[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 51 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Felâsife

Alıntı yapılan: arpia - 16 Ağustos 2012 - 22:18:33
Bakalım bir kaç güne kadar belli olur :) Tekrar Unity'e dönmezsem kalıcı olacaktır.

Yani hemen belli olmuyor biraz daha denemen lazım tabii, bende 10 gün full kullanıp öyle karar vermiştim.
9.1 çıktığında o kısıma (zaten 3 bölümüm var diskte biri depo, ikiside dağıtım için) ZFS'li Kde kuracağım.

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 17 Ağustos 2012 - 01:25:03
... Bu nasıl adalet :D.

Emek olmayınca yemek olmaz derdi babaannem, 1,5 yıl full biçimde kullan adalet sanada kıyak geçer.  :D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

karboran

Yavf bu bsd nedir wiki den okudumda pek bişey anlamadım, benim anlayabileceğim seviyede biri küçük bi tanım yapabilir mi ? :)
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

EtSütYumurta

im'koniqwe

heartsmagic

Alıntı yapılan: karboran - 17 Ağustos 2012 - 03:35:28
Yavf bu bsd nedir wiki den okudumda pek bişey anlamadım, benim anlayabileceğim seviyede biri küçük bi tanım yapabilir mi ? :)

http://tr.wikipedia.org/wiki/BSD
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

arpia

Alıntı yapılan: Felâsife - 17 Ağustos 2012 - 02:50:43
Yani hemen belli olmuyor biraz daha denemen lazım tabii, bende 10 gün full kullanıp öyle karar vermiştim.
9.1 çıktığında o kısıma (zaten 3 bölümüm var diskte biri depo, ikiside dağıtım için) ZFS'li Kde kuracağım.
Çok ufak uğraşlardan sonra aklını yitirdi, o kadar hızlı, çıldırmış gibi çalışıyor. Tıklamam la açılması bir oluyor bir çok şeyin.Xfce uzun süre gidecek anlaşılan :)

Alıntı yapılan: Felâsife - 17 Ağustos 2012 - 02:50:43
Alıntı yapılan: KemalALKIN - 17 Ağustos 2012 - 01:25:03
... Bu nasıl adalet :D.

Emek olmayınca yemek olmaz derdi babaannem, 1,5 yıl full biçimde kullan adalet sanada kıyak geçer.  :D
Doğru söze diyecek bir şey yok :)

Barış Can

» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

arpia

KemalALKIN

Alıntı yapılan: karboran - 17 Ağustos 2012 - 03:35:28

Size durumu şöyle basit ve genelleştirelim. Windows sisemini dos olarak görelim (mesela cmd ile dos komutları vardır bilirsiniz belki :) windows uçbirimidir kendisi). Eskiden Microsoft DOS olarak sistem çıkarırdı şimdide o temelden gider ve konumlamalarda yol işareti olarak örneğin: C:\Program Files\Windows Media Player gibi bir şekilde konumlarda \ işareti ile ayrıma yapılıyor. Diğer sistemlerede genel olarak UNIX diyebiliriz ataları ve kökleri budur çünkü (Linux minix sistemden gelsede en temelde C dili ile ortaya çıkan UNIX buluşu yani sistemi vardır). UNIX sistemler özetlersek ilk gelenler yaygın kullanım olan Linux ve şirketsel olan BSD denen sistemden gelen tabanı ve kendiside öyle olan ancak kar amacı ile şirket tarafından kendi bilgisayarlarında gelen MAC / Mac OS X / OS X sistemi ve kullanımı düşük ve %99 oranda sadece güvenliğe adanmış daha kararlı olduğu söylenen bir sistem olan BSD vardır. Kullanım oranı düşüklüğü sanırım konsol biçimde gelmesi yani sadece komut ekranı ile gelmesi herşeyin neredeyse el ile itina ile yapıldığı emek sistemidir. Linux ise arch gibi dağıtımlar hariç çok ileri derece görsel arayüzledir. Kullanım oranı çok oluncada yazılım açısından BSD mecburen Linux üzerinden portlama ile kendine çevirir yazılımları. Bunu kolaylaştıranda UNIX temeli olabilir. Gelelin Windows konumlardaki ayırma işareti olan \ işaretinin UNIX ailesindeki karşılığına; UNIX sistemlerin hepsinde / şeklinde ayırma yapılır örneğin: /usr/bin gibi bir örnek verebiliriz. Windows ile yatıp kalkanlar ve acemi linux gibi sistem kullanıcıları için çok zor gelecek bir örnek yani anlam veremediği bir yol örneği oldu özür dilerim :).

Yani BSD şimdiki Apple şirketinin o temeli ondan beslenerek yaptığı sadece kendi Macintosh denen Apple bilgisyarlara yaptığı OS X sistemininde temeli ve o türden olduğu BSD sistemi komut işlerinden bıkmayanlar ve güvenliğe önem verenler açısından güzel bir deneyim olabilir. Son kullanıcı yani görsel arayüze alışkın bir kaç tık ile işini halletmek isteyen kullanıcılar için en kolay ve tek tür olan FreeBSD tabanlı PC-BSD sistemi ile kolayca kurup kullanma şansına sahip olabilirsiniz. Komut ile pek işiniz olmayacaktır. FreeBSD falan ne derseniz BSD sistemlerdede Linux gibi dağıtımlar vardır FreeBSD en çok kullanım oranına sahip olan BSD türevidir. Ancak BSD dağıtımlarda Linux dağıtımlardaki gibi Linux çekirdeğini ortak kullanım gibi bir durum yoktur Linux dağıtımlarındaki her dağıtımın aynı Linux çekirdeği ile gelmesi yerine FreeBSD, OpenBSD gibi sistemlerin kendilerine özgü ama temeli aynı gelen BSD çekirdekleri vardır.

Biraz daha uzatmak isterdim ama çokta uzattım zaten iyi okumalar :).
www.tckemal.ist

arpia

karboran

@KemalALKIN eline sağlık abi teşekkür ederim, davayı çaktım şuan, ne kadar ilgimi çeksede şuan ubuntu kullanıp, derslerime çalışmam lazım galiba. Anladığım kadarıyla PC-BSD > ubuntu ,   FreeBsd ise - ArcLinux gibi.. Kurulum zorlugu olarak, **PC-BSD arch linux dan daha zor oldugunu ve benim arch linux bile kuramadığımı göz önünde bulundurursak. Benim baya bi vaktımı alır gibi. Genel anladığım bu bsd , linux gibi unix in türevi olduğu için ve Linux gibi "/" kök dizinde çalıştığı için linuxa yazılmış proglarımı çalıştırıyor. Felâsife abinin kde masaüstü ortamı kullanması gibi. Ama linux daki gibi dağıtımları olmadığı için , fareyle bi kurulumu yok, komutlarla kuruluyor(bişeyler bilmek lazım yani).. Doğru anlamışımdır inş. Tekrar teşekkür ederim anlatımınız için , wikiden gerçekten bişey anlamamıştım. :)

Quaoar

@karbonan, PC-BSD konusunda yaniliyorsunuz. :) PC-BSD'nin kurulumu neredeyse Ubuntu kadar basittir.

karboran

@EgeOz1999 o zaman deneyebilirim :) virtual box dan bi deneyim, merak ettiğim kadar tatmin edecekmi beni bakalım :).
VirtulBox versiyonu 2.3 gb onu indiremem ama boot-only  215 mb indirip kuracağım bi :)

speakerXXL

Linux Mint Debian Edition - Cinnamon Masaüstü

Cinnamon Teması - Dark Glass
Simge Teması - Acyl
GTK Teması - Opal
Arkaplan

Quaoar

Alıntı yapılan: karboran - 17 Ağustos 2012 - 20:16:23
@EgeOz1999 o zaman deneyebilirim :) virtual box dan bi deneyim, merak ettiğim kadar tatmin edecekmi beni bakalım :).
VirtulBox versiyonu 2.3 gb onu indiremem ama boot-only  215 mb indirip kuracağım bi :)
Boot only sanirim 2gb'lik dosyayi interneten indiriyor.Bence LXDE'li CD kalibini deneyin.

karboran

@EgeOz1999 Felâsife abi 3.3 gb liği indir temiz sorunsuz kur dedi, adil kotat kullanımıdır nedir internet hızım yerlerde kurulumu bayramdan sonraya erteledim.

fthpl

Merhabalar,uzun süre önce üye olmuştum.Hatta baya uzun süre önce :)

Neyse galiba ilk mesajım, ikinci yada üçüncü mesajımda olabilir.

Crunchbang Linux - Waldorf 2012-08 - Openbox

bağlantı : http://i.imgur.com/3gpPD.jpg

İyi geceler arkadaşlar.

karboran

@fthpl bi mesaj sayısına baktım birde masaüstüne birde kendi mesaj sayıma ve masaüstüme sonra çok konuştugumu, veyahut boş konuştuğum gibicesinden düşüncelere kapıldim :) .. güzel masaüstü bende seviyorum böyle masaüstünde linux , ubuntu felan yazan duvarkağıtlarını .

fthpl

@karboran

Estağfurullah,olur mu öyle şey.Ayrıca beğendiğine sevindim.Başka forumlarda mesaj sayım var ,burayı genel olarak kullanmıyordum.Ama programlama bölümüne sürekli girerim,yararlı şeyler paylaşılıyor.

Bundan sonra bir mesaj,bir yorumda burada yazarım.Çok bir şey kaybetmem.Ayrıca sen kendini geliştirmeye bakmalısın,en azından yazdığın kadar okumalısın.İyi geceler dilerim,tekrar senide güzel masaüstleri ile görmek dileğiyle.

odyssey

Bu Voyager Linux ne kadarda esnekmiş böyle :)

Not: Conky üzerinde bir kaç ufak düzenleme yapılmıştır....

Not 2: Masaüstü üzerinde ufak tefek değişiklikler yaptım

karboran

@odyssey acayip tatlı olmuş !! eline sağlık :) .. duvar kağıdını rica etmiyorum istiyorum bi zahmet :) yavf cidden çok tatlı bi masaüstü olmuş turuncu conky de yakışmış :)

odyssey

TahaKaradeniz

Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: TahaKaradeniz - 18 Ağustos 2012 - 18:28:25
Küçükken atari salonlarına kilitleyen pisliğn tekidir kendisi.

Duvar artalanını paylaşmanızı rica ediyorum .. :)

TahaKaradeniz

Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

karboran