşır oldum

seron

Alıntı yapılan: illedelinux - 10 Şubat 2016 - 17:34:06
@ata1 bahsettigin resim sitesi adresini verebilir misin, çoklu resim boyutlandırma bana çok lazım oluyor.
Ayrıca converseen yazılımı ile bilgisayarınızda da toplu dönüştürme yapılabiliyor(muş); nasıl isterseniz, ister siteye yükleyip orada dönüştürün, ister bilgisayarınızda dönüştürüp siteye yükleyin...

illedelinux

@ata1 tam aradıgım bir siteymiş, sayende çok işime görecek, çok sağolun.

@seron dedigin programı kurdum ama tıklıyom açılmıyor, hatta yeniden başlattım yine bir işe yaramadı.

seron

Evet bende de çalışmadı, kusura bakmayın size önerdikten sonra kurdum, çalışmıyor. Uçbirimde hatayı bildiriyor ama kaldırdım... Çok lazım olursa bir başlık açalım, yardımcı olacak birileri çıkacaktır.

illedelinux

@seron kusur yok, olur böyle şeyler.
Aslında bu programı çok önceden kurup aynı hatayı aldıgımı yeni hatırladım.
Şimdilik henüz acil değil, teşekkürler.

seron

@illedelinux tamam tamam buldum: gThumb yapabiliyor, sistemimde yüklüymüş.

-Yazılımı çalıştır > sana sistemindeki resimleri gösterecek.
-Soldaki panelden istediğin girdi klasörünü seç, örnek masaüstü.
-Ctrl basılı tutarak, istediğin resimleri seç ya da tümünü seç.
-Üstteki araç çubuğundan dişli simgeli tools düğmesine basarsan orada;
         resim formatını değiştirebileceğin
         resmi döndürebileceğin
         çözünürlüğü değiştirebileceğin vb..
seçenekleri kullanarak istediğin çıktı klasörüne kaydedebilirsin. Oldukça işlevli bir yazılım. Denedim, çoklu dönüştürme de yapıyor.

betseg

Yine iğnelenmeyeceksem, postimage.org önereceğim. Otomatik olarak 50 KB civarında bir küçük resim çıkarıyor. Bkz: 2016 başlığındaki 2. ileti.

illedelinux

@seron  gthump gerçekten müthiş bir programmış, yıllardır bu özelliklerini bilmedigim için kendimi suçluyorum, çok teşekkürler.

@betseg merakımı mazur görün, ata1 dayaktan sen ise iğnelenmekten bahsettin. Sonuçta yardım ediyorsunuz, bunun neresi kötü, herhalde bilmedigim bazı kurallar yüzünden olmalı.

seron

Alıntı yapılan: illedelinux - 10 Şubat 2016 - 18:59:16
@seron  gthump gerçekten müthiş bir programmış, yıllardır bu özelliklerini bilmedigim için kendimi suçluyorum, çok teşekkürler.

Rica ederim, forumcak sayemde 8) bir yazılımı daha keşfettik.

Alıntı yapılan: illedelinux - 10 Şubat 2016 - 18:59:16
@betseg merakımı mazur görün, ata1 dayaktan sen ise iğnelenmekten bahsettin. Sonuçta yardım ediyorsunuz, bunun neresi kötü, herhalde bilmedigim bazı kurallar yüzünden olmalı.
seninle alakalı değil kardeşim, hortlatılmaması gereken nahoş bir konu var da, o sebepten.

if

Bütün bu büyük boyutlu görüntü konuşmaları yanlış yerde konuşuluyor. Bunun için istekte bulunulan yeni bir konu açılmalıydı.

heartsmagic

Madem konu ayrı bir yere toplanmış ve güzel güzel açıklanmaya çalışılıyor, her üyemizden bu konuya hassasiyet göstermesini rica ediyoruz. Kurallar kişilere göre konulmuyor, yine kişilere göre uygulanmaya çalışılmıyor. Bu kurallar herkes için geçerli ve uyulması bir iki kişiye değil herkese yarar sağlayacaktır. Mesele birilerinin internet kullanımı değil, sayfaların yavaş yüklenmesi, gereksiz sunucu yorgunluğu, gereksiz paket harcaması meselesi. Hepsi bir araya gelip bir kurala bağlanıyor kısacası.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

seron

Konu bölünerek buraya alındığı için anlamayanlar olursa diye açıklayalım: Sitemize görsel yüklerken boyutunun küçük olmasına dikkat ediyoruz.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=4049.msg579128#new     465nolu iletide durumu anlattım ve orada da çözüm sundum.

Alıntı YapMerhaba arkadaşlar,
Bu metni yazdığım tarihlerde gündemimize "büyük görsel ekleme" sorunları vardı. Bu sorunlara dair bazı çözüm yolları sunmak istiyorum.

Özellikle "...masaüstü görüntülerimiz" başlığında büyük görsel yükleme sıkıntısı dile getirildi. Bunun çaresi elbette var. İsteyen kişiler yine büyük resim yükleyebilsinler.

Bu nasıl mümkün olacak?

Hızlıresim sitesine görsel yüklendiğinde, bize verlen linklerden bazıları resmin doğrudan burada görüntülenmesini sağlıyor. (Forumlar/forums satırındaki link) Bu link, görselin doğrudan sitede görüntülenmesini sağladığından hem sitede kasılmalar olabiliyor, hem de paket sorunu olan kullanıcılar için sorun oluşturabiliyor. O nedenle doğrudan  Forumlar linkini kullanmak yerine, tıklatan kişiyi hızlıresim sitesine yönlendiren alternatif linkler yapıştırılırsa, görsel, sitede doğrudan görüntülenemez ve bunun siteye ve kullanıcılara zararı olmaz; bu uygulama sadece büyük resimlere uygulanacağından, kullanıcı onun büyük bir görsel olduğunlayarak tıklatmayacaktır.

Youtube kanalına yükelnmiş videoların linkleri zaten doğrudan video thumbnail'i olarak değil, link satırı olarak eklenmektedir. Bunun site hızına ve kullanıcı paketine etkisi yoktur. Eğer videoyu yükleyen kullanıcı video ve zaman bilgisini eklerse yine sorun çözülmüş olunur.

Bunun dışında isteyen kullanıcı o başlık altındaki kurallara uygun olacak şekilde küçük resim yükleyebilir ve küçük olarak da sunabilir.

Ne dersiniz?

Aslında konu kilitlene de bilir ama belki daha iyi bir öneri de alabiliriz siz bilirsiniz...