[Çözüldü] Ubuntu 14.04.3 LTS Desktop sistem hatası algılandı uyarısı

Başlatan prolab, 27 Ocak 2016 - 23:53:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

prolab

Merhaba arkadaşlar, yeni kurduğum 14.04.3 Desktop sürümünde bilgisayar her açıldığında ekranda "önemli bir hata bulundu rapor gönder" gibi bir uyarı çıkıyor.
Ne hatası olduğunu ve Nasıl çözebileceğim konusunda yardım gerekiyor.
İlgilenebilecek olanlara şimdiden teşekkürler...

plazma

Kurulumdan sonra yada kurulum esnasında güncellemeleri yaptınız mı? Virtualbox üzerinde mi kurulumu yaptınız?

prolab

Alıntı yapılan: plazma - 28 Ocak 2016 - 01:41:16
Kurulumdan sonra yada kurulum esnasında güncellemeleri yaptınız mı? Virtualbox üzerinde mi kurulumu yaptınız?
Hiçbir güncelleme yapmadım. Sistem HDD çıkarılmış dizüstü bilgisayara usb flash disce kuruludur.

arpia

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade

işlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar değerlendirebilirsiniz. update komutunu bitirdikten sonra upgrade'e geçince Evet yada Hayır diye sorabilir size ki güncellemeleri yüklemek istiyor musunuz diye soruyor. "E" diyerek devam edebilirsiniz.

prolab

Alıntı yapılan: arpia - 28 Ocak 2016 - 12:22:34

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade

işlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar değerlendirebilirsiniz. update komutunu bitirdikten sonra upgrade'e geçince Evet yada Hayır diye sorabilir size ki güncellemeleri yüklemek istiyor musunuz diye soruyor. "E" diyerek devam edebilirsiniz.
Birkaç gün şehir dışındayım. Cepten bağlanabiliyorum güncelleme komutu konusunda sıkıntı yok. Server şu an çalışıyor, güncellemede sıkıntı olurda kapanır filan gibi risk var mı. Yoksa eve döndüğümde yapsam mı diyorum.

arpia

Sunucu olarak hizmet veriyorsa tabii ki yanındayken işlem yapmanızı öneririm. Ben yazılardan normal ev kullanıcısı olarak düşünmüştüm.

heartsmagic

Başlık masaüstü sürümü diye başlamış sonra sunucuya dönmüş :)
İlk iletideki sorun forumda sık sık konuşulan bir şey. Şunu uygula:

sudo rm -f /var/crash/*
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

prolab

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Ocak 2016 - 13:10:25
Başlık masaüstü sürümü diye başlamış sonra sunucuya dönmüş :)
İlk iletideki sorun forumda sık sık konuşulan bir şey. Şunu uygula:

sudo rm -f /var/crash/*
Birkaç gün önce Ubuntu sunucu wireless bağlantı sorunu başlığı altında  başka bir konu açmıştım. Sorunu düzeltemediğim için masaüstü sürümü kurdum arayüzü avantajı ile sürücü güncelleyip wireless bağlantı gerçekleştirerek sunucu olarak kullanıyorum.

/var/crash/ klasörü içinde 4 adet crash dosyası var bunlar:
_usr_bin_compiz.1000.crash
_usr_lib_upower_upowerd.0.crash
_usr_lib_upower_upowerd.0.upload
_usr_lib_upower_upowerd.0.uploaded

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

prolab