[Çözüldü] Ekranın sol üst köşesindeki menü düğmesi.

Başlatan Tilki, 22 Ocak 2016 - 17:43:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tilki

Arkadaşlar merhaba. Kubuntu 15.10 kullanıyorum. Görev çubuğunu ekranın sol tarafında seviyorum. Yalnız ekranın sol üst köşesindeki menü düğmesi acayip gözüme takılıyor. Onu ortadan kaldırabiir miyim diye Sistem Ayarları'nı baştan sona hatim ettim ama nafile. İnternette de işime yarayan bir bilgi bulamadım zira o menünün ismini bilmiyorum. Bakınız alttaki ekran görüntüsünde, sol üstte, kde menüsünün hemen sağında, üzerinde Default yazan düğme... Bunu kaldırmanın bir yolu yok mudur acaba? Zira ona ihiyaç yok. Masaüstünde sağ tıklayarak zaten onun içeriğine ulaşılabiliyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Ocak 2016 - 18:37:07

Umarım gereksiz yere vaktinizi çalmamışımdır. Sorunu çözdüm. Masaüstünde iken sağ tıklayıp açılan menüde Masaüstü Ayarları'nı seçiyoruz. Açılan pencerede İnce Ayarlar ekranına gidiyoruz. O ekranda "Masaüstü Araçlarını Göster" cümlesinin onay işaretini kaldırıyoruz. Böylece ekranın sol üst köşesindeki düğme yok oluyor. Bu arada; Türkçe'sini öğrenemedim ama muhtelif forumlarda bu düğmeye Cashew dendiğini gördüm.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.