Sistem yarı Türkçe yarı İngilizce

Başlatan ahmet_matematikci, 28 Ocak 2016 - 08:00:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmet_matematikci

Bunu daha önce denemiştim @arpia hocam teşekkür ederim. Problem galiba unity de imiş.
Gnome masa üstüne geçince dil problemi de başka başlıkta açtığım kapanma problemi çözüldü.
Şu an başlığı çözüldü etiketlemeliyim karar veremedim.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

heartsmagic

Etiketlemeyelim zira çözemedik sorunu. Sistem tamamen güncel değil mi? Hani LTS bir sürümde bu denli bir sorun olmaması lazım, olsa kullanan herkeste olurdu. Son zamanlarda sistemsel olarak ek depo vs. ekledin mi? Ek depodan kasıt harici depolar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

arpia

sudo unity --reset

iş görür mü acaba.

sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop

Belki bu da denenebilir. Aslında çok da fikrim yok, başka masaüstünde normal geldiği için unity sıfırlamak çözüm olur belki.

ahmet_matematikci

@heartsmagic Evet ekledim. 14.04.03  çekirdek de 4.00 forumda deposu olan.
Aslında sistemde bir gariplik var. Çekirdeği düşürdükten sonra açılış ve kapanıştaki programları siyah ekranda listeleyerek açılıyor/kapanıyor.
grub customizer eklemişim bir de forumda olan dil depoları var.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ocak 2016 - 15:21:48

@arpia bak bu güzel fikirdi. Geç geldi aklımıza.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

heartsmagic

Ben Gnome Shell'de olmayıp da neden Unity'de sorun olduğunu anlayamadım. Kapanma sorunu da var aynı zamanda. Gnome Shell nasıl kuruldu bu sisteme?

ahmet_matematikci

Sudo apt get install gnome falan filan seklinde

plazma

Falan filan şeklinde değilde tam olarak hangi komutla yada nerden nasıl kurdunuz ?

ahmet_matematikci

@plazma haklısın telefondan yazdığım için  komutlarda ezberimde olmadığından bu şekilde yazdım.
sudo apt-get install gnome-shell
sudo apt-get install ubuntu-gnome-desktop

Bu şekilde kurdum.
Bu arada  o ekranda açılış ve kapanışta siyah ekranda nelerin yaptığını gösten siyah ekran çekirdek düşürmesi sonrasında oldu.
En son iş yerinde gnome yi de kaldırıp xfce masaüstüne geçtim yine aynı şekilde açılış ve kapanışda nelerin açılıp başlatıldığını gösteren siyah ekranda listeleyerek açılıp kapanıyor.

heartsmagic

Bu sorun devam ediyor mu hâlâ? Salt Gnome Shell ortamını ve diğer ilintili Gnome paketlerini yüklemek neden böyle bir şeye sebep oluyor ya da herkeste oluyor mu merak ediyorum doğrusu.

ahmet_matematikci

Şu an Gnomeyi de kaldırıp xfce kullanıyorum.
Herhangi bir dil sıkıntısı bulunmamaktadır.
Problem bilgisayara format atma sonrası unity de başlamıştı.
Forumda @speakerXXL  önerisi ile aşağıdaki kodu unity de uygulamış ve sorunu çözmüştüm.
sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/ubuntu-langpack*
sudo apt-get update && sudo apt-get install language-pack-tr language-pack-tr-base language-pack-gnome-tr language-pack-gnome-tr-base firefox-locale-tr thunderbird-locale-tr libreoffice-l10n-tr

Sanki problem unity özgü bir durum.
Sonra çekirdek yükseltme ve düşürmeden sonra bu problem tekrar baş gösterinde diğer masa üstlerine geçtiğimde (Önce gnome şu an xfce )bu problemi tekrar yaşamadım.

md_92

Ben de 15.10 unity kurdugumda böyle bir sorunla karşılaşmıştım.Ama 14.04 te sorun olmadı.
Sakın boş sözler konuşma. Boş sözler içindeki ayıpları açığa çıkarır ve yatan düşmanını uyandırır. Hz. Ali

heartsmagic

Bu durumda sorunun herkeste olması gerekiyor ama. Ben böyle bir sorun yaşamıyorum örneğin. Gerçi 15.04'ten geliyor olabilir sistem, hatırlamıyorum.