ip değiştirici program

Başlatan tufan scothbrite, 26 Kasım 2008 - 20:22:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tufan scothbrite

Arkadaşlar ip değiştirici program Ubuntumuz için var mı?

eren

Ne için kullanacağına bağlı. Eğer IP adresin değişse bile senin makinene sabit bir adresten ulaşılabilsin istiyorsan aşağıda vereceğim program bu iş için en iyisi.

http://www.no-ip.com/client/linux/noip-duc-linux.tar.gz
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

tufan scothbrite

Yok abi. Mesela ben değiştirdikten sonra Ubuntu foruma tekrar girdiğimde farklı biri  girmiş gibi olsun istiyorum.

Bir nevi sanal alemde kimliğim değişssin gibi.

eren

Alıntı yapılan: tufan scothbrite - 26 Kasım 2008 - 20:27:07
Yok abi. Mesela ben değiştirdikten sonra Ubuntu foruma tekrar girdiğimde farklı biri  girmiş gibi olsun istiyorum.

Bir nevi sanal alemde kimliğim değişssin gibi.

İstediğin programda var.

http://www.torproject.org
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

esrama

Bunlar ile gizlenmemiz mümkünmüdür ? Yani hangi evden girildiğini anlayabilirlermi ? İnternette okuduğuma göre bu programlar hiç bir işe yaramıyormuş. Yani ip değişsede kimlik gene çok basit yöntemlerle ortaya çıkarılabiliyormuş . Beni daha zor bulabilmeleri için bir program varmı ? :)

Xenophobia

Adreste, anlaşılamadığını belirtiyor ama bunun %100 garantili bir sistem olmadığından da bahsediyor.

tufan scothbrite

Xenophobia

Çağlar

İnternet hızımıza etki ediyor mu acaba deneyen var mı?
We got a badass over here!

esrama

TOR kullanırken izlenme ihtimalin çok yüksek. Hatta internetteyken sizi kayıt altına alabiliyorlamrmış diye okudum. Proxylerden girmek te pek bir ieş yaramıyor zaten hem tor hem de proxy işi interneti çok yavaşlatıyor.

eren

Ne kullanırsanız kullanın karşı tarafta Mac adres kaydı varsa sizi bulurlar. Örneğin biz üyelerin tüm kaydını (tarayıcısı seri numarası, Mac adresi, ekran çözünürlüğü, IP aralığı gibi) tuttuğumuz için bir üye proxy bile kullansa eğer 2. bir üyeliği varsa bize özgü monitörde görebiliyoruz. Kısacası aynı makineden bağlanıldığında anlıyoruz.

IPB kullanan bir forum varsa o daha da fazla bilgi topluyor. IP değiştirip bunu kötü amaçlar uğruna kullanmayı düşünüyorsanız yakalanma ihtimalinizin çok yüksek olduğunu unutmayın.

heartsmagic

Tor ile izlenmek biraz güç. SOCKS kullanıyor yanlış bilmiyorsam TOR, birden fazla adımda hallediyor gizlenme işini. Ancak hem hızdan feragat etmek lazım, hem de ciddi işler için kullanmamak gerekli. Eren aslında izah etmiş ancak sanırım sürekli Tor veya Proxy arkasından bağlanan bir kullanıcının MAC adresini elde etmenin bir imkanı yok. Yanlış mı biliyorum?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

esrama

Peki basit yöntemlerle nasıl gizlenebiliriz? Yani %100 gizlenemeyeceğimizi biliyorum ama en azından bulmalarını zorlaştıracak yöntemler muhakkak vardır, değil mi ?!

esrama

heartsmagic; madem işe yarıyor. Neden ciddi işlerde kullanmayalım ?

heartsmagic

Alıntı yapılan: esrama - 26 Kasım 2008 - 21:01:27
heartsmagic; madem işe yarıyor. Neden ciddi işlerde kullanmayalım ?

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4221.msg46968.html#msg46968 ve devamındaki mesajlar.
Kısacası:

gizlilik != güvenlik

esrama

Anladım :)  O zaman şifre gerektirmeyen  (önemli yerlerde) tor kullanmayacaz. Diğer zamanlarda TOR ve oradan da farklı proxylere bağlanarak istediğimiz sitelere gidebiliriz. En basit ve kısa yol bu gibi görünüyor. Tabi tor ve proxy kullanarak bi siteye dakikalar sonra gidebileceğiz, o da ayrı bir mesele :)

heartsmagic

Dakikalar sürmeyebilir ancak ağırlaştıracağı bir gerçek.
Bence bu kadar paranoyaya gerek yok :)

esrama

Tor'u sudo ile terminalden kurdum. Her şey sorunsuz bitti ama ortada bir değişiklik yok yani bir ayar yapacağım bir şey yokmu ?
terminalin sonunda şöle yazıyordu :
-----------
Setting up socat (1.6.0.1-1) ...
Setting up tor-geoipdb (0.2.0.31-1) ...
Processing triggers for libc6 ...
ldconfig deferred processing now taking place
------------
Bir sorun yok ... Nerde bu program menü kısmında da yok ...:( Her zman devredemi kalacak bu tor ? Windowsta denemiştim ayar kısmı vardı ... Burda bulamadım.

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Kasım 2008 - 20:59:08
Tor ile izlenmek biraz güç. SOCKS kullanıyor yanlış bilmiyorsam TOR, birden fazla adımda hallediyor gizlenme işini. Ancak hem hızdan feragat etmek lazım, hem de ciddi işler için kullanmamak gerekli. Eren aslında izah etmiş ancak sanırım sürekli Tor veya Proxy arkasından bağlanan bir kullanıcının MAC adresini elde etmenin bir imkanı yok. Yanlış mı biliyorum?

High Anonymous Proxy kullanıyorsa onun Mac adresini elde edemezsiniz ancak diğer proxy türlerinde elde edilebiliyor. İnternet üzerinde yayın yapan çoğu Web Proxy sitesi ve Tor High Anonymous Proxy kullanmadığı için elde edilebiliyor. High Anonymous Proxy kullansanız bile tarayıcınıza sokulacak çerez ile (üye girişi yapıldığında) gerçek IP adresinizi öğrenme ihtimali var. Bizim kullandığımız sistem High Anonymous Proxy arkasında bile tarayıcı bilgilerini alabiliyor.

Dinan

Eren sana meydan okuyorum :D Biraz önce siteye bir tarayıcı ile girdim onun bana seri numarasını ve tarayıcı adını söylersen ben bu işi bilmiyorum kabul edeceğim ve bundan sonra sana usta diyeceğim

Çerez soksan bile görmen imkansız çerez benim bilgisayarıma değil vekil makineye girdi. Hadi bakalım bekliyorum, bu mesajı yazmadan önce siteye hangi tarayıcı ile giriş yapıp 10 saniye durup çıktım
Ubuntu - Linux dla ludzi! - Ubuntu doskonały - www.ubuntu.pl

Xenophobia

Alıntı yapılan: Dinan - 26 Kasım 2008 - 21:59:24
Eren sana meydan okuyorum :D Biraz önce siteye bir tarayıcı ile girdim onun bana seri numarasını ve tarayıcı adını söylersen ben bu işi bilmiyorum kabul edeceğim ve bundan sonra sana usta diyeceğim

Çerez soksan bile görmen imkansız çerez benim bilgisayarıma değil vekil makineye girdi. Hadi bakalım bekliyorum, bu mesajı yazmadan önce siteye hangi tarayıcı ile giriş yapıp 10 saniye durup çıktım

High Anonymous Proxy kullanarak mı girdin @Dinan? Eğer Eren bulamazsa, bizimle de paylaş bu olayı. :)

Dinan

Hadi bakalım Eren meydan okuyorum ve bekliyorum. Bu mesajı okuduğunda bir önceki girişimin bilgisini bulursan ustamsın :)

eren

Seni üzmek istemem ancak bizim sistemler aşılamaz.

Seri: Gecko 20087113
Tarayıcı: Netscape Navigator 9.0.0.6

Hangi IP'yi ya da Mac adresini kullanırsan kullan bir daha bu tarayıcı ile girersen sistem seni yakalar. :D

Dinan

Bundan sonra yandın artık Eren bitti Ustam var :) Tebrikler Usta :D

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Dinan - 26 Kasım 2008 - 22:40:56
Bundan sonra yandın artık Eren bitti Ustam var :) Tebrikler Usta :D

Eren'i tebrik ediyoruz. :) Dinan'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. :)