Ubuntu 14.04 sürümüne iTunes kurmak

Başlatan heathrow, 24 Şubat 2016 - 21:59:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heathrow

Merhabalar,

Ubuntu 14.04 sürümüne iTunes kurmak istiyorum.

İnternetten baktım, araştırdım biraz, git yükledim, playonlinux yükledim, wine zaten vardı, denedim olmadı.

Cihaz: iPhone 6S

Amaç: Sadece yedekleme yapmak ve ihtiyaç duyulduğunda yedeği geri yüklemek.

Değerli yardımlarınız beklenmektedir.

Not: iTunes son sürümü indirdim. Daha eski bir sürüm mü olması gerekir?

neynefes

heathrow

PlayOnLinux, iki seçenek sunuyor. Bir tanesi sadece media player. Diğerinde ise "Syncing with iDevices doesn't work" diyor. Senkronizasyon olmayacaksa indirmenin kurmanın bir anlamı yok.

Bu arada siz linki vermeden önce iTunes 11 indirdim, kurmayı denedim, yükledi ama tam olarak açılmıyor program. Bilgisayar gözle görülür şekilde yavaşladı. iTunes 11 nasıl kaldırabilirim?

Teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Şubat 2016 - 23:07:19

wine tricks >> select the default wineprefix >> delete all data and applications inside this wineprefix , dedim..

oldu galiba? :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Şubat 2016 - 23:29:38

wine ile ilgili ne varsa tamamen kaldırdım synaptic aracılığıyla.. jilet gibin oldu.. hızlı şu anda.. benim bilgisayar eski.. kaldırmıyor abisi.. telefona dünya kadar para verip, 2009'dan kalma bilgisayar kullanıyorum.. not: ben eski bir android kullanıcısıyım, 4-5 aydır iphone kullanıyorum.. bilginize sunar, iyi geceler dilerim :)

neynefes

heathrow

barış

Wine sürümü ile de şu sıralar çalışma sıkıntısı yaşıyor iTunes. Sanal bir makineye Windows kurup oraya yüklemenizi tavsiye ederim. VmWare Workstation ücretsizdi bildiğim kadarıyla.

heathrow

Alıntı yapılan: barış - 25 Şubat 2016 - 08:20:09
Wine sürümü ile de şu sıralar çalışma sıkıntısı yaşıyor iTunes. Sanal bir makineye Windows kurup oraya yüklemenizi tavsiye ederim. VmWare Workstation ücretsizdi bildiğim kadarıyla.

Yardımınız için teşekkür ederim. Daha fazla uğraşmayacağım. Evde kardeşimin bilgisayarına yedek alırım.

iCloud'a yedek almaya çalıştım. Çok yavaş ve biraz sıkıntılı.

Fotoğrafları ise Google Drive'a atıyorum. Çünkü 15 GB ücretsiz kota veriyor.

Benim cihaz 16 GB olduğu için fotoları yedek alıp, siliyorum cihazdan...

barış

Alıntı yapılan: heathrowAlıntı yapılan: barış - Bugün, 08:20:09Wine sürümü ile de şu sıralar çalışma sıkıntısı yaşıyor iTunes. Sanal bir makineye Windows kurup oraya yüklemenizi tavsiye ederim. VmWare Workstation ücretsizdi bildiğim kadarıyla.
Yardımınız için teşekkür ederim. Daha fazla uğraşmayacağım. Evde kardeşimin bilgisayarına yedek alırım.

iCloud'a yedek almaya çalıştım. Çok yavaş ve biraz sıkıntılı.

Fotoğrafları ise Google Drive'a atıyorum. Çünkü 15 GB ücretsiz kota veriyor.

Benim cihaz 16 GB olduğu için fotoları yedek alıp, siliyorum cihazdan...
Selamlar,
http://mega.nz/ 50GB ücretsiz alan sunuyor her kayıt olana. 

heathrow

Mega hesabım vardı. Hatırlattığınız iyi oldu.

Teşekkürler :)

Umarım diğerlerine göre upload daha hızlıdır.

Ücretsiz sürümde iki adımlı doğrulama var mı?

(Google Drive ve iCloud'da bu seçenek var)

barış

Hayır yok. Hatta parolanızı unutursanız e-postanızla geri almanıza bile olanak tanımıyor. Factory-keys denilen bir metod var ancak. Güçlü bür şifreleme içeriyor.

heathrow

OneDrive denedim. Çok hızlı upload ediyor. Belki onu kullanırım. İki adımlı doğrulama ayarladım onun için. 5 GB ücretsiz kota şu anda bana yeterli. Kotayı doldurursam, ayda 4 lira 50 GB diyor.

neynefes

Araştırılmaya devam edilmeyeceği için kapatıyorum başlığı. Yazıp çizmek isteyen olursa kilidi açılabilir tekrar başlığın.