[Çözüldü] Forum Yönetimi Gizliliği

Başlatan ahmet_matematikci, 17 Ocak 2016 - 19:50:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmet_matematikci

Bir kitabın yazarının ön söz yazması, bir takdime yapması, birilerine teşekkür etmesi ve kendini tanıtması  bir şiardır.
Forum yönetimi (Türkiye Tayfası)yıllardır kitaba dökülse ciltlerce kitap olacak şeyler yazmışlardır.
Kitap gibi insanları yazıp piyasaya yetişmiş eleman sağlamalarını söylemiyorum bile.

Bununla ne kadar övünseler azlar ama hep bir mütevazılık içinde kendilerini geri çekiyor gizliyorlar.
Bu kadar insanın kendilerine yardım eden isimsiz kahramanları tanımaları haklarıdır.
Yetişen gençlere de sizlerin hazırlayacağınız özgeçmiş bir başarı hikayesi olarak yol gösterecektir.

Büyük ve zengin ülkelerde olsak site yönetimine iş teklifleri gelir, vakıf kurulur , iş reklam ile dünya çapında markaya dönüşürdü.
Ama bizde linuxu tanıtan sevdiren bir kaç gönüllü olarak kalıyorsunuz.

Sitede kendinizi tanıtan yazılar olsa yıllar sonra iyilik ile anılan kişiler olurdunuz. Allah korusun @heartsmagic birgün yazmayı bıraksa birçok kişi kimin eksildiğini bilmez.

Herkes benim gibi düşünmeyebilir ama ben yönetimde olsam bunu gururla çevreme anlatır sitenin tepesine bayrak gibi resmimi asardım :)
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

heartsmagic

Öncelikle güzel sözler için teşekkür ederiz, etmezsek nankörlük olur zaten :)

Ben giderim veya başkası gider yerine birileri gelir inşallah. Çok kişinin emeği var bu forumda, giden her bir kişinin eksikliği mutlaka hissedilir. Aramızdaki arkadaşlardan açık açık ortada olmayanlarının kendi sebepleri vardır elbette :) Kimi anonimliğe önem veriyordur, kimi kullanıcı adımla bilineyim yeter diyordur, gönüllü olup teşekkür almak fazla bile geliyordur. Kısacası sen yine çevrene anlat burayı, ancak kişiler değil de Ubuntu Türkiye olarak anlat, böylece gelip geçici isimler değil, bu platform devam eder işleyişine :)

Not: Kişisel olarak değil de platform olarak değerlendirilirsek daha güzel olur, zira kişiler üzerinden yapılan değerlendirmeleri açık açık devam ettirmek de sıkıyor bizleri :) Değerlendirilmeyen insanlara da haksızlık olmaması açısından hani.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ahmet_matematikci

Evet bende forum yönetimi dedim yani Türkiye tayfası. :))
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

heartsmagic

Eski tecrübelerden dolayı not düştük diyelim :)

ahmet_matematikci

@Heartsmagic sizinle aynı fikirdeyim bu bir ekip işi. Sudo gibi bir dergiyi 61. sayısını çıkarmak tek yapılabilecek bir iş değil.  8) 8)
Ama eğer tayfa gizlilik istiyorsa saygı duyarım ama anlayamam.

heartsmagic

Tümden ekip bunu istiyor diye bir şey yok zaten, dileyen kendisini istediği gibi anlatabilir yani :)

cokomoko

Aslında kullanıcıların gizli kaldıkları falan yok, iyi bir araştırmayla gerçek isimlerine ulaşabilirsiniz hatta basit bir google araması bile size yeter bazı durumlarda. İnternette gezinen biri illlaki arkasında iz bırakır, bırakmaması mümkün değildir. 
Bana kalırsa kullanıcı adıyla takılmak daha mantıklı yoksa işin içine çok farklı şeyler giriyor, olaylar farklı yere çekiliyor.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

ata1

:)) yok arkadaş ben @neynefese teşekkür edeceğim sayesinde laubali ve gereksiz konularda kibar ama anlaşılır bir dille insanlara hatırlatıp kırmadan olayı tatlıya bağlar.
Ayrıca tüm ekibe özverileri ve anlayışları için ayrı ayrı teşekkür etmek gerekir. Haaaaa @heartsmagic fırçaları  8) arada özlüyorum. @mhmtkrktr bıkmadan anlatımları
sayesinde bende ufaktan bir şeyler öğrendim

cokomoko

@ata1 şu büyük harfleri de yazsan iyi olacak, bir fırça daha yeme. ;)
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

ata1

sabredin yaw belkim bugünkü istikakımı alırım dedim @heartsmagic'den

Reverser

Kendi adıma burada oluş amacım, bildiklerimi paylaşmak ve herhangi bir çıkar gözetmeksizin kullanıcılara yardımcı olmak. Aslına bakarsan, yönetimdeki tüm arkadaşların amacı bu. Bizler sadece normal kullanıcılardan farklı olarak forumun düzenini ve huzurunu sağlamaya çalışıyoruz. Sağ olsunlar @heartsmagic ve arka planda bulunan diğer arkadaşların emekleri oldukça fazla.

XFCE ROCKS !