(COZULDU) Macbuntu 10.10 Destek (Market ve Driver Yardim istiyorum)

Başlatan ottomanturx, 02 Şubat 2016 - 13:32:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ottomanturx

Mrb Arkadaslar. Uzun yillardir linux kurulumu yapar-inceler silerim. ilk defa kendime uygun mukemmel hizli ve gorsel olarak 10 uzerinden 10 verdigim bir linux dagitimina takil kaldim. bu dagitim Macbuntu 10.10. 

Sorunum :
1- Ekran kartimi tanimiyor (intel hd 4000)
2- Etherne kartimi tanimiyor (Broadcom)
3- Wifi tanimiyor. intel wifi.
5- Ses kartimi tanimiyor.
6- Market ve guncelleme calismiyor (muhtemelen destek bitti) ama guncelleme sorun degil. Market calissin yeter.

Lutfen bu konuda yardimci olun arkadaslar. Bu driverleri ve sadece marketi calistirsam yeter. artik windows kullanmak istemiyorum.

Bilgisayar : 4 Gb DDR3 Ram-i3 islemci-500gb hdd-          (((((PC Model : Grundig GNB 1565 A1 i3))))
Macbuntu Number ONE

betseg

10.10, 2010'dan kalma bir sürüm ve o sürüm için destek bitti. O zamandan beri de Macbuntu çıkarılmadı. Sizi elementary OS'a alalım mı?
https://elementary.io/

ottomanturx

Macbuntu ile ayni goruntuyemi sahip. Elementery os denemedim daha once.
Fark nedir?
Macbuntu Number ONE

betseg

Elbette aynı olamaz ama ikisi de OS X klonu olarak yapıldığı için oldukça benziyorlar.

ottomanturx

anliyorum.

peki macbuntu konusunda yardimci olurmusun ? driver ve market konusunda.
gercekten bunu cok begendim ama illaki olmaz dersen denerim soyledigin dagitimi. ama ricam macbuntu konusunda bana yardimci olman ?
Macbuntu Number ONE

agritux

Alıntı yapılan: ottomanturxanliyorum.

peki macbuntu konusunda yardimci olurmusun ? driver ve market konusunda.
gercekten bunu cok begendim ama illaki olmaz dersen denerim soyledigin dagitimi. ama ricam macbuntu konusunda bana yardimci olman ?
Güncel driver kurulumu yapamazsınız macubuntuya. Çünkü driver'ları destekleyen güncellemeleri uzun zamandır almıyor. 2010 yılında yayınlanan ekran kartı driverlarını kontrol edip kurmayı deneyin. Kladı ki bunun için de ekran kartınızın 2010 yılında veya daha eski piyasaya çıkmış bir kart olması gerekir.

betseg

Olamam çünkü o sürüm için bütün destek bitti :)
Şöyle anlatayım, 2010'da Ubuntu 10.10 çıktı, daha sonra onu Macbuntu'ya dönüştürdüler, sonra Macbuntu projesi bitti, daha sonra Ubuntu yeni sürümler çıkardı ve 10.10'ya desteği tamamen kesti. Bu yüzden hiçbir şey yapamam maalesef.
elementary OS'u da çok beğeneceğinizden eminim ama :) elementary OS hakkında sorun olursa onun hakkında yeni başlık açarsınız, bu konu da size göre çözüldüyse şuradaki gibi etiketleyin başlığı: cozuldukonusu

ottomanturx

Arkadaslar beni aydinlattiginiz icin tesekkur ederim.

Bu surumun eski oldugunu biliyorum. bir sansimi deneyeyim dedim ama olmadi. silicez. elemantry kurup deniyecegim az sonra.

son bir soru ?

elemantry icin mac paketi varmi ?
Macbuntu Number ONE

meda

ElementaryOS-Freya, Ubuntu'nun makyaj yapılıp elbise değiştirmiş hali. İnan bana Macbuntu'dan daha kararlı ve güvenli bir sistem.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ottomanturx

şuan elementary indiriyorum. İnşallah beğenirim ve windows denen klasiğe dönüş yapmam.

Bu arada bir forum sitesinde bukadar hızlı yanıt almak beni çok sevindirdi arkadaşlar. Destek çok güzel.

herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Macbuntu Number ONE