Steam'de Unturned sorunu

Başlatan OnLive, 05 Şubat 2016 - 20:38:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OnLive

Merhabalar. Steam'den Unturned oyununu indirdim ama oyunda garip bir şekilde silahları ateşlediğimde ekran ve tüfek sallanıyor ve hedefi vuramıyorum. Ayrıca envanterimdeki eşyaların resimleri gözükmüyor. Oyun içi ayarları çok kurcalamama rağmen bu sorunları çözemedim. Oyun ve Steam güncel. Ekran kartı sürücülerimde yüklü. Acaba sorun ne olabilir?
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

heartsmagic

Yine de şu çıktıları görürsek güzel olur: ekrankomut
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eronis

Steam'i ilk kurduğunuzda ubuntu depolarından mı yoksa kendi sitesinden indirdiğiniz deb dosyası ile mi yüklediniz ? Depolardan yüklenen steam'de hatalara çok sık raslıyorsunuz. Benzerini penumbra'da yaşamıştım. Aynı zamanda bir geliştirici hatası olabilir, düzenli olarak verify (dosya doğrulama) işlemi yapmanızı öneririm. Ayrıca eğer açıksa (Oyunu oynamadığım için bilmiyorum) blur'u kapatabilir ve yine eğer varsa v-sync'i aktifleştirebilirsiniz.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

Kaleihan

Envanterdeki eşyaların görüntülenmemesi sorunu bende de var. Konuyu takip ediyorum.

OnLive

Alıntı yapılan: Kaleihan - 21 Mart 2016 - 16:16:04
Envanterdeki eşyaların görüntülenmemesi sorunu bende de var. Konuyu takip ediyorum.

Ben de sorun Ubuntu 16.04'e geçince çözüldü.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

Kaleihan

Ben de oyunu sildim. :) Konu sahibinin de sorunu çözüldüğüne göre beni beklemeden konuyu etiketleyebilir/kilitleyebilirsiniz.

bugra9

@ALBATROS84'ın isteği üzerine kilidi kaldırdım.

ALBATROS84

Ubuntu 16.04 kullanıyorum aynı sorun bende var eşyaların resimleri gözükmüyor silah ile nişan alınmıyor ateş sonrası geri tepmesinden direk yere doğru dönüyor  bir şey vuramıyorum ilk kurduğumda böyle değildi
Silahın dağılma çizgileri ekranın en sol ve sağında normalde daha küçük

heartsmagic

Grafik kartı sürücüleri durumu nedir?
Steam nereden kurulu?

ALBATROS84

361.42 kurulu
Sitesinden .deb uzantılı paketi indirerek kurdum Steam de problem olabilir örneğin shift+tab tuşu ile oyundayken steam açılıyor ama hatalı bir şekilde yazılar yok sadece pencereler ve renkleri var
Oyunu bir çok kez kaldırdım tekrar kurdum ama çözüm olmadı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Haziran 2016 - 14:19:16

Kutucuk olmadan sadece ekran gelme sorununa çözüm ararken şunu buldum
LANG=C steam
Steam'i bu kod ile başlatınca sorunsuz oynayabiliyorum sanırım sorun çözüldü

Şuan fark ettim ki bu kod ile başlatınca mesaj ekranına türkçe karekterleri kullanamıyorum

Tendiuss

Selam arkadaşlar bende daha dün Ubuntu'ya geçtim! :D Bende Steam indirdim kurdum açılıyor çalışıyor üstüne birde Unturned kurdum ancak oyna butonuna bastığım anda siyah bi pencere gelip anında geri gidiyor kapanıyor ve oyun açılmıyor.Evet dosyaları doğruladım :D.Lütfen yardım eder misiniz?

eronis

Alıntı yapılan: Tendiuss - 25 Haziran 2016 - 09:49:13
Selam arkadaşlar bende daha dün Ubuntu'ya geçtim! :D Bende Steam indirdim kurdum açılıyor çalışıyor üstüne birde Unturned kurdum ancak oyna butonuna bastığım anda siyah bi pencere gelip anında geri gidiyor kapanıyor ve oyun açılmıyor.Evet dosyaları doğruladım :D.Lütfen yardım eder misiniz?
Sabah sabah güldürdün, hata almışın bunun için havalara uçuyorsun. Baya cansız bir gündü bugün sağol ;D

Hatana gelince, terminal'e "steam" yazarak steam'i başlatıp oyun hata verip kapandıktan sonra bize o terminalde yazan herşeyi buraya aktarırsan fikir yürütebiliriz.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

Tendiuss

Iıı ben garip bişiler yaparak o sorunu çözdüm daha sonra nasıl çözdüğümü öğreneceğimde :D şey şimdide ekranın ortasında daha doğrusu oyun oynarken crosshairin tam üzerinde fare imleci beliriyor :D ne yapsam çözemedim ya neyin nesidir bu tam ekran denedim pencere modu denedim alt tab filan yaptım bi türlü beceremedim benden mi kaynaklı acaba? Bu @eronis yardımcı olduğun için teşekkürler! :D

eronis

İlginç bir sorun yaşıyorsun. Steam topluluğunda sorununa benzer bir ileti bugün yayınlanmış. Belki takip etmek isteyebilirsin.

http://steamcommunity.com/app/304930/discussions/0/351660338691315972/

Ben bu oyunu zamanında oynadım ve hiç bir sorunum olmadı bu oyundan yana. Muhtemelen geliştiricilerin bir hatasıdır ve kısa zamanda kendiliğinden düzelecektir. Kısaca senin bir şey yapman gerekeceğini sanmıyorum. Şunu da demeden geçemeyeceğim, cidden zor bir oyun. Biraz ekipman bulsan biraz kolaylaşıyor tabii.

Tendiuss

@eronis yardımın için çok çok teşekkür ederim :D.Düşündüğün gibiyse problem yoktur o zaman sıradaki güncellemeyi beklerim artık :) Ayrıca evet oyun zor ancak ben alıştım ya 2.5'ten beri oynuyorum oyunu :)

eronis

Bu arada hangi ubuntu sürümünü kullanıyorsun ? ve kaç bit ?
(Ubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Xubuntu, Mint,...)

Tendiuss

@eronis Yüklerken Ubuntu butonuna basarak yükledim ve hiç bir değişiklik yapmadım bundan yola çıkarsak büyük ihtimal ile Ubuntu. :D 16.04 sürüm 64 bit.Ancak detaylı bakabileceğim bir yer varsa söyleyebilir misin? Teşekkürler :D

eronis

Bakabileceğin özel yer steam topluluğu var. Zaten ona bakıyoruz. Verdiğim linke arkadaşım da aynı sorunu yaşıyor diye geçtim ki o kişiye özel bir sorun olmadığı ortaya çıksın. Biraz daha ciddiye alınır. İstersen sen de oraya bir ileti geç. İleti sayısı ne kadar artarsa o kadar dikkat çeker ve çözüme ulaşman o kadar kolaylaşır. Evet, garip bir durum ama insanlar daha önce 0 cevap verilmiş iletilerdense cevaplanmış iletilere bakmaya daha meyilliler gözlemlerime göre. Amacın yardımlaşmak olduğu bir platformda böyle bir durum olması üzücü çünkü bazı kişiler gereğinden fazla yardım bulurken, çözdükten sonra bile iletiler yapmaya devam ederken bazıları hiç yardım bulamıyor bu yüzden. Belki de bana öyle denk gelmiştir bilmiyorum ama benim steam topluluğu üzerindeki gözlemim bu malesef...

Tendiuss

Evet dediklerinde haklısın.Hemen İngilizcemin yettiği seviye kadar ileti yazacağım.Yardımların için çok çok teşekkürler! :)

heartsmagic

@ALBATROS84, sistem dilini İngilizce'ye çevir, Steam'i bir kere aç. Ardından dili tekrar Türkçe'ye çevirirsin. Bu şekilde de sorun çözülüyordu sanırım.
Ayrıca, 16.04 ile sanırım depolardan güncel Steam kurulabiliyordu.

ALBATROS84

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Haziran 2016 - 14:40:37
@ALBATROS84, sistem dilini İngilizce'ye çevir, Steam'i bir kere aç. Ardından dili tekrar Türkçe'ye çevirirsin. Bu şekilde de sorun çözülüyordu sanırım.
Ayrıca, 16.04 ile sanırım depolardan güncel Steam kurulabiliyordu.
Çözülmedi ama sorun değil pek kullanmıyordum zaten sadece LANG=C steam komutu ile başlatınca oluşuyor

ata1

/usr/share/applications/
yolu ile steamı bulup metin düzenleyici ile açıp Exec=  kısmını şu şekilde yaparsan direk çalışır ama çözüm değil kolaylık olur. steam tıkarsın ve direk açılır
Exec= env LC_ALL=C steaam