[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 59 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hitokiri

Alıntı yapılan: karboran - 12 Ekim 2012 - 03:59:37
@hitokiri evet çok hoş gerçekten ubuntunun turuncusuyla aktı resmen :) . Gnome-look da gezerken buldum .

gece gece bi iyilik yapayım :)

sudo add-apt-repository ppa:kroq-gar78/ppa
sudo apt-get update && sudo apt-get install -y fs-icons-ubuntu fs-icons-ubuntu-mono-dark fs-icons-ubuntu-mono-light

Devamını biliyorsunuz zaten myunity veya tweakdan seçmek kalıyor geriye :)

Hehe tamamdır , gece gece iyi oldu bu XD
burdan tar.gz indiririm herhalde bir ara XD

hüseyincicek

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 11 Ekim 2012 - 21:49:00
hüseyincicek

Onboard intel mi?

Ekran kartı intel notebook kullanıyorum. İntel ekran kartları için yükleme yapmamız ya da  bir şey yapmamız gerekiyor muydu ? ilginiz için sağolun . :) burayı seviyorum

KemalALKIN

hüseyincicek

Ek sürücüler diye arat sistemde ve o çıkan ek sürücülere tıkla. Çıkan ekranda kurulu veya kurulu olmayan modem - ekran kartı vb. şeyler görünür seçip kur demen yeterli ve bitince yeniden başlat der başlatırsın. Birde ek olarak:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?board=84.0
www.tckemal.ist

iceboy

Alıntı yapılan: hüseyincicek - 12 Ekim 2012 - 08:31:03
Alıntı yapılan: KemalALKIN - 11 Ekim 2012 - 21:49:00
hüseyincicek

Onboard intel mi?

Ekran kartı intel notebook kullanıyorum. İntel ekran kartları için yükleme yapmamız ya da  bir şey yapmamız gerekiyor muydu ? ilginiz için sağolun . :) burayı seviyorum

intel gma 4000 ve geriye kalan serilerde gma4500 vs vs... gibi gerekmiyor.Kendisi otomatik taniyordu.Bende eski laptopumu satmadan önce 3 yıl kadar kullandım ubuntu,fedora,mint,elementary os gibi dağıtımlarda.Sadece arc linux için kurulum yapmam gerekmişti.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

odyssey

Linux dağıtımlarının genelinde önceden yüklenmiş olan açık kaynaklı sürücüler sayesinde zaten tüm ekran kartları tanınır
Ancak 3D hızlandırma gereken durumlar için yeterli olmadığından ilgili ekran kartının üreticisinin yayınladığı sürücü (Kapalı kaynak sürücü) gerekiyor

Yani bir bilgisayara yüklenen bir dağıtım zaten tüm donanımlarınızı tanır ve barındırdığı açık kaynaklı sürücüleri yükleyerek kullanmaya başlar
Diğer sürücüleri yüklemek ise tamamen kullanıcının isteğine bağlıdır mecburi değildir

Üreticisinin kodlarını kapattığı ekran kartı markaları genelde AMD ve NVidia olarak görünüyor
İntel firması bildiğim kadarı ile ürettiği tüm ürünlerin sürücülerinin kodlarını açtı
Bu yüzden depolarda İntel markası altında olan hiç bir işlemci yongası için kapalı kaynak sürücü bulunmuyor

Not: Yukarıda ki açıklamayı genel olarak forumlarda gördüğüm " Linux ekran kartımı tanımadı "  yada " Ekran kartımın sürücüsünü nasıl yüklerim ? " gibi soru ve görüşlere genel ve kısa bir cevap olması için yazdım.....

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Ekim 2012 - 12:33:41

Kubuntu 12.04 sürümünü uçurmadan önceki son hali  ;D

karboran

Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

odyssey

Kubuntu 12.10 gayet esnek çalışıyor sanki  ???
Favorim olabilir
Conky kendi düzenlememdir

Flightgear uçuşumdan bir anı

KemalALKIN

karboran

Üst tema düzgün duruyor ancak biraz kalın kalmış bar yani üst çubuk panel :D. Pencere teması snow leopard olmuş ve sanırsam küçük bir bug/hata var görsel açıdan pencere düğmelerinde. Dock teması mountain lion öncesi bir tema. Simge seti snow leopard. Eleştirilerim bu kadar galiba daha adam akıllı paketler ortaya çıkmadı veya klonlayamadılar simgeleri vb. :D. Eee tabi snow leopard çok uzun süre yayında kaldı o zaman etkisi en uzun olan o :D.

odyssey

Oyunda sanırsam multisampling filtreleme olmadığından berbat bir tırtıklanma var hiç sevmem hehe :). Uçak sevginiz var sanırsam :D.
www.tckemal.ist

odyssey

@KemalALKIN

Uçak sevgim en üst seviyede
Ve flightgear ile flight simulator x karşılaştırması sanırım biraz saçma olur keza biri ücretsiz gönüllü desteği ile geliştiriliyor diğeri ise ücretli ve muazzam bir firma desteği var
Ayrıca birinin boyutu 650 mb diğerinin boyutu 8.5 gb
Hem ne kadar süper ve desteklide olsa onunda böcekleri var elbet mesela aşağıdaki resimde ben istanbuldan kalkıp esenboğaya İLS yaklaşması ile inmek istedim
Ancak uçak nedense herşeyi ayarladığım halde bir tülü yaklaşma yapmadı bunun yerine havaalanı üzerinde daire çizip durdu
Bende manuel iniş yaptım ve haret edici bir şekilde resimde görüldüğü gibi düz bir tarlaya değil engebeli ve küçük tepeciklerden oluşan bir alana indi
Bu bence bir yazılım hatasıdır keza bir simulator de böyle bir inişin mümkün olmaması gerekir
Uçağın önündeki gibi sayısız tepecikleri aşarak iniş yapması gerçek bir simulasyona tamamen aykırıdır

KemalALKIN

odyssey

Havacılık kuralları :D. Ben karşılaştırmadım sadece antisoptrict (yanlış yazmış olabilirim ama bu şekilde antisoptrict gibi bişi :D) ile multisampling filtrelemeleri yoktur. Bunu para ile satılan çoğu oyunada koymuyorlar halen günümüzde. Bir nevi insanlarda oyun kasmasın diye ancak kalite arar gözlerim :D. Bu arada x olan similasyona bakmıştım ama bulamadım yasa dışı vb :D. Windows için olan sürümünün eskisi vardı sanki :D. WineHQ ile açmak isteyenler olursa duyrulur. İyi uçuşlar dilerim. Yolculara dikkat et :D.
www.tckemal.ist

altintasi

@odyssey Ben de havacılıkla ilgiliyim.. ILS konusundaki böcek malesef Microsoft Windows güncellemeleriyle ilgili. Tavsiye olarak kişiselleştirilmiş harita ve chartlar kullanmanı öneririm. Herhangi bir hava yolunda uçuyor musun?
Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

bigbang

Pear Linux 5 Sunsprite daha yeni kurdum. Duvarkağıdı falan değiştirmedim hala.

İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

KemalALKIN

bigbang

Sonunda pear os kullanan bir türkçe görünüt bulduk :). Bu arada sanırım adil kullanım kotası işlemiş sana 3mbit :). Geçmiş olsun :P.
www.tckemal.ist

bigbang

Yok bende adil kullanım diye birşey yok. Ben Uydunet sınırsız 3 mb kullanıyorum kablo tv ve internet dahil 45 tl işimi görüyor en azından. Adil kullanım olayından dolayı zaten ttnet ve türevlerine bulaşmam kesinlikle. Uydunet'im var başım rahat ağrımıyor hiç.  :D
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

karboran

@KemalALKIN yorumunuza hiç şaşırdım , zaten bu temama yorum yapacak  bi siz aklıma geldiniz valla :)) .
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

apocuk

Mecburiyet Esaretin Diğer Adıdır.....
http://abdurrahmanakturk.wordpress.com/

Barış Can

Bodhi Linux. Fazla kalıcı değil sistem ama, bir anım olsun istedim. :)

» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

odyssey

Alıntı yapılan: altintasi - 15 Ekim 2012 - 16:52:20
@odyssey Ben de havacılıkla ilgiliyim.. ILS konusundaki böcek malesef Microsoft Windows güncellemeleriyle ilgili. Tavsiye olarak kişiselleştirilmiş harita ve chartlar kullanmanı öneririm. Herhangi bir hava yolunda uçuyor musun?

Hayır herhangi bir havayolunda pilot değilim
Ancak bu ara bir heves oldu bende bu uçak kaldırma ve indirme olayı
Gerçi yukarıda söylediğim FSX ils yaklaşma hatası sorunu Flightgear'da da oldu

Bu muhabbetin yeri burası değil uzatırsak uyarı alabiliriz

En iyisi ben forumun oyun kısmına flightgear için bir başlık açayım keza aynı sorunu onda da yaşadım
Benim asıl istediğim yapmak istediğim hiç birşey için MS ye mahkum olmamak
Bu yüzden özellikle uçak simulator uygulamalarına önem veriyorum
Benim asıl favorim Flightgear
Araç deposu o kadar geniş ki yolcu uçağından savaş uçağına kar küreme aracından kağıt uçağa kadar uçan kaçan herşey var  ;D

kalkan1973

Evde İşte her yerde Linux

Barış Can

Unity candır yahu, her şeye rağmen. Cinnamon, Fluxbox, epey denedim fakat yok, alışkanlık sanırım benimkisi.

» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

KemalALKIN

Mustafa Kalkan

Apple on Linux :). Güzel olmuş abi :D sonunda dağıtıma karar kıldın galiba ama Debian Wheezy yazıyor profilde :).

Ryuzaki

Tamda diyecektim nerede unity nerede kaldı Ryuzajki Style/Sıtayla görsel masaüstüleri :D.
www.tckemal.ist

kalkan1973

Seni mi kıracam... :)

Evde İşte her yerde Linux

ömer faruk AYDIK

Uploaded with ImageShack.us

Xubuntu 12.10
----------------
Ubuntu 12.10 denedim hoşuma gitmedi. Xubuntu 12.10 tam dost işi olmuş PC'de hırıltılar kesildi çok sevdim bu dağıtımı.
Dikkatimi çeken bir kompiz ayrıntısını belirteyim. Ubuntu 12.10 unity masaüstünde masaüstü küpü elde ediyorum ancak masaüstünde herhangi bir program açık olduğunda compiz çalışmıyor. Ubuntu 12.10 üzerinde mate, gnome klasik masaüstünü kurdum onlarda da aynı. Xubuntu 12.10 sürümünde de maalesef pencere açıkken görüntü alamıyorum.

KemalALKIN

ömer faruk AYDIK

Compiz için forumda konular ve yer mevcuttu sanırsam :). Gnome bölümünde yaşıyor olabilir :). Valla ne yalan söyleyeyim unity çıkınca compiz ile sadece paneli şeffaflaştırıyordum şimdi onuda bıraktım. Her sistemi kendi doğallığında kullanıyorum ve görünüm için artık sadece bulunan ayarlardan değişim yapıyorum ekstra tema vb bıraktım. Demekki bizden geçmiş erkenden ve ileri seviyeye gidiyoruz inşallah :P.
www.tckemal.ist

odyssey

Kubuntu 12.10 Quantal Quetzal

Şu simge setide her arkaplana uyuyor yahu  ;D