Dr Web kötü amaçlı yazılım iddası! (Linux.Ekocms.1 trojan )

Başlatan Altaylardan_Gelen_Atlı, 21 Ocak 2016 - 11:14:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Yaygınlaştıkça yani daha cazip hedef haline geldikçe Linux tarafı da bu zararlılarla mücadele etmek durumunda kalacaktır. İşin zorluğu bir yana, olmaz diye bir şey yok yani. Windows da artık eskisi kadar gevşek değil, haliyle işler orada da zor belki. Bizim tarafta da sistem geneli ikiliklere erişim için yetki gerekmekte. Sözün özü, virüs yazıyorum diyen insanın önce yetki meselelerini aşması gerekiyor, azmeden de sistem açıklarından yararlanarak bunu yapar. İşte bu nedenle mümkün mertebe sistemlerimizin güncel olması gerekiyor. 0. gün açıkları haricinde içimiz rahat olur böylece.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

D@bbe

DRWeb virüsün bizzat kendisi... bence sistemde olmamalı...

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

yenilikciadam

Alıntı yapılan: Mr.AsLanturk - 21 Ocak 2016 - 13:30:24
Alıntı yapılan: seron - 21 Ocak 2016 - 12:07:55
... daha önce yandex disk hesabı açmıştım. Bu hesabı kısa bir süre kullandıktan sonra, bir yükleme esnasında yandex, "yüklediğin dosyalarda virüs var" dedi ve beni dr.web'e yönlendirdi. Yüklediğim dosyalar -yapacağım şey gereği- içi boş klasörlerden oluşan bir zip idi. Yani içinde boş klasörden başka bir şey yok. Beni saatlerce beklettikten sonra yüklediğim dosyaları ulaşılamaz kılması bir yana, yönlendirdiği dr web de, benden uzun sürecek kayıt işlemlerinin ardından ücretli satın almamı isteyen yerlere yönlendirdiğini farkettim...
...

önerim :
https://mega.nz/

50 GB ücretsiz :)

''Yeni Zelanda'da doğup büyüyen Mega, güvenliğe çok önem veriyor. Bazı rakiplerinin aksine bu servis sürecin her noktasında şifreleme kullanıyor. Yani buluta gönderdiğiniz her şey yerel olarak, transfer sırasında ve bulutta saklanırken şifreleniyor. Ayrıca bilgilerinize Mega da ulaşamıyor. Bunun avantajı, depoladığınız her şey sadece ve sadece size ait. Windows, OS X ve Linux üzerinde çalışan programlara ek olarak Chrome ve Firefox için güvenli tarayıcı eklentileri de mevcut. Mobil cihazınızda kullanmak isterseniz iOS, Android, Windows Phone ve BlackBerry desteği sunuluyor.''
http://www.teknoblog.com/kim-dotcom-mega-rakip-bulut-depolama-104039/
Hayatta değişmeyen tek şey değişimdir.
Ama ben değişimin beni zorla değiştirmesini beklemem.
Hiç beklemeden değiştiririm.