Forumdaki arama sistemi değişikliği

Başlatan heartsmagic, 04 Ocak 2016 - 18:46:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmet_matematikci

Aradığımı bulamıyorum. Google de yazınca nokta atışı buluyordu ama bu arama da içinde geçen kelimeleri buluyor.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

plazma

Spesifik olarak bir örnek verirmisiniz.

ahmet_matematikci

Mesela virtualbox aratın ilk başlarda 2011 in konuları çıkıyor.

ilk 3 resimde virtualbox un kullanımına dair ve eski tarihli. Halbuki benim aradığım kernel vbox problemi.
Googleninki çok daha zeki idi.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

alquirel

Yeni arama sisteminin malesef öyle bir huyu var. Aradığınız şeyi net bir şekilde ifade etmeniz gerekiyor :)

Mesela Virtualbox ama ne? Açılmıyor mu, ayarlarla ilgili merak edilen bir şey mi var? Tek kelimelik aramalarla arası pek iyi değil yeni sistemin.

Google bağlantısı işini hallediyorum hemen.

ahmet_matematikci

@alquirel teşekkürler. Forum koca bir bilgi hazinesi bunu en verimli kullanmayı sağlayacak da arama sistemidir.
Linkte google, yahoo, yandex de olursa iyi olur. Onlar akıllı arama yapıyorlar. Biri dolduğunda diğerini tıklar kullanıcı.
Varsayılan yine smf nin olsun.
Emir kipi gibi oldu ama öneri olarak  değerlendirin.

ahmet_matematikci

@alquirel hocam tasarım ve ekleme harika olmuş. ;)
Google araması sanki eskiden forum içinde yapıyordu şu an ara dediğimde normal google araması yapıyor.
Normal mi?
Sadece google de arayacaksa -forum içinde değil- zahmet verdik sadece o zaman.

alquirel

Teşekkür ederim.

Gönül ister ki Google sonuçlarını sayfaya bütünleşik gösterebilelim. Ama ben ne kadar işi kod düzeyinde çakallık yaparak halletmeye çalışsam da karşımda Google gibi bir dev varken başarısız olma ihtimalim hep daha yüksek oluyor. Google'ın suyuna gideyim desem ona da yüklü miktarda para istiyor :)

Diğer arama motorları da Google kadar tatmin edici sonuç vermiyor. Doğal olarak yapay yollardansa doğal yolu tercih edelim dedik de bu sisteme geçtik.

ahmet_matematikci

Elinize sağlık. :)
Vakit ayırıp uygulamaya çalışmanız bile yeter. ;)
Görsel olarak da  çok hoş olmuş. :)
Başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim 8)
-------------------------------------------------------------------
Arama motorları şu an forum içi arama yapıyor  harika olmuş.

Carloss

Arama butonu bence güzel olmuş. Çünkü açılan konular hakkında bilgi sahibi olunur ve gereksiz yere aynı konular açılmaz. Karışıklık olmaması adına ve bilgi ulaşımı konusunda güzel olmuş.
Bilim ve ilim ile eğitim almadan hareket eden kişi öyle her şeye imza atamaz.