SubDownloader Altyazı İndirici

Başlatan mgundogdu, 25 Ocak 2016 - 00:29:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mgundogdu

Merhaba Dostlar
SubDownloader her kurulum sonrası mutlaka kurduğum programlardan biridir. Benim gibi yabancı dizi ve filmlerle haşir neşirseniz tavsiye ederim.
SubDownloader bir altyazı indiricidir. Kullanımı oldukça kolay ve kullanışlı bir araç. Dilerseniz bir klasör içindeki tüm dizilerinizin altyazısını aynı anda indirebilir dilerseniz bir media dosyası için seçip indirebilirsiniz. Önemli özelliklerden birisi indirdiği altyazı video ile aynı isim yapıyor böylece video oynatıcı veya tv de izlemek için isim değişikliği yapma zahmetinde kurtarıyor.Kendiniz keşfedin. Sorularınız olursa duruma göre açıklamayı genişletirim.
Paket yöneticisinden "subdownloader" olarak aratabilir veya uçbirimden:
sudo pacman -S subdownloader
Ubuntu da paket yöneticinizden indirebilirsiniz :)
Keyifli seyirler :)

Uyarı: Bug halen devam ediyorsa aşağıdaki işlem bende işe yaradı. Anlatım Manjaro için bu yüzden dosyanın yeri Ubuntuda farklı ise yönetici arkadaşlar gerekli düzenlenmeyi yapar :)
Normalde yıllardır sorunsuz kullanıyorum fakat bir süredir altyazıyı indiremiyor. Bug raporlarını takip ettim sanırım yeni güncellemeyle sorun giderilir. Program altyazıyı indiremediğine dair mesaj verirse alttaki işlemi yapın. Ben mousepad text editor tercih ediyorum siz de vim, leafpad, gedit, nano hangisini tercih ediyorsanız.

sudo mousepad /usr/share/subdownloader/gui/main.py

osHttpRequests.download('http://www.opensubtitles.org/en/download/file/%s.gz'
%sub.getIdFileOnline(), destinationPath)

Bulduğunuz kısmı şununla değiştirin

self.OSDBServer.DownloadSubtitles({sub.getIdFileOnline():destinationPath})
Because science is awesome!

ata1

ahmet_matematikci

♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

ptergrand

bu sitede gördüğüm kadarıyla kimse kimseye yardımcı olmuyor biliyorum ubuntu konusunda hepimiz acamiyiz bir tv card tanıtamadım boşuna ubuntu ile uğraşmayın derim windows 10 ubuntuya 100 çeker

neynefes

[mention=626223]@ptergrand[/mention] önce biraz sabırlı olmak gerek. Bilen vakti olduğu müddetçe yardımcı olacaktır.

Windows üzerinde mutluysanız tabikide onu kullanabilirsiniz. Yapamadığınız bir konu yüzünden böyle basit mesajlar atmayın lütfen. TV kartı belki gerçekten linux üzerinde çalıştırılamıyordur. Çözümü Windows tarafında bulduysanız orada kullanın..

ata1

Kimseye illa linux kullanacaksın demiyoruz. Vakti olan sorunun çözümünü bilen konunuza yazacaktır tv kartları herkesin kullandığı bir şey değil bunu da göz önüne alın.