[Çözüldü] Klavyenin ingilizce olması

Başlatan ahmet_matematikci, 23 Ocak 2016 - 16:40:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmet_matematikci

İyi günler.
Eclipse de kod tamamlama özelliği  ctrl + space tuşu ile sağlanıyor. İlk zamanlar sıkıntı yoktu ama sonra nereyi kurcaladım bilmiyorum ctrl + space yapınca klavye dili ingizlice oluyor doğal olarak eclipse kod tamamlama da çalışmıyor. Bunu dil değiştirme değilde tekrar eclipse kısa yolu nasıl yapabilirim?
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

Gh0st

Bende de kendi kendine oluyor çok sinir bozucu bir durum bilen varsa yazarsa sevinirim
Bütün pusulaları atın çöpe. İnsan bir zaman kaybıdır yeryüzünde.

ahmet_matematikci

@Gh0st sende mi java ile ilgileniyorsun?
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

Gh0st

@ahmet_matematikci bi ara bakmıştım bu aralar okul yüzünden vb ye bakmak zorunda kaldım dersleri vb ile göstermek hangi akla hizmet bilmiyom ama yani sorun belli klavyenim kendi kendine ingilizceye dönmesi şifre girerken bile sorun yaşatıyor bir çözümü vardır
Bütün pusulaları atın çöpe. İnsan bir zaman kaybıdır yeryüzünde.

ahmet_matematikci

idareten şunu yapıyorum.
http://www.btsoru.com/questions/1203/hangi-eclipse-ksa-yol-tuslarn-shortcut-key-kullanyorsunuz
Alıntı YapWindow -> Preferences -> Java -> Editor -> Content Assist a gidin.
En alttaki Auto Activation bölümde Auto activation delay : 200 olarak gözükecektir muhtemelen onu 0 yapın
Auto activation trigger for Java' da . olacak muhtemelen onu da .abcdefghijklmnopqrstuvwxyzABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ yaparak bi deneyin
Ama istediğim bu değil.

heartsmagic

Sistem Ayarları - Metin Girişi bölümünde dil değiştirme kısayolu olarak ne görünüyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ahmet_matematikci

Bende xfce var. Orada İbus tercihleri var.  Klavye giriş yöntemleri içinde.
Sonraki girdi yöntemi ctrl +spc yazıyor.

heartsmagic

Demek ki o kısayol değiştiriyor dili. Artık ya oradakini ya da Eclipse tarafındaki kısayolu değiştireceksin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ahmet_matematikci

İbus da değişiklik yaptıktan sonra kaydet demeden önce ekle butonu vamış. O yüzden yaptığım değişikler olmuyormuş.İlk başta yeni değişikliği kaydedip sonra eski ctrl+space silip kaydettiğimizde sıkıntı çözülüyor.
Galiba problem ctrl yerine super tuşuna yanlışlıkla basıp elimde laptopun touch ped ine deyince dil değişim kısayolu atadı.
Şuan eclips de dil deşimi yapmadan kod tamamlıyor.