Ubuntu Güncelleştirmek

Başlatan vzloman, 30 Ocak 2016 - 01:01:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vzloman

Merhaba arkadaşalar ubuntu ya yeni geçtim 14.04 versiyonunu yükledim sonra bilgisayarı resetledim güncelleştirme geldi 200 mb fakat harddskimde yer yokmuş boşaltın diyor ben bu harddiski nasıl boşaltıcağımı bilmiyorum windwosta kullanmadığım şeyleri silerdim oysaki harddiskimin boş olması lazım çünkü windowstan geçtiğimde en az 500gb boş alan vardı yani kafam karştı bana şu 2 si lazım

1.Harddiski nasıl boşaltıcağım

2.Harddiski boşalttıktan sonra güncelleştirmeyi nasıl yükleyicem çünkü güncelleştirme penceresini kapattım :D

Reverser

1-) Hata mesajı ile ilgili bir imaj paylaşabilir misin ?
2-) 14.04 uzun süreli desteğe sahip olan sürümdür. Yeni başlamışsın kullanmaya, hiç kafanı karıştırma ve 14.04.x ile devam et derim ben.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

vzloman

Alıntı yapılan: Reverser - 30 Ocak 2016 - 01:10:52
1-) Hata mesajı ile ilgili bir imaj paylaşabilir misin ?
2-) 14.04 uzun süreli desteğe sahip olan sürümdür. Yeni başlamışsın kullanmaya, hiç kafanı karıştırma ve 14.04.x ile devam et derim ben.

Ekran Görütnüsü yollıyacağım fakat hata veriyor hata:  Ekran görüntüsü alınmadı Dosya oluşturulamıyor Lütfen başak bir konum seçin diyor fakat tüm konumlarda böyle diyor

Yok ya 14.04 le devam ediceğim zaten burdaki güncelleştirmeler farklımı yani çünkü şuan kullandığım yavaş gibi geldi güncelleştirmeyi kurunca hızlanır diye düşündüm :)

ahmet_matematikci

Bu ekran görüntüsü alma ile alakalı sorunu  yazılım ve güncelleştirmeler bölümünde trusty-proposed deposunu tıklayarak aktif hale getirebilirsin. Güncelleştirme sonrası ekran görüntüsü problemin çözülecektir. Ancak sen güncelleştirme yapamadığın için ekran görüntüsü alma ekranında dosya ismini değiştirerek (a.jpg) gibi bilgisayara kayıt edebilirsin.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

mendirec

Merhaba @vzloman. Aramıza hoş geldin.

Uçbirimi açtıktan sonra aşağıdaki komut ile arşivdeki paketleri temizleyin. Şifre yazarken ekranda bir şey gözükmeyecektir, siz yazmaya devam edin.
sudo apt-get clean

Kullanılmayan bağımlıkları temizlemek içinde bu komutu yürütün.
sudo apt-get autoremove

Bağlantıdaki konuda ise eski çekirdekleri temizleme anlatılıyor. Konuyu iyice okuduktan sonra temizlik yapın. Büyük bir ihtimal sorununuz düzelecektir.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=48179.0

Bu işlemlerden sonra aşağıdaki komutun çıktısını verebilirsiniz.
df -h

Güncelleme için ise seçkeden Yazılım Güncelleştirici adlı programı çalıştırın.

vzloman

Alıntı yapılan: mendirec - 30 Ocak 2016 - 11:04:07
Merhaba @vzloman. Aramıza hoş geldin.

Uçbirimi açtıktan sonra aşağıdaki komut ile arşivdeki paketleri temizleyin. Şifre yazarken ekranda bir şey gözükmeyecektir, siz yazmaya devam edin.
sudo apt-get clean

Kullanılmayan bağımlıkları temizlemek içinde bu komutu yürütün.
sudo apt-get autoremove

Bağlantıdaki konuda ise eski çekirdekleri temizleme anlatılıyor. Konuyu iyice okuduktan sonra temizlik yapın. Büyük bir ihtimal sorununuz düzelecektir.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=48179.0

Bu işlemlerden sonra aşağıdaki komutun çıktısını verebilirsiniz.
df -h

Güncelleme için ise seçkeden Yazılım Güncelleştirici adlı programı çalıştırın.

Teşekkür ederim :)

ahmet_matematikci

@vzloman sorun çözüldü mü?
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

vzloman

Sorunu format atıp çözmüştüm başaka bir sorunum var cevap gelmiyince

Ben şimdi bir iso dosyası indirdim bu iso dosyasının içeriğini nasıl usb ye yazdırabilirim