[Çözüldü] Menü stili

Başlatan kaiser, 17 Ocak 2016 - 18:44:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaiser

Merhabalar,
GNOME flashback metacity kullanıyorum. PC eski olduğundan dolayı bu sürümü kullanmak durumundayım. Gnome'da bulunan "Etkinlikler" tarzı menüyü çok beğendim. Bu şekilde menüyü GNOME flashback metacity'de kullanabilmek mümkün mü acaba? Selamlar...

mhmtkrktr

Bahsettiğin özellik Gnome 3 için düzenlenmiş. GNOME flashback için çalışacağını sanmıyorum.
Bilgisayar özelliklerin nedir? Sadece temel ortam paketleri kullanarak Gnome-Shell ortamı kurulabilir belki. Biraz düzenlemeyle iki ortam arasın da, çok uçurum farklar olmayacaktır.

kaiser

Cevap için teşekkürler @mhmtkrktr . PC eski olduğundan, özellikleri net aklımda değil. 80 GB sabit disk, 1GB RAM, i686 işlemci olması lazım. Selamlar...

kaiser

Zram kurulu, index uygulaması kaldırılmış durumda.

mhmtkrktr

Bilgisayarın çok bi gideri yok gibi. :) Genel kullanım olarak GNOME flashback ortamı bile ne denli rahatlık verir bilmiyorum. Kullanımı zor demezsen masaüstü değil de, pencere yöneticileri üzerine yoğunlaşsan daha iyi olur bence. Openbox, dwm gibi ortamlarda da çok şık görünümler elde edilebiliyor. Bu konuda yeterince destek alabileceğini de düşünüyorum.

Ha masaüstü kullanılamaz mı? kullanılır tabiki ama ne kadar verimli olur? Örneğin firefox ile iki sekme açsan, bir yerden sonra çakılır kalır sistem. Yine de tercihin masaüstü yöneticileri ise yardımcı olmaya çalışalım ancak konuda istediğin özellik, flashback ortamın da olmayacaktır.

kaiser

Teşekkür ederim. Mevcut şekilde devam etmek mantıklı görünüyor.

mhmtkrktr

Son olarak kendi adıma söyleyebileceğim, bir önceki mesajım da belirttiğim gibi, Gnome3 ortamını minimize etmek var. Bu ortamı budayarak, neredeyse xfce4 hafifliğene kadar düşürebiliriz. Temel özellikler ve görsellik aynı kalır. Sadece kabuğa ait (senin istediğin bölüm gibi) özelliklerde, xorg anlık olarak işlemci kullanımını yükseltir ama sorun oluşturmaz.

Fakat bunu istersen de, yine kendi adıma başka bir sorun var. :) Ben bu yardımı sadece, şuan kullandığım Arch dağıtımı üzerinde yapabilirim. Konu Ubuntu tarafın da olduğu için söyleme ihtiyacı duyuyorum. Ubuntu üzerin de, komutların nasıl işletileceğini bilmiyorum henüz :)
Ubuntu için yöntem önerebilecek birileri varsa, bunu çözüm için değerlendirebilirsin yine.