İş yerinizde ya da okulunuzda hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?

Başlatan heartsmagic, 15 Ocak 2016 - 02:49:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İş yerinizde ya da okulunuzda hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?

Linux
42 (46.7%)
*BSD
0 (0%)
MacOS
3 (3.3%)
Windows
43 (47.8%)
Diğer
2 (2.2%)

Toplam Oy Verenler: 90

heartsmagic

Anket yoruma açıktır fakat lütfen oy kullandıktan sonra aynı maddeyi doğrudan yorum olarak geçmeyin. Yorum yapmak istiyorsanız diğer işletim sistemlerini rencide etmeyecek şekilde kendi sisteminizi tercih etme sebeplerinizi yazabilirsiniz. Aksi takdirde anketi yoruma kapalı alana taşınmak zorunda kalabiliriz.

Şimdiden anlayışınız için teşekkürler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ahmet_matematikci

Bu anketi önerirken var olan düşüncem acaba burada öğrenilen işler ve bilgiler iş hayatında kullanılıyor mu yoksa forum kullanıcılarımız evde bireysel kullanıcı olarak mı ubuntu kullanıyor.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

betseg

Okulda akıllı tahtada Windows ve Pardus var ama klavye olmadığından Windows Boot Manager'dan Pardus'u seçemiyoruz.

ahmet_matematikci

Parduslu çalışmıyor mu akıllı tahtalar vay be :o
Koca projeyi zaten o akıllı tahtalar yemedi mi :-\
Şimdi windows kullanıyorsa ne anladık bundan.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

meda

Akııllı tahta muhabbetine girersek siyasi söylemler ile anket konusu heba olur. :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

Promethium

• Üretmeden tüketen millet, ezilmeye mahkum millettir.

ambermd

Centos 7 sürümünü kullanıyorum, tercihten ziyade zorunlu olarak, centos 6.4'ü minimal olarak grid sisteminde kullanıyordum ama Centos 7de tek başımayım ve yardım alamıyorum, o yüzden devamlı türkçe ve ingilizce forumlarda yardım arama halindeyim, alışınca seveceğim sanırım  ??? Ubuntuyu evdeki bilgisayarımda kullanıyorum.

-DıLgEş-

Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

MuhbirKedi

Windows 8.1 & Ubuntu 15.04. Oyun için Windows kullanıyorum. Fakat Ubuntu'dan Manjaro'ya geçmeyi planlıyorum. Neden 8.1 diyorsanız da, 10 açılışta yavaş ve tasarımı da pek hoş değil fakat şimdi belki düzelmiş olabilir. :)
Önemli olan para değil, para ile ne yaptığındır, en iyi zenginlik ise gönül zenginliğidir. ;)

ahmet_matematikci

@Muhbir sende okul ve iş var mı galiba okulda windows değil mi

MuhbirKedi

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 15 Ocak 2016 - 16:47:17
@Muhbir sende okul ve iş var mı galiba okulda windows değil mi
Okulda gerek yok kullanmama ama okuldakiler Windows. Evde ikisi de yüklü.
Önemli olan para değil, para ile ne yaptığındır, en iyi zenginlik ise gönül zenginliğidir. ;)

sayz

ya şimdi kimse böyle üstten bakma falan olarak görmesin ama hayatında hiç linux nedir duymamış olmak falan çok ezikçe gelmiyor mu size de  :)) (bu işlerle meşgul olanlar için tabii ki yoksa bizim bakkal ahmet amca için değil)
kimseye söylemesem de böyle içten içe bi acıma hissi oluyor bende ne yalan söyleyeyim.  ;D
düşünsene nice sunucuları falan adamlar böyle gui ile oraya buraya tıklatla yönetiyor ne kadar kötü :))
koskoca kelli felli veri tabanları bakııın şimdi şuraya tıklayıp şu menüden şunu seçiyoruzlarla yönetiliyor.
ülkenin en büyük şirketlerinde yazılım geliştiren arkadaşlarım var ellerinden fareyi alsan futbol topu olmayan futbolcuya dönerler  ;D
bu işin ruhuna aykırısın windows be! bakma işte gücün var, piyasan var.

ahmet_matematikci

@sayz biraz ağır olmuş sanki. Herkesin zevki başka. Ben linux severim o sörf yapmayı sever.

sayz

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 15 Ocak 2016 - 17:50:29
@sayz biraz ağır olmuş sanki. Herkesin zevki başka. Ben linux severim o sörf yapmayı sever.
Bu piyasada olanları kast ediyorum diye o yüzden belirtmiştim. Yani son kullanıcıları kastetmiyorum.

naklov

Alıntı yapılan: sayz - 15 Ocak 2016 - 17:15:03
ya şimdi kimse böyle üstten bakma falan olarak görmesin ama hayatında hiç linux nedir duymamış olmak falan çok ezikçe gelmiyor mu size de  :)) (bu işlerle meşgul olanlar için tabii ki yoksa bizim bakkal ahmet amca için değil)
kimseye söylemesem de böyle içten içe bi acıma hissi oluyor bende ne yalan söyleyeyim.  ;D
düşünsene nice sunucuları falan adamlar böyle gui ile oraya buraya tıklatla yönetiyor ne kadar kötü :))
koskoca kelli felli veri tabanları bakııın şimdi şuraya tıklayıp şu menüden şunu seçiyoruzlarla yönetiliyor.
ülkenin en büyük şirketlerinde yazılım geliştiren arkadaşlarım var ellerinden fareyi alsan futbol topu olmayan futbolcuya dönerler  ;D

@sayz düşünceme bu konuda tercüman olmuşsun :) Forumda üyeliğim 2-3 seneye dayansada ubuntu kullanalı 6-7 ay olmuştur.Az çok güzelliklerini görmeye başladım linux sistemlerin tecrübe ede ede bu yüzden de çalıştığım şirkete bile ubuntu yükledim.
Ama bazen ne kadar ruha aykırı olsada şirketlerde şu menüden şunu seçiyoruz olayı zaman kazandırıyor iş sürecine ve tercih ediliyor. Ama diğer yazdığın maddelerde az çok katılıyorum sana :)
Peşinden Gidecek Cesaretin Varsa Bütün Hayaller Gerçek Olabilir..

sayz

Alıntı yapılan: volkanq - 15 Ocak 2016 - 17:57:51

@sayz düşünceme bu konuda tercüman olmuşsun :) Forumda üyeliğim 2-3 seneye dayansada ubuntu kullanalı 6-7 ay olmuştur.Az çok güzelliklerini görmeye başladım linux sistemlerin tecrübe ede ede bu yüzden de çalıştığım şirkete bile ubuntu yükledim.
Ama bazen ne kadar ruha aykırı olsada şirketlerde şu menüden şunu seçiyoruz olayı zaman kazandırıyor iş sürecine ve tercih ediliyor. Ama diğer yazdığın maddelerde az çok katılıyorum sana :)
Teşekkür ederim sözlerin için [emoji4]
Mesele guinin kullanılması değil cidden bazı noktalarda zaman kazandırdığı olabilir. Ama işte microsoft temelli bi şey olduğu zaman o bazı noktalar tüm noktalar oluyor benim tepkim ona. Hani adamın elinden o arayüzü alsan öyle ortada kalır. Hiçbir şey yapamaz çoğu. Böyle adamlar var. Ve bunun sorumlusu da microsoft ve avaneleri.

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagicAnket yoruma açıktır fakat lütfen oy kullandıktan sonra aynı maddeyi doğrudan yorum olarak geçmeyin. Yorum yapmak istiyorsanız diğer işletim sistemlerini rencide etmeyecek şekilde kendi sisteminizi tercih etme sebeplerinizi yazabilirsiniz. Aksi takdirde anketi yoruma kapalı alana taşınmak zorunda kalabiliriz.

Şimdiden anlayışınız için teşekkürler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gokhanyildiz

Yazılım geliştirme işlemini OSX platformunda yapıyorum. Testlerimi linux üzerinde. Cihaz konfigürasyonlarını yapma haricinde windows bilgisayarımı açmıyorum bile.

mesute

Malesef işyerinde Windows ile çalışıyoruz. Gönül isterki heryerde pardus veya ubuntu olsun ama bazı şeyler aşıyor bizleri. Evde tabi ki ubuntu...

ince eleyen

Ben çiftçi olduğum için bu ankete katılamıyorum.
Ama evde ubuntu kullanıyorum.
Çocukları da alıştırdım.
Artık hepsi ubuntuyu seviyor.

illedelinux

Çocukları da alıştırdım.
Artık hepsi ubuntuyu seviyor

Aslında bu da bir nevi iş yeri veya okul başlangıcı sayılır, örneğin, çocuklar yarın iş yeri sahibi olursa şimdiden temeli atmış oldunuz :)
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

majortom

Ben klavye takıp denedim fakat grub'da kalıyor silinmiş bir şekilde sadece görüntü olsun diye geliyor olabilir. Fazla kurcalamadım.

TheGlister

mecburiyetten windows yüklü geliyor ve değiştirme izni yok :(

furyzer0

Üstten bakma gibi görmesek de üstten bakmışsın...

Berk Altunkılıç

İş yerimizde windows 7 ve 8,1 kullanılıyor. Hukuk bürosu, gerekli türlü evrak püsür işlerinin programları windows için yazıldığı için zaten kimsenin elinde başka alternatif yok.