Gönderen Konu: [Çözüldü] KDE Alt Panelde Font Küçültmek  (Okunma sayısı 1214 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Alt Paneldeki Font boyutunu küçülterek yazıların tek satıra sığmasını sağlamak istiyorum. Nasıl yapabilirim ?


« Son Düzenleme: 26 Aralık 2015 - 21:41:16 Gönderen: Don Vito Corleone »

« Yanıtla #1 : »
Panel için de geçerli mi, bilmiyorum. Fakat dün PC Linux OS sistemimi denerken ( o da KDE masaüstü ortamı kullanıyor) sistem ayarlarında sistemin kullandığı genel yazı fontlarının boyutlarının ayarlanabildiğini görmüştüm. Ayarları biraz daha detaylı karıştırarak bir deneyin. olmazsa masaüstü teması ayarlarında (görev çubuğunu ilgilendiriyor) oksijen sitilini seçerseniz yazılar küçülerek tek satıra iniyordu.

Bunun için sistem ayarlarına girip... oradan sonrasını hatırlamıyorum ;D ama pencere stillerini falan ayarladığınız yerden yapılabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam. oksijen sitili yüklü değilse "daha fazla indir" sçeneği ile edinilebiliyor.

« Yanıtla #2 : »
Evet.Tüm sistem fontlarını biraz kurcaladım ama kaydadeğer * bir şey bulamadım.Göz zevki diye bir şey de var bunun için tema değiştirmeyi düşünmüyorum.Yardımın için teşekkürler

« Yanıtla #3 : »
o kısım neden ....... şeklinde değil sende? bir yerleri kurcalamış olabilir misin« Yanıtla #4 : »
Pek anlamıyorum aslında bilmediğim şeyi kurcalamam. ''....'' olmasını istiyorum.

« Yanıtla #5 : »
hiç kde kullanmadığımdan ayarları konusunda bir bilgiye sahip değilim ama panel ayarlarından sıra ile denenerek bakılabilir .ben xfce kullanırım yardımcı olamayacağım ama normal de bendeki gibi olması gerektiğini düşünüyorum.

« Yanıtla #6 : »
KDE'de panel ayarlarında öyle bir özellik bulunmuyor. Sabrederseniz ben bu akşam bir bakıp yarın size bildireyim. olay tamamiyle "sistem ayarları"nda ve bahsettiğim "masaüstü teması" ile ilgili. Bu ayar, korktuğunuz gibi masaüstü sitilini tamamiyle değiştrmiyor; sadece görev çubuğu(panel)nu ilgilendiriyor. ama neresinden yapıldığını göstermek için eve gidip kde'de bir bakmam lazım...

« Yanıtla #7 : »
Yardımlarınız için teşekkürler panele sağ tıklayıp görev yöneticisi ayarlarından satır sayısını 1'e ayarlayarak sorunu çözdüm.


« Yanıtla #8 : »
xfce için olanıı göstereyim belki işinize yarar.« Yanıtla #9 : »
Font küçültmek için.Arama bölümüne yazı tipleri yazıyoruzBu ekrandan görev çubuğu fontunu ayarlayabiliriz.


« Yanıtla #10 : »
Yardımlarınız için teşekkürler panele sağ tıklayıp görev yöneticisi ayarlarından satır sayısını 1'e ayarlayarak sorunu çözdüm.

Tamam öyleyse, sorunu çözdüyseniz "çözüldü" yapın.