[Çözüldü] masaüstü teması değişmiyor

Başlatan şenol, 07 Şubat 2016 - 00:28:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

şenol

selam arkadaşlar :) öncelikle ben yeniyim ubuntuda yaklaşık 3 aydır kullanıyorum bundan sonrada ubuntu kullanmaya devam edecem oyunlar için bayağı bir mesafe kat etti . ilgi alanım oyunlar olduğu için ubuntuyla devam bundan sonra . * tabi ki gabe nevell sayesinde bu yerlere geldik doğruya doğru allah ondan da razı olsun . neyse fazla başınızı şişirmiyim . benim sorunum masaüstü arka resmi artık temasımı diyeyim resmi mi diyeyim . mesela dragon diye tema var . pencere kenarlıkları denetimler simgeler masaüstü değişiyor ! ama onun resmi gelmiyor hiçbir şekilde gnome 3 yaptım olmadı cinnamon yaptım olmadı herşeyi denedim olmuyor . bende cd arşivi var oyunlar açtığım oyunlar oldu ve oynuyorum ama şu basit masaüstünü yapamadım yardımlarınız için teşekkür ederim saygılar . şu an masaüstü cinnamon bunda karar kıldım . yazımda hata filan olduysa kusura bakmayın özür dilerim
cpu / amd ryzen 7 / 1700 / 3.90 ghz o.c
anakart / msi b 350 tomahawk . gpu / amd rx 580 8 gb  
24 gb / ddr 4 ram / 3066 mhz de çalışıyorlar
250 gb / samsung 850 evo ssd

heartsmagic

Resmin nereye gelmesi gerekiyor? 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

şenol

selam arkadaşım ben anlatamadım herhalde  mesela kum taşı arka planını kullanıyorum şu an . tema yükle dediğimde ise pencereleri simgeleri filan yükleniyor temanın kendisi yüklenmiyor masaüstü gene kum taşı arka planı olarak kalıyor . acaba gnome kabuğu filan mı yüklemek lazım indirdiğim dragon teması cinnamonla uyumlu ama olmuyor yüklenmesi gerek bir şeyler var ama büyük ihtimal

seron

Bir tema kurulduğunda arkaplan doğrudan değişmez. İndirdiğiniz tema paketinin (genellikle tar.gz gibisinden arşiver halindedir) içinden bulup sağtık > masaüstü arkaplan olarak ayarla diyeceksiniz. Eğer o paketlerin içinde yoksa, o temayı yapan grafiker, onu temanın albenisini arttırmak için "thumbnail" olarak eklemiştir, yani reklamını yaparken arkaplanlı-markaplanlı gösterir, ama içinde çıkmayabilir, benim de başıma gelmişti.

Temayı paket halinde indirdiyseniz içindedir. Bir bakın.

şenol

hemen bakıyorum arkadaşım teşekkür ederim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Şubat 2016 - 22:43:19

bir şey daha var arkadaşım ben yeni conky diye program indirdim ve kurulu ama çalıştıramıyorum bilgisayarda aratıyorum ama yok öyle bir program yardımlarınız için teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Şubat 2016 - 22:46:50

arkadaşım .themes girdim dosyada gtk 2.0 . gtk 3.0 metacity 1 var open box var wallpaper var index theme var cinnamon var ve cinnamonun içine girdiğimde bir sürü themaya ait simgeler var

seron

Konunuzun çatallanmaması için önce "arama" kısmından(sayfanın sağ üst kısmında büyüteç sembollü alan) "conky" diye aratın, sorulmuş sorular, sorunlar ve çözümler karşınıza çıkacaktır.
İstediğiniz yanıtı bulamazsanız, yeni başlık açıp sorun.
Eğer yeni bir kullanıcı iseniz, yeni başlayanlar bölümü ile lütfen okuyun başlığı, site kuralları gibi başlıklarını okumanızı tavsiye ederim. Bunlar size epey yardımcı olacaktır.

Conky konusunda size yardımcı olabilecek üyeler var ama mutlaka başlık açmadan evvel aratmanızı tavsiye ederim.

şenol

tar.gz olarak bir daha indireyim temayı bakalım olcakmı indirip silip yapacaz bunu :) acemiyiz ne yapalım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Şubat 2016 - 22:52:22

eyvallah teşekkür ederim sağolun :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Şubat 2016 - 23:07:27

oldu çok teşekkür ederim cinnamon dosyasının içine girip png dosyasını arka plan olarak ayarlıyormuşuz dediğiniz gibi dosyanın içindeymiş sağolun