asus xonar u5 ses kartı

Başlatan şenol, 07 Şubat 2016 - 17:41:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seron

Şenol, iki adet hoparlörden virtual ya da 5.1 - 7.1 ses alınamaz. Mecburen kanalları birleştireceksin. Ya da çok kanallı bir ses sistemi edinip keyfine bakacaksın.

Mr_YAMYAM'a konu çıktı, ben kenara çekileyim şöyle... :)

şenol

abicim o sanalaştırma teknolojisi olmaz olurmu sonıc stüdyoda yapıyordum ben , onun adı VİRTUAL SURROUND ! abiye soralım bak ne diyecek , he tabiki 2 kabinden 7.1 , veya 5.1 ses alınmaz ok :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Şubat 2016 - 20:15:42

işte tam olarak böyle bir şey lazım bana :) konuyu uzatık kusura bakmayın . bu benim ses kartının uygulaması

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Şubat 2016 - 21:27:25

ms_yamyam : xonar dg herhalde senin kartın abi , senin kart ta güzelmiş fena değilmiş :) sen o 3d ses effeklerini kullanabiliyormusun abi ?

[eklenti yönetici tarafından silindi]
cpu / amd ryzen 7 / 1700 / 3.90 ghz o.c
anakart / msi b 350 tomahawk . gpu / amd rx 580 8 gb  
24 gb / ddr 4 ram / 3066 mhz de çalışıyorlar
250 gb / samsung 850 evo ssd

Mr_YAMYAM

Sanallaştırma teknolojisi vardır.
Bu teknolojinin öncüsü ise SRS firmasıdır.
Eğer bu firmanın kodeklerini yükleyebilirsen virtual SURROUND tekniğini linuxta da uygulayabilirsin.
Ancak ses kartının yapılandırılması da çok önemlidir.
Bunun için şunları yapmalısın.
1) Sound menüye tıklayarak (Linux hoparlör işareti) ses kartının konfigürasyonuna bakmalısın. Eğer linux tabanında da 5.1 multi ch, 5.1 virtual surround veya 5.1 surround shifter gibi seçenek görebiliyorsan bunu seçmelisin.
2) Bu seçenek çıkıyorsa gnome alsa mikseri açtığında tüm kanallar için FL-FR C, SW, SL, SR gibi çıktıları görebilmen lazımdır.
(Benim sistem çift kanal ses desteklediği için burada göremiyoruz.
3) Sonra bu seçeneklere efekt ilavesi uygulamalar dahilinde yapılarak, muhtelif efektler uygulanabilir. Buna örnek AUDACIOUS içerisindeki EXTRA STEREO gösterilebilir. Bu efekt yan kanal fazlarını artırarak daha genişletilmiş bir stereo sunmaktadır.

şenol

resimleri gönderemiyorum , resim boyutu büyük , fazla ubuntuyu bilmiyorum , sağol abi ilgilendiğin için genede :) yanlız bende sound menüsü yok yada ben bulamadım , tüm ayarlar   ses e girebiliyorum , orada ses efekleri , havlama , sonar , damla , gibi efekler var hepsi o . çıktı da ise 5.1 , 4.1 , 2.1 , stereo gibi seçenekler var . abi gnome dayım diye giremiyorum herhalde , unitye geçeyim ben . gnome da ses kartının konfigrasyonuna nasıl bakıyoruz ? uç birimden mi girecez ? unitide de olmuyor , o da gnome gibi gösteriyor , tüm ayarlardan girebiliyorum sadece ses e . neyse abi senin de başını şişirdim kusura bakma , yavaş yavaş öğrencem bunları sağolasın :)

şenol

arkadaşlar uzun zaman geçti aradan ben bu ses kartları için yazılım bulamadım . veya varda ben bulamadım . sağolsun mr yamyam çok ilgilendi bende teşekkür ederim . ardour 4 kullanan varmı aramızda .effect filan verebileceğim program varmı . yeni çıkan yazılım varmı acaba . sanallaştırma teknolojisi kullanan . bass bost . crystalizer özelliğini kulanan yazılım varmı . ARDOUR 4 kullanan varmı içinizde o tür özellikler varmıdır içinde . teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Şubat 2017 - 21:29:50

linux da bunun muadili yokmudur . deli olcam arkadaş