[Çözüldü] Sistem güncelleşmesinden sonra yaşadığım sorun

Başlatan _DonTouchMe, 02 Şubat 2016 - 14:24:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

_DonTouchMe

Merhabalar ubuntu ailesi;
Bugün ubuntu da oturumumu düzgün şekilde açmıştım ve her şey yolundaydı ta ki 65 mblik güncelleşmeyi yapana kadar. Güncelleştirme sonrası makinamı yeniden başlattım ve oturum ekranına yani kullanıcı adı ve şifre yazdığım bölüme sorunsuz geliyorum hatta yazıp enterliyorum arka planda bir yükleme işlemini görmemde mümkün oluyor fakat oturumumu açamıyorum yani entera bastığımda yüklenir gibi olup tekrar şifre istiyor. Şunuda belirteyim; normalde sistemim 1440x900 çözünürlükte sabit güncelleme sonrası oturum açma ekranına daha düşük bir çözünürlükte düşüyorum. Ve bu sorunu yaşadıktan sonra sistemi recovery moda alıp bozuk paketleri onar demiştim. Şimdiden yardımcı olmak isteyecek veya olacak olan arkadaşlara teşekkürler... :)
Life is short, bird's are flying.

heartsmagic

Grafik kartın sahipli sürücüleri olan bir marka mı? Örneğin Nvidia veya ATI. Eğer böyleyse sürücüleri kurulu muydu?
Sistemde yer kalmamış olabilir mi? Uçbirimde düşüp (ctrl+alt+f1) şu komutu yürütürsen ne kadar yer kaldığını görebilirsin:

df -h /
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

_DonTouchMe

Evet grafik kartım sahipli sürücüye ait bir marka olan Nvidia. Sürücüleri kuruluydu şöyleki; bu forumda yer alan "Ubuntu üzerinde elle grafik kartı kurulumu" konusunda ki adımları takip ederek kurmuştum ve başarılı olmuştum sistem herhangi bir sorun arz etmiyordu. Sistem de gereken yer var hatta daha fazlası bundan dolayı olabileceğini sanmıyorum. Dediğiniz komutu deneyeceğim şimdi aktarırım hemen...

Buyrun;
Ekran Görüntüsü

heartsmagic

Kurduğun sürücüyü bir kaldıralım o zaman. Sürücü diyelim ki İndirilenler dizininde:

cd İndirilenler
sudo sh NVIDIA* --uninstall
sudo rm -f /etc/X11/xorg.conf

ile kaldırmayı dene. Fakat ikinci komutu doğru dizinde vermen lazım, onun için de ilk komutla doğru dizine gitmelisin.

_DonTouchMe

Edit: home dizinine ulaştım şu an verdiğiniz komutları uygulayacağım @heartsmagic işlem bittikten sonra sonuç olarak dönüşü sağlarım

heartsmagic

İleti geçeyim ki, yeni gönderilen iletilerde görünsün sonrasında.

_DonTouchMe

Şu an güncel olarak grub işletim sistemi seçme ekranından sonra masaüstünede ulaşamıyorum. Ayrıca tty1 ekranına da geçiş yapamıyorum f1 ile ne önerirsiniz?

heartsmagic

_DonTouchMe

Kaldırıldı sanırım çünkü uninstall adına verdiğim komutlar işledi

heartsmagic

Şu başlığı incele lütfen:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=43215.0

Sürücüler sorunsuzca kaldırıldıysa o yönde bir sorun kalmaması, sistemin açılması lazım. Eğer mesele sürücüler değilse ki yanlış anlıyor da olabilirim, ctrl+alt+f1 ile uçbirime düş ve kullanıcınla giriş yap.

sudo rm -f ~/.Xauthority
komutunu uygula ve tekrar giriş yapmayı dene.

_DonTouchMe