İş yerinizde ya da okulunuzda hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 15 Ocak 2016 - 02:49:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İş yerinizde ya da okulunuzda hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?

Linux
42 (46.7%)
*BSD
0 (0%)
MacOS
3 (3.3%)
Windows
43 (47.8%)
Diğer
2 (2.2%)

Toplam Oy Verenler: 90

joshquunn

hayatımızın her anında linux varken telefonlar smart tvler yazılım işleri akıllı tahtalar vs başka bir seçenek kalmıyor aslında 25 senedir bilgisayarlar ile haşır neşirim ama son 5 yıldır linux u tanıyorumve işlerimi onunla takip ediyorum  bu da benim eksikliğim mi? yoksa linux topluluğunun mu? bilemedim.
ama olsun 8 yaşındaki oğlum bile baba linux windowstan daha güzelmiş ve kolaymış diyorsa gerisi teferruattır...

alicilin

Üniversitedeyken derslerde istersek kendi bilgisayarımızı kullanabiliyorduk ve ben o zaman linux kullanıyordum. İşteykende yazılım geliştirmek için şirketin verdiği bilgisayara linux kurmuştum linux kullanıyordum. Kendi bilgisayarımda da linux kurulu yazılım geliştirirken ve normal kullanımda linux kullanıyorum. Ekstradan windows kurulu ve içinde sadece oyun yüklü oyun için kullanıyorum. Neden linux diye açıklamaya başlarsam akşam olur. O yüzden şunu diyeyim "Linux vazgeçilmezim"
<Developer/>

kolyemoda

TX8R

Bilgisayarlarda yüklü olduğu için Windows kullanıyorum. Çevremde neredeyse hiçkimse linux kullanmıyor. Bende ortaokul 3 e gidiyorum sınıftaki tüm arkadaşlarıma kullanmaları için güzel yönlerini anlatıyorum  :))
--linux is life--

fiyako