Ubuntu md5 sorunu

Başlatan Chandler., 10 Ocak 2016 - 23:11:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Chandler.

Arkadaşlar bilgisayarıma 64 bit ubuntuyu indirip flasha gerekli program ile yazdırdım,kurulumda da son kısımda hata aldım.yani kuramadım.kurulum maddelerini tekrar gözden geçirdiğimde md5 kontrolünü yapayım dedim.bu sefer başka bir bilgisayardan(aynı internete bağlı) ubuntu indirdim.md5 te compare yapınca "different" çıktı.benim internetimde ne gibi bir sıkıntı olabilir de iki farklı bilgisayardan indirmeme rağmen aynı sıkıntı olmuş olabilir?

yada

windows10 çıktığında usbye yazdırma işlemini,direk flasha indirerek yazdırma olarak yapmıştım.ubuntuda da önce indirip sonra yazdırma.yani ubuntuda da direk flasha indirmek olarak yapsam bir fark olur mu?

plazma

Md5 kontrolünün tutarlı olması lazım ilk olarak, tarayıcı üzerinden mi, indirme yöneticisi kullanarak mı indirme yaptınız? Farklı tarayıcı ile yada indirme yöneticisi ile indirip md5 kontrolüne bakın. Windows tarafında rufus u deneyin belleğe yazerken kalıbı.

geto

selamlar, 3-4 kez farklı kaynaklardan ve ayrı ayrı tarayıcı üzerinden ve de indirme yöneticisi ile denememe rağmen sürekli md5 check sums are different hatası alıyorum. Sistemim 32bit destekliyor ve 32bit 16.04.2 sürümü indiriyorum. Neyi yanlış yaptığımı bir türlü bulamadım. Lütfen bana yardımcı olur musunuz? kontrolü winmd5 Sum'dan yapıyorum.

Death Pro

win10 da ubuntu terminali var bildiğim kadarıyla. Orada şu komutu yazarsın
openssl md5 Dosyaismi
dosya nerdeyse orayı belirterek yazıcan tabi...

Altaylardan_Gelen_Atlı

Firefox tarayıcı kullanıyorsanız eklentilerde DownThemAll! kurun ; indirmek istediğin alanda sağ tıkla Md5 veya SHA256  hangisini istersen değeri yapıştır ve isonu indir hatalı ise sana bilgi verir başka denersin.
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

geto

sabırlı olamadım ve 17.04ü indirdim, kurulum sorunsuz gerçekleşti. teşekkürler.