Türkiyedeki ilk tek kart bilgisayar, yerli üretim bilims poyraz

Başlatan Sh4oTT, 23 Ocak 2016 - 06:56:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sh4oTT

Geliştirici kartları son yıllarda iyice popülerleşti. Tüm dünyada Raspberry Pi ile yaygınlaşan geliştirici kartlarına ülkemizden bir rakip geldi. Bilims LTD. tarafından lanse edilen Poyraz isimli yerli geliştirici kartımız, piyasadaki en hızlı geliştirici kartı.  İzmir merkezli Bilims LTD. tarafından duyurulan Poyraz V1, şimdiye kadar piyasaya çıkarılan en güçlü geliştiri kartı.

Bilims Poyraz'ın içerisinde 4 çekirdekli Exynos işlemci yer alıyor. Bu işlemcinin frekans hızı 1.5 GHz olarak belirtilmiş. Bellek tarafında ise 1 GB DDR3 belleği görüyoruz. Poyraz'ın içerisinde 8 GB dahili depolama alanı bulunuyor ayrıca microSD kart yuvası ile bu hafıza artırılabiliyor.  Pardus'un kurumsal versiyonunu başarıyla çalıştıran Poyraz, böylelikle Linux uyumluluğunu göstermiş

Site: http://www.poyraz.io/

Gh0st

Güzel düşünülmüş ve gurur verici birşey fiyatlandırmayı daha belirlememişler bu arada pardus projesi bitirilmişti
Bütün pusulaları atın çöpe. İnsan bir zaman kaybıdır yeryüzünde.

Sh4oTT

Fiyatlandırmayı gelen talebler üzerine belirleyip üretime geçecekler heraldeki

ahmet_matematikci

Bende kayıt oldum. Çıksın piyasaya alacağım destek için.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Ocak 2016 - 13:17:53

Geliştirici kart ile neler yapılır diye düşünenlere
jpeg gösterebilirsin, mp3 çalmada o kadar başarılı olacağını zannetmiyorum onun yerine wav çalabilirsin, grafik ekolayzır yapabilirsin hatta bunu bandlara ayırarak her band için vu-metre yapabilirsin, ses veya sesli komut tanıyabilirsin, bir tane kamera modülü eklersen fotoğraf makinesi bile yapabilirsin. vs vs

bu saydıklarım için c/asm ve matematik bilgisi şart. teoriyi zaten saymıyorum.

he bunun yanında bu mikro led de yakıp söndürebilir orası da ayrı bir hikaye..
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

seron

Pardus çok kasılır onda. Minik bir sistem gerekli.
Bir de isim olmamış.
Neyse hayırlısı diyelim.

cokomoko

Bence isim güzel, proje zaten güzel blr de fiyat güzel olursa başarılı olur.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

fsutil

Ben de kayıt oldum. Böyle şeyleri görmek güzel. Uygun bir fiyatı olursa alırım.

Ayrıca isim güzel olmuş bence.

ahmet_matematikci

Ben bunu hdd boyutunda bilgisayar sanmıştım ama neye dönüştürsen o olacak modunda bir şey.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)