2016 Yılı Masaüstü Ekran Görüntüleri Başlığı

Başlatan betseg, 08 Şubat 2016 - 23:19:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sinan54

ata1...Bende bikaç gündür Elementary os kullanıyorum fakat bellek kullanımı Xfce yi aratıyor.

ata1

demek sende fark ettin ben chromium kaynaklı sanıyordum ama değilmiş bugün sabah denedim şişip kaldı kastı swapı bitirp dondu  :)) tek madur değilim demek ki

sinan54

Bazen videolarda sadece tarayıcı açıkken 1,5 cigebayt oluyor.Chromiumum bende enaz bellek tüketen tarayıcı

Nabi

Lİnux Mint 18 Cinnamon mutlu ilişkimize devam:-)))

Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
-Necip Fazıl Kısakürek

karboran

Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

Nabi

Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
-Necip Fazıl Kısakürek

Felâsife

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

sezmen

Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

UNC

Masaüstü

kilid Ekranı

Tema ve ikon: Arc
Dock ikonları "simetri" vakit buldukça hazırladıgım geometrik ikonlar.
Arc shell temasında ufak degişikler yapıp kilit ekranı yazı tipini vs editledim. zaman buldukça üzerinde ugraşıp geliştiriyorum  covergloobus temasıda "circle"  basit bi tema çalışması üzerinde ugraşıyorum onunda.

iblah60

arkadaşlar kodlarıda paylaşında bizde yapalım değil mi

eronis

Alıntı yapılan: iblah60 - 12 Ekim 2016 - 15:35:47
arkadaşlar kodlarıda paylaşında bizde yapalım değil mi

Bence yeterli ayrıntı veriliyor. Google'da ubuntu arc theme diye aratmak (Bir üst) çok zor olmasa gerek ?
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

furyzer0

Alıntı yapılan: UNC - 12 Ekim 2016 - 01:43:22

Masaüstü

Tema ve ikon: Arc
Dock ikonları "simetri" vakit buldukça hazırladıgım geometrik ikonlar.
Arc shell temasında ufak degişikler yapıp kilit ekranı yazı tipini vs editledim. zaman buldukça üzerinde ugraşıp geliştiriyorum  covergloobus temasıda "circle"  basit bi tema çalışması üzerinde ugraşıyorum onunda.
Çok beğendim. Bu circle temasını yayımlıyor musunuz acaba?

burak öztürk

GTK tema: Greybird
Shell tema: Maverick
Simge tema: vibrancy

Gnome'ın ram kullanımının her dakika arttığı o süregelen sıkıntısının devam ettiğini gördüm.
alt +F2 ile açılan pencereye r yazıp enter yapınca normale dönüyor ancak bu bir çözüm değil.
Çok aradım ama çözümü bulamadım. 2 saat sonunda 3gb'ye yaklaşan ram tüketimi olmasa devamlı kalabilirim.
Çözümü bilen olup bana mesaj atarsa sevinirim. Selamlar herkese.

fsutil

snorlax

@mendirec Masaütü gayet güzel görünüyor.. Kendiniz üzerinde oynama mı yaptınız acaba?
ŞɑƑɑƘ ƝЄ ƘɑƊɑƦ ȤЄƝƓƖƝ ƠԼƲƦƧɑ ƠԼƧƲƝ, ƁƖƦ ƓƲ̈Ɲ ƑɑƘƖƦԼЄşMЄƳЄ MɑӇƘƲMƊƲƦ.

mendirec

Hayır @snorlax. Ubuntu 16.10 kullanıyorum ve bu sürümde iki masaüstü seçeneğin var. Unity 7.5 ve Unity 8. Senin gördüğün yeni nesil masaüstü ortamı olan Unity 8. Oturum açma ekranında istediğin masaüstünü seçip başlatabiliyorsun.
https://www.youtube.com/watch?v=vaf2LTeLHhQ

snorlax

Alıntı yapılan: mendirec - 14 Ekim 2016 - 21:53:10
Hayır @snorlax. Ubuntu 16.10 kullanıyorum ve bu sürümde iki masaüstü seçeneğin var. Unity 7.5 ve Unity 8. Senin gördüğün yeni nesil masaüstü ortamı olan Unity 8. Oturum açma ekranında istediğin masaüstünü seçip başlatabiliyorsun.
https://www.youtube.com/watch?v=vaf2LTeLHhQ

16.10'un kararlı sürümü çıkmadı galiba.. Teşekkür ederim yine Unity8 görünüşte güzel duruyor..
ŞɑƑɑƘ ƝЄ ƘɑƊɑƦ ȤЄƝƓƖƝ ƠԼƲƦƧɑ ƠԼƧƲƝ, ƁƖƦ ƓƲ̈Ɲ ƑɑƘƖƦԼЄşMЄƳЄ MɑӇƘƲMƊƲƦ.

mendirec

Kararlı sürüm dün yayınlandı.

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

meda

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

mendirec

@meda, zaten Unity 8 ile çok fazla uygulama kullanamadım. Gözle görülür bir takılma veya çökme görmedim. Deneme yaptığım başka bilgisayarda ise tarayıcı açtığımda donuyordu. Tarayıcı üzerinden video açtığım zaman ses alamıyorum. Bir de Unity 7.5'e geçtiğim zaman Unity 8 oturumu ile ilgili bir sürü rapor göndermeye çalışıyor. Umarım 17.04 ile günlük kullanıma uygun hale gelir.

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Barış Can

cinnamon & arch lin.
uzun süre eOS'a alışmaya, sevmeye çalıştım. aslında çok da sevdim.
hatasız ve oldukça iyi bir dağıtım olduğunu söyleyebilirim ancak ben bilgisayarımda hız yapmayı özlemişim arkadaşlar.
eOS bir süre sonra maalesef hızı düşürmek bir yana, çok ufak da olsa donma sorunları dahi yapabiliyordu. belki de benim donanım problemlidir, düşük performanslıdır bilemiyorum ancak nihayetinde döndük arch linux'a yeniden.

bir süre sonra uzun uzun yazmalı, çizmeli bir blog yazısı hazırlayacağım, burayı daha fazla kirletmeyeyim. :)
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

neynefes

Yine ufak bir temizlik yaptım arada fazladan aldığım mesajlar varsa şimdiden özür diliyorum.

FireSwords

@Barış Can Cinnamon menüsünün ikonunu alabilir miyim rica etsem?

furyzer0