Mİnecraft yükleme

Başlatan Furkan-UB, 05 Şubat 2016 - 17:42:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Furkan-UB

Linux'ta yeniyim.
Mİnecraft yüklemek istiyorum

Elimdeki Mİnecraft dosyası : Mİnecraft.jar

Java Sürümü :

java version "1.7.0_95"
OpenJDK Runtime Environment (IcedTea 2.6.4) (7u95-2.6.4-0ubuntu0.15.10.1)
OpenJDK 64-Bit Server VM (build 24.95-b01, mixed mode)

Mİnecraft.jar dosyasını açtığım zaman : "Blcoked : /usr/bin/java -jar" başlıklı bir hata

The file 'xx' is nor marked as executable ....

hatası veriyor.

heartsmagic

Dosyanın olduğu dizine uçbirimden gidip:

cd ~/İndirilenler/Minecraft.jar

gibi, sonra şu komutu yürüt:

java -jar Minecraft.jar

Birinci komutta dosya neredeyse o dizine gideceksin.
Linux üzerinde büyük küçük harf ayrımı vardır. Dosya ve dizin isimlerini tam adıyla kullanmalısın.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eronis

jar dosyasına sağ tıkla, özelliklere gir, izinlere gel, çalıştırılabilir yap'ı işaretle (İngilizce kullandığım için yarım yamalak söylüyorum, sen yakın seçeneklere tıkla) sonra tekrar çift tıkla. Olmaz ise oracle java'yı dene. Kurulumu çok kolay.

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java && sudo apt-get update && sudo apt-get install oracle-java8-*

bu komutu terminale yapıştır. Kısa açıklama;

add-apt-repository

komutu launchpad.net üzerindeki, ubuntu ppa(personal package archive-kişisel paket arşivi)ları kurmaya yarar.

apt-get update

ppa'lar basitçe depodurlar ve update komutu depo bilgilerini günceller, apt-get paket yöneticimizin kodudur.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

antervorte

cosima

Dosyayı bir program gibi çalıştırmaya izin ver seçeneğini aktif edin.

knife00

Minecraft kurmak yerine Minetest diye bir oyun var aynı minecraft .. Linux versiyonu gibi düşün .. Ubuntu software den indirebilirsin. Çok raha online de oynayabiliyorsun

cosima

Alıntı yapılan: knife00 - 30 Haziran 2016 - 21:44:54
Minecraft kurmak yerine Minetest diye bir oyun var aynı minecraft .. Linux versiyonu gibi düşün .. Ubuntu software den indirebilirsin. Çok raha online de oynayabiliyorsun
Minetest, Minecraft'ın ilk versiyonlarına benziyor. Önünde çok uzun yıllar var diye düşünüyorum.

antervorte

Alıntı yapılan: cosima - 30 Haziran 2016 - 22:30:38
Alıntı yapılan: knife00 - 30 Haziran 2016 - 21:44:54
Minetest, Minecraft'ın ilk versiyonlarına benziyor. Önünde çok uzun yıllar var diye düşünüyorum.

Katılıyorum, Minetest bundan 2-3 yıl öncesindeki Minecraft gibi mod map skin olayı zaten yok verdiğim linkte kurulum anlatılıyor onu deneyin olur.

eronis

Doğrudan farkı söyleyebiliyor musunuz ? Geçmişte minecraft oynadım ve ben sadece texture packli ve modlu minecraft görüyorum. Tamam, 1-2 fark var ama aman tanrım ! Bu oyun iğrenç ! dedirtecek kadar farklı olduklarını sanmıyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=sHood3ccDRQ
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

antervorte

Şöyle anlatayım windowsdamı daha fazla oyun seçeneği var yoksa Linuxdamı aynı şekilde bu iki oyundada Minecraft için mod doku paketi map vb. gibi şeyleri paylaşan türkçe siteler daha hatta çok daha fazladır yani bence karşılaştırmak bile gereksiz zaten kolayca kurulabiliyor Minecraft.

neynefes

@antervorte, burada herhangi bir dağıtım fanatikliği yapmıyoruz ama linux forumunda olduğunuzu hatırlatmak ve bu tür cümlelerle linux'e gönül vermiş insanları uzmemenizi rica ediyorum. Tespitiniz doğrudur, yanlıştır bunu tartışmıyorum.

Lütfen başlık ve istek çok açık. Alternatif sunulmuş ama uygun bir dille yetmediği söylenmiş. Sonraki konuşmalar biraz daha ortamı kızıştırıyor gibi. Rica ediyorum burada kapatalım konuyu..