[Yeni] İletileriniz Artık Taslak Olarak Kaydediliyor.

Başlatan alquirel, 02 Şubat 2016 - 22:53:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alquirel

Vakt-i zamanında vermiş olduğum bir söz vardı. Biraz uzun sürdü ama nihayete geldi.

Alıntı yapılan: Mar yJuana - 20 Aralık 2015 - 23:28:03
...
Az önce buraya yazıp pcyi uykuya aldım, şarjım bitmek üzereydi. Tekrar açtım, sayfayı okuyorum ve o arada yazımı tamamlamayı unutmuş olarak sayfayı değiştirdim. Böylece değinmek istediğim bir başka nokta çıkmış oldu.

~ Yazı tamamlanmadan/gönderilmeden sayfa değiştirilmek ya da kapatılmak istendiğinde bir uyarı görüntülenmeli. Uzun bir yazı yazıp bunu göndermeden yok olması kimin hosuna gider değil mi ?
...

Alıntı yapılan: alquirel - 22 Aralık 2015 - 21:39:35
...
İleti yazarken sayfadan ayrılma uyarısı konusu beni de daha önce çok kez sinirlendirmiş bir husus. Bu konuyu iş listeme ekliyorum.
...

Sistem şöyle işliyor:

- Yeni ileti ekranına geldiniz. İletinizi yazmaya başladığınızda (şimdilik*) her 25 saniye'de bir sistem ileti içeriğindeki değişikliği kontrol edip varsa değişlik onu sunucuya kaydediyor.

- Eğer yanlışlıkla veya isteyerek sayfadan ayrılırsanız tarayıcı tarafından uyarılacaksınız. Eğer yine de sayfadan ayrılırsanız iletinizin son içeriği yine taslak olarak sunucuda kaydediliyor.

- Sayfadan ayrıldıktan sonra geri dönüp tekrar yeni ileti ekranına geldiğinizde geri getirilebilecek bir taslağınız varsa geri getirmek isteyip istemediğiniz soruluyor. Eğer geri getirmemeyi seçerseniz taslağınız siliniyor.

- Eğer iletinizi "Gönder" yaparsanız kaydedilmiş taslaklar siliniyor (artık gerek kalmadığı için :) ).

- Bir haftadan eski olan tüm taslaklar siliniyor.

- Taslaklar var olan iletinizi düzenliyorsanız o iletiye ait olarak, yeni bir ileti gönderiyorsanız o başlığa ait olarak, yeni bir başlık açıyorsanız ilgili bölüme ait olarak kaydedilir. Yani mesela bir başlığa yeni cevap veriyorsanız da sayfadan ayrıldıysanız o taslak tekrar o başlığa cevap vermek için ileti yazma ekranına geldiğinizde sizi karşılar.

Sistemi sadece kendi üzerimde denedim. Herhangi bir aksaklık yok şu an. Ama kullandıkça hatalar/eksikler çıkabilir. Buradan bildirirsiniz.

* 25sn şimdilik düşünüp en uygun olacağına karar verdiğim süre. Daha uzun olmasının aslında bir zararı yok çünkü yanlışlıkla başka sayfaya geçseniz bile en son anda içerik kaydediliyor zaten, kaybolan bir şey yok. Daha kısa olmasında sıkıntı başlıyor. Sayfanın verdiği tepkilerde yavaşlama oluyor. Sayfayı yoruyor yani. Bu benim kendi bilgisayarımda gözlemlediğim bir şey. Belki başka etkenlerle de bu yavaşlamayı hissetmiş olabilirim. Şimdilik 25'te kalsın.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Şubat 2016 - 01:23:50

Sayfadan ayrılma uyarısını iptal ettim. Nasıl olsa sayfadan ayrılmadan önceki son an da dahil olmak üzere zaten kaybolan bir içerik olmuyor. Ama bu uyarı zırt pırt karşıma çıkıyor. İptal ettim gitti.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

ahmet_matematikci

@alquirel ellerinize sağlık. Çok güzel bir çalışma.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

alquirel

Bu taslak sistemi hakkında geri dönüşlerinizi bekliyorum. Sağlıklı çalışıyor mu?

if

alquirel

Çalışıyor ama shift+alt+s kısayolunu kulanarak ileti gönderilirse göndermeden önceki son silme hamlesini yapmıyor galiba.

bugra9

Eline sağlık çok iyi çalışıyor.

Yalnız javascript dosyası, tarayıcının önbelleğine kaydedildiği için yaptığın değişiklikler hemen yansımıyor. Örneğin iletinde, çıkışta verilen uyarıyı kaldırdığını yazmasaydın uzun bir süre uyarılarla başbaşa kalacaktım :)

alquirel

if

Alıntı yapılan: alquirel - 04 Şubat 2016 - 00:27:12
Çalışıyor ama shift+alt+s kısayolunu kulanarak ileti gönderilirse göndermeden önceki son silme hamlesini yapmıyor galiba.

Öyle bir kısayol mu varmış?:) Bir de onunla denerim.

alquirel

Kısayol "bug"ını hallettim.

@bugra9, önbellekten gelmeyecek şu an :D