mint 17.3 beklemeye al sorunu

Başlatan usb2.0, 07 Şubat 2016 - 15:51:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

usb2.0

sistemim;
a8 7650k apu/dahili amd r7 grafik işlemci
8gb ddr3 ram
500gb hdd
tp link realtek8192cu wifi
mint17.3 mate x64

Sorun beklemeye al modunun işlevsiz olması.Takas alanlı ve alansız olarak denedim sorunda değişiklik olmadı.Amd ek sürücülerinde amd düz sürücü ve updates olanı denedim değişiklik olmadı,yalnızca açık kaynak denemedim çünkü açık kaynak kullanırsam mint açılışı sırasında monitor sinyal yok/var şeklinde kapanıp açılma durumuna düşüyor,monitor u bu duruma sokmamak için amd sürücüsü yüklüyorum ve bu sorun düzeliyor,birde 8192cu wifi aygıtı *kararlı değildi,bunun için fix yükledim komut penceresinde.Şuan bu kısımda sorun yok ama ilgisi olabilir mi diye yazıyorum.

Beklemeye al tuşuna basınca ekran kararıyor fakat monitor kapanmıyor,led aktif ve kasada haliyle yine çalışıyor.Sadece ekran kararıyor

Düzenleme
Açık kaynak ile denedim,beklemeye giriyor fakat çıkamıyor, monitör açılmıyor

heartsmagic

dbus-send --system --print-reply \
    --dest="org.freedesktop.UPower" \
    /org/freedesktop/UPower \
    org.freedesktop.UPower.Suspend

ve

sudo pm-suspend

ne yapıyor? Bir de makinenin marka ve modeli nedir? Sürücü meselesi yüzünden askıya aldıktan sonra siyah ekran sorunu gibi şeyler yaşayan var da, hiç askıya alamayan yok gibi ya da ben görmedim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

usb2.0

Yanıt için çok teşekkürler.Mint TR forumunada açmıştım aynı konuyu, verdiğiniz kodu orada denemiştim, menüden beklemeye almaya göre * bir şey değiştirmedi.Sorun 64bit amd sürücüsünden mi diye 32 bit kurdum ve elimde ubuntu-mate 15.10 vardı.Ubuntu sürücü yöneticisinde aşağıda resim paylaştığım kısmıda yükledim ki aynısı mint 17.3 te yoktu.Şuan ne açık kaynak sürücü ile ne de fglrx-updates ile hiç sorunsuz bekleme modunu kullanabiliyorum.Bu sürücü etki etti etmedi tam bilemiyorum çünkü bunu yüklemeden deneme yapmadım.

processor microcode firmware kısmı

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Etki etmiş olabilir, onun yüklenmesi öneriliyor zaten. Kesin olarak bilemiyorum, ancak aklımızda bulunsun bu konu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.