Böyle bir masaüstü varmı?

Başlatan Sh4oTT, 29 Ocak 2016 - 03:08:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

7hr33l3t73r

Ben yanlis mi? Baktim acaba..!
Aur kullaniyorum ama gunceldi diye hatirliyorum. Suan linux pc de degilim de. Bakamiyorum ama 0.6.2 gibi surum numarasi aklim da kaldi. Karistiyor olabilirim de baska bir yazlim ile acikcasi emin degilim.
dc -e '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb207356256404211981204295703670388snlbxq'
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

cokomoko

0.9.1 mi neydi en son derlediğimde şimdi baktım 0.9.3 olmuş aur paket de güncel görünüyor, mart'ın 10'unda paketi güncellemişler. Vallahi bunların hızına yetişilmiyor.  :))
https://github.com/openframeworks/openFrameworks/releases
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

7hr33l3t73r

O zaman ben yukledigim  de 0.9.2 surumuymus.
9'u ters yazmisim. :)
dc -e '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb207356256404211981204295703670388snlbxq'
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

Sh4oTT

Alıntı yapılan: cokomokoAdımları yazıyorum, ama bende derlemede hata verdi dex-ui
İsteyenler denesin, başarıya ulaşan olursa, bildirsin.
İlk önce openframeworks'u derliyoruz:
Kod: [Seç]$ cd /tmp
$ git clone --depth=1 https://github.com/openframeworks/openFrameworks
$ cd openFrameworks/scripts/linux/
$ sudo ./<linux dağıtımınızın ismi>/install_dependencies.sh
$ ./compileOF.sh

Hocam bu dedıklerınızı yaptım da bırsey olmadı nasıl calıstıracam?

En son sunlar yazdı termınalde :

checking pkg-config libraries:   cairo zlib gstreamer-app-1.0 gstreamer-1.0 gstreamer-video-1.0 gstreamer-base-1.0 libudev freetype2 fontconfig sndfile openal openssl libpulse-simple alsa gl glu glew gtk+-3.0
with PKG_CONFIG_LIBDIR=
Done!

cokomoko

Hangi adımdasınız?
En son hangi komutu verdiniz?
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

Sh4oTT

En son su komutu verdım hocam:
 ./compileOF.sh

cokomoko

O zaman openframe'yi başarı ile derlemişsiniz.
8100d1r0n verdiği çalıştırılabilir dosyayı çalıştırın, bakalım ne diyor?

Sh4oTT

cokomoko

libs dahil hepsini /usr/local/bin altına at, dex-ui'leri çalıştırılabilir yap, sağ tıkla çalıştır ya da terminalden /usr/local/bin e gir, dex-ui-fullscreen yaz enterla.Sonucu da buraya geç, bakalım sende ne hatalar veriyor?

Sh4oTT

heartsmagic

Meselenin ayrıntısı hakkında bir bilgim yok ancak ilgili hata için libglew1.13 paketini kurman gerekiyor gibi. O da 15.10 depolarında yok (eski sürümü var). 16.04 üzerindeysen kurabilirsin. Arch kullanan arkadaşlar fazlaca güncel olduğu için o şekilde derlenmiş sanırım paket :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sh4oTT

Ne yapalım nasıp kısmet degılmıs :)

cokomoko

Aslında apt-pinning yapıp libglew'i üst sürüme yükseltebilirsiniz, ama riskleri de yok değil. Ubuntu'da sadece precise üzerinde uyguladım apt-pinning'i, debian'da ise sürekli kullandığım bir melez sistem oluşturma yöntemiydi. Yani hiçbir zaman yolu sonu yoktur  ;)

Sh4oTT

cokomoko

heartsmagic

Üst taraftan sürüm alınacaksa apt-pinning ile sabitlemeye de gerek olmaz sanırım zira sistem sürüm düşürmez. Fakat üst taraftan depo eklemek falan çok riskli işler. 16.04 sürümüne yükseltme düşünülebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sh4oTT

16.04 sürümüne nasıl yukseltırım?

ata1

uzun süre manjaro kullandın neden arch denemiyorsun ki ?????? kurulum için araçlarda var zaten

Sh4oTT

Abi manjaroyu kurmak ıcın cok ugrastım 4 tane ıso ındırdım 10 tane farklı yol denedım kuramadım artık yoruldum :)
Arch tecrubelı kullanıcılar ıcın dıyorsunuz ben daha ubuntuyu kullanamıyorum :)

cokomoko

Evet Arch açıkçası biraz tecrübe istiyor ama öyle gözünüz de çok korkmasın, alışınca vazgeçemeyeceksiniz. Tabi bunun kararını siz vereceksiniz, kendinize güven duyuyorsanız, biraz da azminiz varsa olmayacak şey yok.

ata1

manjaroda bıraz daha fazla arayüz var arch daha terminal ile kullanım gerekse de temelde benzerdir. Arkdaşımında belirttiği gibi bu kadar gözünüz korkmasın
araştırmayı ve emek harcamayı seviyorsan tam idealdir arch

illedelinux

Alıntı YapAbi manjaroyu kurmak ıcın cok ugrastım 4 tane ıso ındırdım 10 tane farklı yol denedım kuramadım artık yoruldum

Kurulumu en kolay dağıtımlardan biri olan Manjaro'yu nasıl kuramadığını dogrusu merak ettim, sorun nedir?
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

ata1

Alıntı yapılan: illedelinux - 25 Nisan 2016 - 20:56:49
Alıntı YapAbi manjaroyu kurmak ıcın cok ugrastım 4 tane ıso ındırdım 10 tane farklı yol denedım kuramadım artık yoruldum

Kurulumu en kolay dağıtımlardan biri olan Manjaro'yu nasıl kuramadığını dogrusu merak ettim, sorun nedir?
çok merak ettin ise manjaro formunda arkadaşın konusunu incele belki bir yardımın olur

http://manjaro.gen.tr/forum/index.php?topic=1669.0

Sh4oTT

Alıntı yapılan: illedelinuxAlıntıAbi manjaroyu kurmak ıcın cok ugrastım 4 tane ıso ındırdım 10 tane farklı yol denedım kuramadım artık yoruldum
Sorunu cozebılırsenız cok mınnettar olurum :)

http://manjaro.gen.tr/forum/index.php?topic=1669.0

illedelinux

Manjaro ile benzer sorunu yaşadıgımda neredeyse bir ay ugraşmıştım, en son ve tesadüfen bu program sayesinde sorunsuz kurdum, umarım siz de başarırsınız.
https://sourceforge.net/projects/win32diskimager/
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...