[Çözüldü] uzak masaüstü bağlantısı için yardım

Başlatan yoldagezen, 26 Ocak 2016 - 18:49:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

arpia

Dışarıdan bağlanmak istiyorsunuz. Belirli ip adresleri sizin istediğiniz bilgisayara yönleniyor diğer istekler düşürülüyor olabilir. Yapıyı biraz anlatırsanız? Tabii bu bağlanmaya çalıştığınız yer eviniz olabilir ve evden Windows ile sorunsuz bağlanıyor olabilirsiniz, bu durumda "diğer istekler düşer" düşüncem geçerli olmaz. Biraz daha detay rica edelim.

akaike

http://askubuntu.com/questions/476237/remmina-connection-issue-to-windows-server-2012r2-after-windows-update

bu *bağlantıda bir çözüm var fakat benim işime yaramadı maalesef, remminayı kaldırıp arkasında kalan dosyaları temizledim. Yukarıdaki *bağlantıda dediği gibi yeni sertifikaları kabul ettim fakat yine de olmadı maalesef.

Aynı anda bir kaç kişinin girmesi ile ilgili bir problem değil. Daha evvel uzun süre remmina kullandım, ayarlarda bir yanlışlık olduğunu düşünmüyorum. Acaba Windows Server 2012R2 ile ilgili özel bir durum mu var.

Programı terminalden çalıştırıp denediğimde aşağıdaki çıktıyı verdi.

hnu@hnu-Inspiron-3521:~$ remmina
Remmina plugin RDP (type=İletişim kuralı) registered.
Remmina plugin RDPF (type=Dosya) registered.
Remmina plugin RDPS (type=Tercih) registered.
Remmina plugin VNC (type=İletişim kuralı) registered.
Remmina plugin VNCI (type=İletişim kuralı) registered.
Remmina plugin SFTP (type=İletişim kuralı) registered.
Remmina plugin SSH (type=İletişim kuralı) registered.
Gtk-Message: GtkDialog mapped without a transient parent. This is discouraged.
loading channel cliprdr
connected to 92.45.248.5:3389
recv: Bağlantı karşıdan kesildi
Error: protocol security negotiation or connection failure
LG G4
Nexus 10
HP STREAM 11-D001NT

Ubuntu 17.04

yoldagezen

bağlanmaya çalıştığın serverda kaspersky daki network ayarları ve firewall modülünü(hatta gerekiyorsa kaspersky ı tamamen stoplayın)+ server denetim masasından güvenlik duvarınıda kapatıp denermisiniz? kaspersky çoğu zaman engelleme yapabiliyor bunun nedeni sürekli güncellenerek bazı modül ve özellikleri değişiyor.
Linux sempatizanı, ama zorunlu windows kullanıcısı

heartsmagic

Bu sunucuya Ubuntu haricinde başka bir yerden başarılı bir şekilde bağlanabiliyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

natgho

Biraz klasik olacak ancak, gördüğüm kadarıyla arayüze ulaşma hedefindesiniz, neden Teamviewer kullanmıyorsunuz?
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

akaike

Maalesef önerilerinize dikkate alarak denemeler yaptım maalesef işe yaramadı. Sadece iş yerinde 192. ile başlayan server ip sini yazınca girebildim. Fakat dışarıdan ip yazarak maalesef olmuyor. Bu arada aynı sistemin kurulu olduğu başka bir servera da bağlanamadım maalesef.

Anlaşılan yine bir ubuntu kullanma hevesim hüsranla sonuçlanıyor.
LG G4
Nexus 10
HP STREAM 11-D001NT

Ubuntu 17.04

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagicBu sunucuya Ubuntu haricinde başka bir yerden başarılı bir şekilde bağlanabiliyor musun?
Ben durumu karıştırdım biraz. İlgili uzak bağlantı Windows ile yapılabiliyorken, Ubuntu ile mi yapılamıyor?

natgho

Alıntı yapılan: akaikeMaalesef önerilerinize dikkate alarak denemeler yaptım maalesef işe yaramadı. Sadece iş yerinde 192. ile başlayan server ip sini yazınca girebildim. Fakat dışarıdan ip yazarak maalesef olmuyor. Bu arada aynı sistemin kurulu olduğu başka bir servera da bağlanamadım maalesef.

Eğer 192 ile ulaşabiliyorsanız, ama dışarıdan erişim problemi yaşıyorsanız, sorun bilgisayarların internete açılırken IP adresi almamasıdır. Bilgisayarların sahip oldukları IP'leri sabitlemeniz gerekli ki uzaktan statik olan o IP adresine bağlanabilesiniz. Windows tarafında IP sabitleme olayından ziyade paylaşımlı masaüstü olayı olduğundan işler farklı ilerlemekte. Önerimi dikkate almadınız ancak tekrar söylüyorum, Remmina ile uğraşmaktansa Teamviewer size aynı konforu sağlayabilir. İlla remmina diyorsanız da DuckDNS veya No-ip gibi yapılar ile (yanılmıyorsam) free olarak IP sabitleme olayına girebilirsiniz.
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

akaike

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Mart 2016 - 22:47:30
Alıntı yapılan: heartsmagicBu sunucuya Ubuntu haricinde başka bir yerden başarılı bir şekilde bağlanabiliyor musun?
Ben durumu karıştırdım biraz. İlgili uzak bağlantı Windows ile yapılabiliyorken, Ubuntu ile mi yapılamıyor?

Evet aynı servera windows ile bağlanıyorum fakat ubuntu ile bağlanamıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Mart 2016 - 18:40:32

Alıntı yapılan: natgho - 23 Mart 2016 - 23:27:33
Alıntı yapılan: akaikeMaalesef önerilerinize dikkate alarak denemeler yaptım maalesef işe yaramadı. Sadece iş yerinde 192. ile başlayan server ip sini yazınca girebildim. Fakat dışarıdan ip yazarak maalesef olmuyor. Bu arada aynı sistemin kurulu olduğu başka bir servera da bağlanamadım maalesef.

Eğer 192 ile ulaşabiliyorsanız, ama dışarıdan erişim problemi yaşıyorsanız, sorun bilgisayarların internete açılırken IP adresi almamasıdır. Bilgisayarların sahip oldukları IP'leri sabitlemeniz gerekli ki uzaktan statik olan o IP adresine bağlanabilesiniz. Windows tarafında IP sabitleme olayından ziyade paylaşımlı masaüstü olayı olduğundan işler farklı ilerlemekte. Önerimi dikkate almadınız ancak tekrar söylüyorum, Remmina ile uğraşmaktansa Teamviewer size aynı konforu sağlayabilir. İlla remmina diyorsanız da DuckDNS veya No-ip gibi yapılar ile (yanılmıyorsam) free olarak IP sabitleme olayına girebilirsiniz.

Elbetteki server statik ip kullanıyor ayrıca teamviewer gerektiğinde onu da kullanıyorum fakat kesinlikle uzak masaüstü bağlantısının yerini tutmaz.
LG G4
Nexus 10
HP STREAM 11-D001NT

Ubuntu 17.04

biohazard

Merhaba Aynı sıkıntı bende de var. Uzak masaüstünde firewall kurulduğundan beri bağlanamıyorum. Bu durumun firewall ile alakası olmadığını düşünüyorum. Android tablete windows uzak masaüstü  programını kurunca anında giriyor. Ios telefonla windows uzak masaüstü programını kurunca da girebiliyorum. Ubuntunun 15 sürümünden önceki sürümünde sıkıntısız girebilmekteydim.

heartsmagic

akaike

Alıntı yapılan: n.bay - 16 Eylül 2016 - 21:56:21
Alıntı yapılan: plazma - 16 Eylül 2016 - 20:02:32
Genelde remmina kullanılmış, çok bildiğim bir uygulama değil kendim kullanmadım hiç sss ve wiki sayfalarına bir göz gezdirin

https://github.com/FreeRDP/Remmina/wiki/Remmina-Usage-FAQ
https://github.com/FreeRDP/Remmina/wiki

hocam linkteki komutları uc birime girip güncelleme yaptıktan sonra bağlantı problemim çözüldü aynı sıkıntıyı yaşıyan arkadaşlar bu şekilde çözebilirler ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

sudo apt-add-repository ppa:remmina-ppa-team/remmina-next
sudo apt-get update
sudo apt-get install remmina remmina-plugin-rdp libfreerdp-plugins-standard

İşte şimdi çözüldü
LG G4
Nexus 10
HP STREAM 11-D001NT

Ubuntu 17.04