[Çözüldü] Cities Skylines'ı Oynayamıyorum

Başlatan bourbaki, 04 Şubat 2016 - 20:32:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bourbaki

Cities Skylines'ı steam üzerinden indirdim W10'da problemsiz oynuyorum ama Ubuntu'da oynaya bastığım an anlık açılıp kapanıyor. Dosya doğrulama vs yaptım ama sonuç aynı nasıl çözebilirim? Teşekkürler.

betseg

Uçbirimde "steam" yazıp oyunu açıp bütün çıktıları buraya geçebilir misiniz? Şu küçük aleti kullanıp buraya geçersiniz: kodetiketi

bourbaki

Game update: AppID 255710 "Cities: Skylines", ProcID 2771, IP 0.0.0.0:0
ERROR: ld.so: object '/home/efe/.local/share/Steam/ubuntu12_32/gameoverlayrenderer.so' from LD_PRELOAD cannot be preloaded (wrong ELF class: ELFCLASS32): ignored.
ERROR: ld.so: object '/home/efe/.local/share/Steam/ubuntu12_32/gameoverlayrenderer.so' from LD_PRELOAD cannot be preloaded (wrong ELF class: ELFCLASS32): ignored.
Found path: /home/efe/.local/share/Steam/steamapps/common/Cities_Skylines/Cities.x64
Mono path[0] = '/home/efe/.local/share/Steam/steamapps/common/Cities_Skylines/Cities_Data/Managed'
Mono path[1] = '/home/efe/.local/share/Steam/steamapps/common/Cities_Skylines/Cities_Data/Mono'
Mono config path = '/home/efe/.local/share/Steam/steamapps/common/Cities_Skylines/Cities_Data/Mono/etc'
displaymanager : xrandr version warning. 1.4
client has 6 screens
displaymanager screen (0)(LVDS): 1366 x 768
Using libudev for joystick management

Importing game controller configs
Aborted (core dumped)
Game removed: AppID 255710 "Cities: Skylines", ProcID 2771

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Şubat 2016 - 18:14:52

Hocam aynı sorun ETS2'de de var ve onu sadece Play With Safe Mode seçenğiyle açabiliyorum. Play ETS2' ye bastığımda ekran çözünürlüğü değişiyor ve şu çıktıyı veriyor:
*** Error in `/home/efe/.local/share/Steam/steamapps/common/Euro Truck Simulator 2/bin/linux_x64/eurotrucks2': free(): corrupted unsorted chunks: 0x00000000021596e0 ***

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Şubat 2016 - 18:27:16

Alıntı yapılan: betseg - 04 Şubat 2016 - 22:13:33
Uçbirimde "steam" yazıp oyunu açıp bütün çıktıları buraya geçebilir misiniz? Şu küçük aleti kullanıp buraya geçersiniz: http://kb.ubuntu-tr.net/kodetiketi
Alıntı yapılan: ubuntugecicem - 05 Şubat 2016 - 18:12:10
Game update: AppID 255710 "Cities: Skylines", ProcID 2771, IP 0.0.0.0:0
Found path: /home/efe/.local/share/Steam/steamapps/common/Cities_Skylines/Cities.x64
Mono path[0] = '/home/efe/.local/share/Steam/steamapps/common/Cities_Skylines/Cities_Data/Managed'
Mono path[1] = '/home/efe/.local/share/Steam/steamapps/common/Cities_Skylines/Cities_Data/Mono'
Mono config path = '/home/efe/.local/share/Steam/steamapps/common/Cities_Skylines/Cities_Data/Mono/etc'
displaymanager : xrandr version warning. 1.4
client has 6 screens
displaymanager screen (0)(LVDS): 1366 x 768
Using libudev for joystick management

Importing game controller configs
Aborted (core dumped)
Game removed: AppID 255710 "Cities: Skylines", ProcID 2771

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Şubat 2016 - 18:14:52

Hocam aynı sorun ETS2'de de var ve onu sadece Play With Safe Mode seçenğiyle açabiliyorum. Play ETS2' ye bastığımda ekran çözünürlüğü değişiyor ve şu çıktıyı veriyor:
*** Error in `/home/efe/.local/share/Steam/steamapps/common/Euro Truck Simulator 2/bin/linux_x64/eurotrucks2': free(): corrupted unsorted chunks: 0x00000000021596e0 ***

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bourbaki

İlk linkten çözümü buldum ne kadar teşekkür etsem azdır. Teşekkürler. Hocam ETS'deki sorun için başka bir başlık mı açayım yanlış anlamayın ama en çok oynadığım oyunlardan biri ve Windows'a geçmek çok da memnun etmiyor anında yavaşlama oluyor

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bourbaki

Hocam o da çözülmüş çok teşekkür ederim. Zahmet oldu teşekkürler   :D :D