[Çözüldü] Unity kaldirip xfce kurdum ancak masa ustu acilmiyor?

Başlatan ahmet_matematikci, 10 Ocak 2016 - 08:11:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmet_matematikci

Telefondan yaziyorum.
Unity kaldirip xfce kurdum sonra *beğenmedim unity geri geceyim dedim acilista ubuntu açılıyor. Sonra konsola  düşüyor root  olarak.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

ahmet_matematikci

Unity ppa  sini eklemek istedim hata veriyor. Cozumlenemdi. Normal şekilde girince oturum acilmiyor. Failed ton start session hatası veriyor.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

neynefes

mount -o rw, remount /
rm /var/lib/dpkg/lock
apt-get update
apt-get install ubuntu-desktop

Komutuyla unity masaüstü kurulumu yapılabilir.

ahmet_matematikci

Alıntı yapılan: neynefes - 10 Ocak 2016 - 12:40:11
mount -o rw,remount /
rm /var/lib/dpkg/lock
apt-get update

Komutuyla unity masaüstü kurulumu yapılabilir.
İlk komutta hata verdi

İlk

neynefes

Özür diliyorum araya boşluk bırakmayı unutmuşum. Virgülden sonra boşluk var tekrar dener misiniz?

ahmet_matematikci

Bu arada yetki alani kutugu calistirma hatasi basliginda ki her seyi denedim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Ocak 2016 - 14:10:54

@neynefes teşekkür ederim cevap için.
Girilmeyen oturum ekranında clrl + alt+f1 yaptım.
Sonra verdiğin omutları uyguladım hata verdi.
Bende xfce geri kur dedim. sistem düzeldi. İsteğim kısmen oldu. Şu an xfce den yazıyorum.

plazma

ahmet_matematikci

Başlığı açtığınız için teşekkür ederim.
Evdeki eski ubuntu 14.04 yükü  -3.16.61 nolu çekirdek güncellemesi sonrası aynı problemi verdi.
Bende forumda ki
mount -o rw, remount /
rm /var/lib/dpkg/lock
apt-get update

verdim ancak işe yaramadı.
Yeniden başlatıp kurtarma modunda eski çekirdek ile açtığımda oturum düzgün şekilde açıldı.(Sonrası bilindik....)
Konu ile alakalı araştırma yaparken bir sitede ekran kartı ile alakalı çözüm arayışına girdiklerini okudum.(Güncelleme sonrası ubuntuda oturum problemi ile arattığımda.)
Kendi bilgisayarım ile alakalı detay verirsem; Açılmayan oturum da wifinin çalışmadığını ve ekranın da düşük çözünürlükte çalıştığını gördüm. (Eğer aynı belirtileri yaşıyor iseniz....)
Birde forumda geçmişte açtığım oturum kapatma sonra çalışmayan wifi de çekirdek yükseltme ile çözülen bir konum .
İntel ekran kartı ve intel anakarta sahip bir Lenovo laptop da karşılaşılan benzer sorunlar için not düşmek istedim.
Başlığı açan yöneticilere tekrar dan teşekkür ederim.

heartsmagic

Yine boşluk görünüyor komutta. rw, ile remount arasında boşluk olmamalı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ahmet_matematikci

@heartsmagic doğru olan boşluklu galiba. Ben öyle çalıştı diye hatırlıyorum.
Alıntı yapılan: neynefes - 10 Ocak 2016 - 13:03:17
Özür diliyorum araya boşluk bırakmayı unutmuşum. Virgülden sonra boşluk var tekrar dener misiniz?

heartsmagic

betseg

/'den önce boşluk bırakmayı unutmuş @ahmet_matematikci, o yüzden olmamış :) rw,remount boşluksuz olmalı.

heartsmagic

Evet, oradaki sorun / kısmı ama ben onu gördüğüm için rw, ile remount arasında demiştim :)