Ubuntu Türkiye IRC sohbet kanalı

Başlatan heartsmagic, 21 Ocak 2016 - 02:56:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seron

Alıntı yapılan: volkanq - 21 Ocak 2016 - 17:38:14
Bu arada arkadaşlar ben akıllandım kayıt olmak isterseniz talimatlar  https://freenode.net/faq.shtml#registering  :)
hallettin mi volkanq?

naklov

Alıntı yapılan: seron - 21 Ocak 2016 - 17:40:06
Alıntı yapılan: volkanq - 21 Ocak 2016 - 17:38:14
Bu arada arkadaşlar ben akıllandım kayıt olmak isterseniz talimatlar  https://freenode.net/faq.shtml#registering  :)
hallettin mi volkanq?

benim mailde sıkıntı herhalde aktivaston işlemi olmuyor
Peşinden Gidecek Cesaretin Varsa Bütün Hayaller Gerçek Olabilir..

ahmet_matematikci

Ben sevdim bu olayı. Akşam @ heartsmagic başkan da gelirse chat  a güzel olur
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

neynefes

@heartsmagic, gelmesi biraz zor ama bizler buradayız. Çoğunlukla ben ve @betseg..

@seron, sohbet dedin işte koca sistem size. Her yerden bir client kullanarak bağlanabilirsiniz. Mesaja da kayıt ve IP gizleme konusunda ekleme yapacağım bilgisayar başına geçince.

ahmet_matematikci

Alıntı yapılan: neynefes - 21 Ocak 2016 - 19:24:30
@heartsmagic, gelmesi biraz zor ama bizler buradayız. Çoğunlukla ben ve @betseg..

@seron, sohbet dedin işte koca sistem size. Her yerden bir client kullanarak bağlanabilirsiniz. Mesaja da kayıt ve IP gizleme konusunda ekleme yapacağım bilgisayar başına geçince.
Sürekli bende olmak isterdim ama aksamları biri bebeğin gazını çıkarmalı ayağında sallamalı ;D ;D ;D
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

heartsmagic

IRC ayrı bir kültürdür, yabancı olanlar zorluk çekse de ileride sevmeleri ihtimal dahilinde :) Forumun bir köşesinde duracak, eğreti, civcivli sohbet bileşenlerini hiç düşünmedik zaten, muhtemelen düşünmeyiz de. Ortam dendi, bu işin en ideal ortamı olan IRC'e buyur ettik, gerisi sizde :)

Ara ara uğramaya çalışırım kendi adıma.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

seron

ahmet_matematikci

freeman

Terminal tarzı irc istemcilerinde nasıl giriş yapıyoruz? Daha doğrusu sunucu ismi olarak ne giriyoruz?
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

neynefes

@SkynetX sunucu ismi olarak freenode girilecek sanırım. Host soruyorsa da adres şu olması gerek.

irc.freenode.net

freeman

Alıntı yapılan: neynefes@SkynetX sunucu ismi olarak freenode girilecek sanırım. Host soruyorsa da adres şu olması gerek.

irc.freenode.net
Peki bu sohbet kanalına nasıl giriliyor?
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

seron

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 22 Ocak 2016 - 12:57:34
@seron ne gibi  ???
Bir defa bir sohbet başlığı yok. Buradayken bir başlık açılıp kaynatmak daha zevkli oluyordu( ;D ). Mesela başlık kaynarken ilginç bilgiler ortaya çıkıyordu. Ben bir başlık açıp, uzun uzun yazmak istiyorum ama orada öyle bir durum da yok. Yazdığın şey yukarı kayıyor, ileride görünmez oluyor; kalıcı olmasını isterdim.

Sonraaaa... kimse yok? Bir iki kişi var, sohbet yok.

ahmet_matematikci

@seron senin canın fırça istiyor  ;D ;D

seron

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 22 Ocak 2016 - 15:10:22
@seron senin canın fırça istiyor  ;D ;D
Çorapları kullanarak yapılmış kuklalardan bir kısacık video yapmak istiyorum bu konuyla ilgili. @neynefes'e çok güleceksiniz :) her bir kukla birimizi temsil ediyor olacak.

Aha da konu yine kaynıyor :-X ;D

ahmet_matematikci

Şimdi bu video hoşuma gitti. Komik duruyor.  ;D

neynefes

@seron dün tüm gün gayette hoş sohbet ettik gelenlerle. Zevklisini bilmem ama muhabbet dediniz işte muhabbet.

ahmet_matematikci

@neynefes onun derdi başka  ;D ;D
İlacını söyledim.
@seron actiom seviyor. ;D ;D

Promethium

Tarayıcı üzerinden bağlanmak isteyenler http://irc.lc/freenode/ubuntu-tr/NICK linkini kullanabilirsiniz,  nick kısmına kendi nickinizi yazabilirsiniz kolay bağlantı için.
  • Üretmeden tüketen millet, ezilmeye mahkum millettir.

heartsmagic

Sunucu söylendiği gibi Freenode, gerçi tam adresi yazsak güzel olurmuş. Başlık içinde verilmiş, ilk iletiye de ekleyelim.
@seron, kusura bakma ama IRC konusu ancak bu kadar sadeleştirilebilirmiş :)Elde olan budur arkadaşlar, fazlasını beklemeyelim, konuları kaynatmayalım.
@Promethium, teşekkürler. Gerçi forumun üst tarafına bağlantı eklenmişti zaten ilk günden bu yana :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

freeman

Kanala pek kimse gelmiyor. Hergün 3-4 kişiyiz ancak.

Şöyle bir önerim var;
Irc bir kültürdür kabul ediyorum ama kanal yerine Facebook 'ta bir grup/sayfa gibisinden bir şey mi açılsa? İnsanlar 7/24 Facebook 'talar. Daha fazla insana ulaşılır.

cokomoko

Kanala forumu kaynatanlar niye gelmiyor anlamıyorum  ???, ben hemen her gün giriyorum, hep neynefes var.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

Sh4oTT

Bende geceleri kanaldayım 2-3 kisi muhabbet ediyoruz :)

ahmet_matematikci

Ben gece giremem nete hele chat sayfasına hiç giremem. Direk Boşanma sebebi. :)
Arada akşamları forumda yazılanları okuyup gülümseyince evde bir  hır çıkıyor gece vakti kiminle konuşup  gülüyorsun diye. ;D ;D
Bir de akşam 7 den sonra chat sayfasına girersem o geceyi dışarıda geçiririm. :))

cokomoko

Matematikçi ya siz de biraz ipleri elinize alın, yeni evliler hep böyle, evlilikte dengeyi tutturmak önemli  ;D
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

ahmet_matematikci

@cokomoko o denge sevgili iken olur :D evli iken denge kurmaya çalışırsan ya akşam yemeği olmaz ya kıyafet ütülü olmaz yada kahvaltıda içeçek çay olmaz :'( :'(