İşlemci çekirdeği eksik gözüküyor

Başlatan 25Furkan, 16 Ocak 2016 - 20:42:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

25Furkan

AMD 5400K 2 çekirdekli işlemcimi ubuntu sistem gözlemcisi 1 çekirdek gösteriyor 2. çekirdek çalılşmıyormu lütfen yardım edin.Uzun uğraşlar sonucu raid ile kurabildim ubuntuyu, belirmek isterimki 2tb raıd-0 8gb ram olan bilgisayarımda ubuntudan başka işletim sistemi yok.bilgisayar çok zorlanıyor tam yük olduğunda işlemci kullanılamaz hale geliyor mp3 bile oynatamıyor

heartsmagic

lscpu
getconf _NPROCESSORS_ONLN

çıktılarını buraya geç lütfen. Sonra:

ile uygulamayı açıp 1 tuşuna bas. Kaç tane çekirdek göründüğüne bak üst taraftan. Çalışanları görebilirsin listede. Anlattıklarından sorunun çekirdek sorunu olmadığını düşünüyorum, hani tek çekirdek olsa dahi sistem mp3 çalamaz duruma gelmez ki. Arkada ne çalışıyor, ne zorluyor sistemi de mp3 çalamayacak hale geliyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

25Furkan

Bunu denedim olmadı  microcode ile ilgiliymiş işlemcinin Linux mint kurabildim sonunda raıd diskleri okutmayı başardım.Linux mintde sorun yok iki çekirdekte çalışıyor tek sorunum Sabit disk boş alan yanlış gözüküyor.Toplam kapasite 1.8tb olan disk bölümüm içinde hiçbir dosya olmamasına ve defalarca biçimleme yapmama rağmen 93.5gb kullanılan yer gösteriyor,diskin dosya sistemi ext4,ntfs yapınca düzeliyor ama ntfs kullanmak istemiyorum.

heartsmagic

Denediğinde bir şey olmayacaktı zaten, sadece bilgi alacaktık. Neyse, Mint ile sorun yoksa devam edebilirsin elbette. ext4 dosya sisteminde diski bölümünün %5'i kendisi için ayrılır. 90GB dolu görünmesi normal yani. Düşürmenin yolları mevcut elbette, fakat yer sıkıntısı yoksa kalsın öyle.

25Furkan

şu hatayı alıyorum şimdide Kopyalarken hata oluştu.
"İsimsiz Dizin" dizini kopyalanamıyor çünkü onu hedefte oluşturmak için yeterli erişim hakkınız yok. tamam tekrar biçimleme yaptım düzeldi

heartsmagic

Nerede hata alıyordun, neyi biçimledin bilmiyorum ama sorun düzelmiş sanırım. Forumda bir başlıkta sadece bir sorun konuşmaya çalışıyoruz düzen açısından. Bu başlıktaki sorunun bir başka dağıtım kurulumu ile çözüldüğü için etiketlemeden kapatalım konuyu. Yeni soruların olursa ilgili bölümlerde sorabilirsin.