AMD için fan kontrol [ÇÖZÜM]

Başlatan moons94, 21 Ocak 2016 - 12:20:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

moons94

----------------------------------------------------------------------------------------------
Özet: CTRL + ALT + T
Alıntı Yapaticonfig --pplib-cmd "set fanspeed 0 100"
Fan hızınızı %100 yapmış olursunuz.
----------------------------------------------------------------------------------------------
AMD için fan kontrol programları araştırdım fakat bir türlü başaramadım.
Bir çok kod ve program denedim olmadı.
En sonunda çağreyi bir videoda ki yorumda buldum.
https://www.youtube.com/watch?v=s-4hoQ-e8xg
Bu bağlantıda ki çözümü deneyebilirisiniz.

Videoda ki çözüm:
1) Öncelikle gedit programını açınız.
2) içine bu görmüş olduğunuz kodu yapıştırın ve kaydedin.DİKKAT kodun sonunda ki XX işareti girmeniz gereken yüzdelik birimdir. %100 fan hızı istiyorsanız XX yerine 100 yazın.
Alıntı Yapaticonfig --pplib-cmd "set fanspeed 0 XX"
3) Masaüstüne bu kodu kaydedin(Masaüstüne kaydederseniz ulaşmanız daha kolay olur). kaydederken  dosyası dosyaismi.sh olarak kaydedin (dosyaismi yerine dilediğinizi yazabilirsiniz).
4) Masaüstüne kaydettiğimiz dosyaya sağ tıklayarak "özellikler" diyiniz. Yukarıdan ERİŞİM HAKLARI tıklayın ve "Çalıştırma: Dosya bir program gibi çalıştırmaya izin ver" işaretleyin ve çıkın.
5) "amd catalyst control center" yönetici olarak çalıştırın ve masaüstüne  kaydettiğimiz dosyaismi.sh çift tıklayın. işe yaradıysa fan gürültüsü gelmeye başlar.
Bu yöntem bende işe yaramadı ve videonun yorumlarını okuyarak çözüme ulaştım.
Yorumlarda AMD HD 7850 kullanıcısı biri başaramadığını yazmış ve ona videoyu yükleyen kişi başka bir yöntem önermiş.
Alıntı Yapaticonfig --pplib-cmd "set fanspeed 0 100"
Bu kodu terminale yazarak çalıştırabilirsiniz."PPLIB command execution is Successful!
" yazını görürseniz başarmış olduğunuzu gösterir.
Sonunda ki 100 rakamı fan hızının Yüzdelik% olarak ölçümü.
Bende AMD HD 7870 var, 7850 ile aynı aileden ve bende bu kod çalıştı arkadaşlar. Benim gibi ısınma sorununuz varsa yardımcı olacaktır.

ALINTI DEĞİLDİR.
AMD GPU %100 FAN: CTRL + ALT + T
aticonfig --pplib-cmd "set fanspeed 0 100"

plazma

Sistemi her yeniden başlatmada tekrar girmek getekiyor mu, siz deneme yaptınız mı?

seron

Bende AMD HD 7790 ekran kartlı bir bilgisayar var. HEnüz kurulum yapmadım ama kurduktan sonra bunu bir denemek isterim, zira video ve grafik işleriyle sıkça uğraşıyorum. Bu sayfayı yer imlerime ekledim. Şayet kurulum yaparsam buradan ben de geribildirimde bulunurum...

Ayrıca işlemcim AMD FX serisi. Kurulumdan sonra buradan haberleşiriz.

moons94

Alıntı YapSistemi her yeniden başlatmada tekrar girmek getekiyor mu, siz deneme yaptınız mı?

Evet, bilgisayarı her açışınızda bunu tekrarlamanız gerekiyor. Ben deneme yaptım ve kullanıyorum.

Alıntı YapBende AMD HD 7790 ekran kartlı bir bilgisayar var. HEnüz kurulum yapmadım ama kurduktan sonra bunu bir denemek isterim, zira video ve grafik işleriyle sıkça uğraşıyorum. Bu sayfayı yer imlerime ekledim. Şayet kurulum yaparsam buradan ben de geribildirimde bulunurum...

Ayrıca işlemcim AMD FX serisi. Kurulumdan sonra buradan haberleşiriz.

Olur, kolay gelsin. Bende acemi bir linux kullanıcısıyım.
AMD GPU %100 FAN: CTRL + ALT + T
aticonfig --pplib-cmd "set fanspeed 0 100"