[Çözüldü] Ubuntuda Windows Dosyalarına Erişemiyorum?

Başlatan Omermertunal, 31 Aralık 2015 - 11:37:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Omermertunal

Merhabalar birkaç  gündür yeni dual boot yaptığım için problemler alıyorum buda onlardan biri. Ubuntu üzerinden C ye erişemiyorum. 1-2 gündür erişim yapıp ordaki dosyaları kullanıp erişim yapabiliyordum ancak  bugün Wİn8_OS ögesine erişilemiyor şeklinde bir hata alıyorum. Ubuntuda deneyimli olmadığım ve benzer bir hata göremediğim için bir çözüm bulamadım . Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

fsutil

windows 8 ayarlarında hızlı başlatı kapatıp dener misin ?

Denetim Masası > Sistem Güvenlik > Güç Seçenekleri > Uyurkan Parola Gerektir > Kapatma Ayarları

Kısmından Hızlı Başlatmayı Aç kısmının tikini kaldırın

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: OmermertunalMerhabalar birkaç  gündür yeni dual boot yaptığım için problemler alıyorum buda onlardan biri. Ubuntu üzerinden C ye erişemiyorum. 1-2 gündür erişim yapıp ordaki dosyaları kullanıp erişim yapabiliyordum ancak  bugün Wİn8_OS ögesine erişilemiyor şeklinde bir hata alıyorum. Ubuntuda deneyimli olmadığım ve benzer bir hata göremediğim için bir çözüm bulamadım . Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
Windowsun hizli baslat durumundan olsa gerek.. Hatayi gorebilir miyiz?
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

Omermertunal

Teşekkür ederim, dediğiniz gibiymiş. Kusura bakma geç gördüm hata şöyle birşeydi  Win8_OS  ögesine erişilemiyor. Aşağıdada bazı kodlar vardı ama düzensiz görünüyordu

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 2015 - 11:52:15

Buradayken eğer görürseniz şunuda sorayım. her girdiğimde ubuntuya ubuntu bi hata saptadı şeklinde.? onu nasıl çözebilirim?

fsutil

Alıntı yapılan: Omermertunal - 31 Aralık 2015 - 11:51:13
Buradayken eğer görürseniz şunuda sorayım. her girdiğimde ubuntuya ubuntu bi hata saptadı şeklinde.? onu nasıl çözebilirim?
Hatanın detayını paylaşmalısınız

Omermertunal

Bu şekilde. Sorun saptandı mesajı sonradan geliyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 2015 - 15:15:04

Asia ya teşekkür ediyorum. Verdiği kod sayesinde 2. problemde çözüldü teşekkürler. Kod:    sudo rm /var/crash/*

[eklenti yönetici tarafından silindi]

neynefes

@Omermertunal, hataları ekran görüntüsü şeklinde değilde yazı ile kod etiketi kullanarak geçerseniz hem aramalarda bulunabilir hem de bir düzen sağlamış oluruz.

Etiket için de teşekkür ederiz.