ip değiştirici program

Başlatan tufan scothbrite, 26 Kasım 2008 - 20:22:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Xenophobia

Haybeye heyecan yaptık biz de, tüh.

Çağlar

We got a badass over here!

Felâsife

Alıntı YapÜç tür proksi sunucusu bulunmaktadır.

Birincisi Transparent Proksi Sunucusu olup bu sunucuya bağlandığınızda ip numaranız gizlenmeden şahıs * ya da kurum sitelerine gönderilir.
İkincisi, Anonim Proksi Sunucusu olup ip numaranızı saklar . Ancak az bir uğraşı neticesinde kişi * ya da kurumlar, ip numaranızı proksi sunucusunun size atadığı ip arkasından çözümleyebilir.
Üçüncüsü ise Elite Proksi Sunucusu olup sayıları çok azdır. Bu sunucular ip numaranızı çözümlenemeyecek şekilde saklarlar. Ancak devletler, Elite Proksi sunucularından bu türden sunuculara kimlerin bağlandığını 5 yıl sireyle kayıt etmelerini ister.

Her halukarda internette gizlenemezsiniz. Proksi Sunucularının web hızınızı düşürmesi de cabası..
Kaynak

Birinci sınıfa giren Squid proksi kullanan biri olarak, amacım zaten net'te gizlenmek değil, aksine net'te daha hızlı sörf yapmaktır ki Squid proksi ile normal bağlantının 2 katı hızla sörf yapıyorum dersem abartmış olmam.

Tabi bunun içinde Squid'e bir takım ince ayarlar yapmanın yanı sıra ve Pdnsd ve adzapper ile uyumlu olmasından dolayı benim bağlantım 1024-256 mbt iken, hakikaten "Rüya bağlantı" şeklindedir.  :D
Proksi adreslerim de zaten Telekom'un adresleridir, öyle yabancı adresler filanda değildir.
Velhasıl kelâm ben Squid proksi olayını "hız" bakımından çok seviyorum. :)
Ama ayarlaması zor tabi, bayağı emek gerektiriyor.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

garafatma

Alıntı yapılan: Eren - 26 Kasım 2008 - 20:56:59
Ne kullanırsanız kullanın karşı tarafta Mac adres kaydı varsa sizi bulurlar. Örneğin biz üyelerin tüm kaydını (tarayıcısı seri numarası, Mac adresi, ekran çözünürlüğü, IP aralığı gibi) tuttuğumuz için bir üye proxy bile kullansa eğer 2. bir üyeliği varsa bize özgü monitörde görebiliyoruz. Kısacası aynı makineden bağlanıldığında anlıyoruz.

IPB kullanan bir forum varsa o daha da fazla bilgi topluyor. IP değiştirip bunu kötü amaçlar uğruna kullanmayı düşünüyorsanız yakalanma ihtimalinizin çok yüksek olduğunu unutmayın.

lafi ağzımdan aldın :) ip adresini ne kadar değiştirirsen değiştir, her makinenin, daha doğrusu her network kartının kendine özgü MAC adresi vardır ve ne kadar değiştirirsen değiştir o ip lerin sabit olan MAC adresine kayıtlı olduğu ortaya çıkar. (daha doğru bir anlatım bulamadım, affola.) ip dinamik bile olsa modeminin de bir MAC adresi vardır aynı şekilde. MAC adresini değiştirecek bir program veya zart zurt olduğunu duymadım şimdiye kadar.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

erginemr

Bu konuda biraz araştırma yaptım ve MAC adresinin değiştirilebileceğini (ya da bu yolla gizlenebileceğini) iddia eden şu makalelere ulaştım:
http://www.wikihow.com/Find-the-MAC-Address-of-Your-Computer
http://compnetworking.about.com/od/networkprotocolsip/a/macaddressing_2.htm
http://www.nthelp.com/NT6/change_mac_w2k.htm

Ne dersiniz arkadaşlar?

eren

Levent nerelerdesin Mac adresini değişte bana bir meydan oku. :D  :P
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Hehe, neler dönmüş başlıkta da benim haberim yok :)
Eren aynı taracıyıcı ve seriyi kullananlar nasıl ayırt ediliyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Kasım 2008 - 16:13:41

Aynı seriyi kimse kullanamaz. Her tarayıcının birbirinden farklı bir kimlik numarası var. Örneğin ben Firefox 3.0.4 kullansam ve sende Firefox 3.0.4 kullansan yine de aynı olmaz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Eren - 27 Kasım 2008 - 16:18:50
Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Kasım 2008 - 16:13:41

Aynı seriyi kimse kullanamaz. Her yaratıcının birbirinden farklı bir kimlik numarası var. Örneğin ben Firefox 3.0.4 kullansam ve sende Firefox 3.0.4 kullansan yine de aynı olmaz.

"tarayıcının" mı olacaktı yoksa?

eren

Teşekkürler Mustafa. Hata bende değil sistem genelinde çalışan imla denetiminde. :)

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Eren - 27 Kasım 2008 - 16:45:47
Teşekkürler Mustafa. Hata bende değil sistem genelinde çalışan imla denetiminde. :)

Nasıl yani? Bir şey anlamadım. :)

esrama

Bir şey sormak istiyorum. tor'u termalden kurdum. Birde firefoxa tor button eklentisi kurdum. Fakat eklentide tor enable olmasına rağmen ip adresim değişmiyor. Üstelik tor kontrolu yapan bir siteye gittim. Orda tor kullanmadığım yazıyor. Sanırım bunu daha basit bir yolu var: TOR-Proxy.net eklentisini firefoxa kurdum. Bunun için torun bilgisyarda kurulu olmasına luzum yok anladığım kadarıyla. Eklenti firefoxta adres çubuğu gibi ayrı bir yer açıyor sitelere ordan gittiğim zaman tor kullanmış gözüküyorum. (http://torcheck.xenobite.eu/index.php sitesinden kontrlümü yapıyorum) Fakat bu eklenti ile googleye gitmem bile dakikaları alıyor :( Bunun sebebi ne olabilir ? Windowstayken tor bu kadar yavaş işlemiyordu :(

(Birde mesela ben bu eklenti ile bir proxy ye bağlanarak (vtunnel,ktunnel gibi) bu siteye gelirsem. Gene benim olduğumu anlayabilecekmisiniz ? Yok artık :)

eren

Alıntı yapılan: esrama - 27 Kasım 2008 - 16:50:50
(Birde mesela ben bu eklenti ile bir proxy ye bağlanarak (vtunnel,ktunnel gibi) bu siteye gelirsem. Gene benim olduğumu anlayabilecekmisiniz ? Yok artık :)

Denemesi bedava. :D VTunnel KTunnel Transparan Proxyler, Hig proxy değil ki. :)

erginemr

Benim aklımda da proksileri üstüste kullanmak var; "ktunnel" üzerinden "vtunnel", üzerine "hidemyass"...

Yani iki ters bir düz, haraşo modeli.  :P

(Yok yok, vazgeçtim. Eren'le aşık atılmaz. :))

esrama

torda üst üste rastgele  proxy lere bağlanarak gitmiyormu siteye ? ya ben bu arada hala toru yapamadım :(

heartsmagic

Tor'un yaptığı oydu ben de yanlış bilmiyorsam. Kafamı kızdırma Eren, Tor belgelerine baktıracaksın beni :P

@esrama, zamanında Tor için Gentoo wikiden yararlanmıştım ama Gentoo Wiki bir süre önce uçtu! Dönüştürme çalışmaları sürüyor sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Kasım 2008 - 23:10:49
Tor'un yaptığı oydu ben de yanlış bilmiyorsam. Kafamı kızdırma Eren, Tor belgelerine baktıracaksın beni :P

@esrama, zamanında Tor için Gentoo wikiden yararlanmıştım ama Gentoo Wiki bir süre önce uçtu! Dönüştürme çalışmaları sürüyor sanırım.

High Proxy + Bir Firefox Eklentisi + Mac değiştirme ile görünmez olunabilir ama yolunu anlatmayacağım. :)

Dinan

Ustam meydan okumaktan vazgeçtim :)
Ubuntu - Linux dla ludzi! - Ubuntu doskonały - www.ubuntu.pl

garafatma

Alıntı yapılan: erginemr - 27 Kasım 2008 - 12:45:08
Bu konuda biraz araştırma yaptım ve MAC adresinin değiştirilebileceğini (ya da bu yolla gizlenebileceğini) iddia eden şu makalelere ulaştım:
http://www.wikihow.com/Find-the-MAC-Address-of-Your-Computer
http://compnetworking.about.com/od/networkprotocolsip/a/macaddressing_2.htm
http://www.nthelp.com/NT6/change_mac_w2k.htm

Ne dersiniz arkadaşlar?

bence yinede işe yaramaz gibi geliyor. linkleri kontrol ettim, denemeyi evde yapıcam. ne kadar başarılı olur bilemiyorum ancak yinede değişmeyeceği düşüncesindeyim. sonuçta orda anlatılanlar winfort üzerinden yapılıyor ki o işletim sisteminin ne kadar başarılı(!) olduğunu hepimiz biliyoruz. ordan yapılan birleyde ne kadar başarılı olur tartışılır.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Dinan

Ben denedim ancak Eren yine yakaladı :) Sisteme cookie sokmasa yani foruma girmezseniz bulamıyor ama sisteme cookie sokunca her seferinde yakaladı :) Cookie direk tarayıcı ön belleğine girdiği için bilgi almasını engelleyemedim. Ön bellek boyutunu 0 yaptım ancak bir şey değişmedi
Ubuntu - Linux dla ludzi! - Ubuntu doskonały - www.ubuntu.pl

esrama

Bu hususta son bir şey sormak isityorum. Bellki bu gizlenme işi çok zor daha toru bile ubuntuya yapamadım :) Herneyse en azından ben istediğim zaman high proxylerden diğer sistelere gitmek istiyorum. Fakat internette high proxy buylamıyorm çok çok nadir ve onlarda yavaş oluyor. sürekli güncel tutulan high proxy listeleri bulabilirmiyim ? Sanırım firefoxun böyle bir eklentisi vardı... Adres çubuğu gibi bir şey vardı, orda high proxy listeleri çıkıyordu. Herhangi bir tane seçip anında o siteye bağlanabiliyorduk, ama hatırlayamadım :( Önemli olan sürekli farklı high proxy kullanarak gezinmek :) aynısından gireceksek bir alemi yok :)