[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 59 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unpredict

Arkadaşlar şu linux arkadaşımızın yaptığı masaüstünü nasıl yapıcaz bi türlü beceremedim ubuntuda daha yeniyim yardımcı olabilecek bi arkadaş varsa faceten eklerse sevinirim http://www.facebook.com/unpredictablex

carisma

Alıntı yapılan: laser1999 - 24 Nisan 2012 - 13:07:28
Alıntı yapılan: KemalALKIN - 03 Ocak 2012 - 14:40:48

Değişiklik yaptım ufak.
@KemalAlkın pencereleri nasıl şeffaflaştırdınız veya Hangi temayı kullandınız.

QTCurve parçacık biçimini kurun ve opacity ayarını sıfıra getirin

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: arpia - 23 Nisan 2012 - 12:37:57
Yeni bir boyut katmışsınız olaya :) 10 numara olmuş ...

Teşekkür etmek dışında söyleyecek başka bir şey bulamıyorum böylesine bir söz karşısında.,

Yakın zamanda

kwbrccl

Yardım için teşekkür ederim indirip yükleyeceğim. Bu arada masaüstünüz gerçekten çok güzel.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: kwbrccl - 24 Nisan 2012 - 05:09:43
ubuntu'yu tekrar yüklemek isterim.

Hangi Masaüstü ortamını kullanmayı düşünüyorsunuz, tekrar yükleme durumunda.?

Misal, Ubuntu unity ile gelmekte bilginiz dahilinde.....

iceboy

Alıntı yapılan: kwbrccl - 24 Nisan 2012 - 23:35:30
Yardım için teşekkür ederim indirip yükleyeceğim. Bu arada masaüstünüz gerçekten çok güzel.

Şahsen ben tüm masaüstüleri ile çok uğraşmış biri olarak (awesome wm,blackbox dahil) önce gnome 2.3.2 sürümünü veya cinnamon kullanan bir dağıtım ile başlamanızı öneririm.Eğer sistem özellikleriniz iyi ise KDE de olabilir.Ben unity'i hiç sevmedim.Sırf unity yüzünden ubuntu kurup,üzerine luna gibi başka dağıtımları kuruyorum yada ubuntu hiç kullanmıyorum.(10.10 Dan sonrasını)

Özelleştirmeye yeni başlayacaksınız gnome ile başlayın derim.Linux mint debian edition,ubuntu 10.04,ubuntu 10.10 gibi şeyleri özelleştirmesi daha kolaydır ve bu benim görüşümdür kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

KemalALKIN

carisma

Ben qtcurve ile yapmadım oxygen teması dahil şeffaf kurmuştu ancak ben sadece pencere sistemimi şeffaf olarak kullandım temayı değiştimdi.

Sherlock Holmes

Eski araçları modifiye ile muhteşem yapan amerika gibisin :D.
www.tckemal.ist

alquirel

Alıntı yapılan: iceboy - 25 Nisan 2012 - 00:43:15Ben unity'i hiç sevmedim.Sırf unity yüzünden ubuntu kurup,üzerine luna gibi başka dağıtımları kuruyorum yada ubuntu hiç kullanmıyorum.(10.10 Dan sonrasını)

Olay yine dönüp dolaşıp aynı noktaya geliyor. ubuntuforums.org'da bu tür yorumları "Recurring Discussions" başlıklı bir bölüme taşıyorlar hiç uğraşmadan.

Siz Unity'yi sevmemiş olabilirsiniz. Açıkçası ben de başta beğenmemiştim, ama kimseye de "bence onu yükleme, ben hiç sevmedim" demedim. Sizin veya benim sevmeyişim bunun genele yayılacağı manâsına gelmez.

En iyisi, herkesin kendi deneyip kendi hükmünü ortaya koymasıdır. Henüz hiç bilmeyen kişileri "ben hiç sevmedim" gibi ifadelerle önyargılara boğmanın bir manâsı yok.

iceboy

Alıntı yapılan: alquirel - 25 Nisan 2012 - 01:01:56
Alıntı yapılan: iceboy - 25 Nisan 2012 - 00:43:15Ben unity'i hiç sevmedim.Sırf unity yüzünden ubuntu kurup,üzerine luna gibi başka dağıtımları kuruyorum yada ubuntu hiç kullanmıyorum.(10.10 Dan sonrasını)

Olay yine dönüp dolaşıp aynı noktaya geliyor. ubuntuforums.org'da bu tür yorumları "Recurring Discussions" başlıklı bir bölüme taşıyorlar hiç uğraşmadan.

Siz Unity'yi sevmemiş olabilirsiniz. Açıkçası ben de başta beğenmemiştim, ama kimseye de "bence onu yükleme, ben hiç sevmedim" demedim. Sizin veya benim sevmeyişim bunun genele yayılacağı manâsına gelmez.

En iyisi, herkesin kendi deneyip kendi hükmünü ortaya koymasıdır. Henüz hiç bilmeyen kişileri "ben hiç sevmedim" gibi ifadelerle önyargılara boğmanın bir manâsı yok.

Yargıya varmadan önce yazının tamamını okuyunuz.Zaten belirttim ben kişiden kişiye değişeceğini.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 25 Nisan 2012 - 00:55:35
Eski araçları modifiye ile muhteşem yapan amerika gibisin

Mutlaka, demokrasi süsünü eksik etmem masaüstümde....,)))

Sherlock Holmes

@iceboy,
Conky'nizdeki yukarıdan aşağı dikey olarak sıralanan harfler yerine Simgeler gözükmeliydi..
Aynı durum benim'de başıma gelmişti, sisteme Open-Symbols'u Font olarak dahil ettiğinizde,
simgeler gözükecektir.,
Şayet durumdan gayet memnun iseniz iyi kullanımlar dilerim.

if

iceboy

Alıntı yapılan: Sherlock Holmes - 25 Nisan 2012 - 01:13:34
@iceboy,
Conky'nizdeki yukarıdan aşağı dikey olarak sıralanan harfler yerine Simgeler gözükmeliydi..
Aynı durum benim'de başıma gelmişti, sisteme Open-Symbols'u Font olarak dahil ettiğinizde,
simgeler gözükecektir.,
Şayet durumdan gayet memnun iseniz iyi kullanımlar dilerim.

Teşekkür ederim sayın @Sherlock Holmes.

alquirel

"Kişiden kişiye değişir" cümlenizi görüp de yazmıştım o iletiyi.
Yani sizin iletinizin sonuna minicik bir ayrıntı olarak bu ifadeyi eklemiş olmanız benim iletimde yazdıklarımın hiçbirini geçersiz bırakmıyor.

Ama gönlünüz olsun, bir de "o ifadeyi okuyup da bir yargıya varayım".

Alıntı yapılan: iceboy - 25 Nisan 2012 - 00:43:15
Özelleştirmeye yeni başlayacaksınız gnome ile başlayın derim.Linux mint debian edition,ubuntu 10.04,ubuntu 10.10 gibi şeyleri özelleştirmesi daha kolaydır ve bu benim görüşümdür kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Böyle bir ifadenin "tamamen" kişisel görüş olması yanlış bir şeydir. Bu forumda yazılan tüm iletiler elbette herkesin kendi görüşüdür ama hiçbir zaman da nesnelliği elden bırakmamak zorundadır.

Bir kişi sizin bu ifadenizden çok rahatlıkla "Unity veya Gnome Shell hiç özelleştirilmiyor mu yoksa" şeklinde bir düşünceye kapılabilir. Halbuki bu iki yeni masaüstü ortamı da birçok özelleştirme imkanını kullanıcılarına sunmakta. Özellikle de Gnome Shell...

Bir diğer husus da şu. Özelleştirmeye Gnome 2x ile başladı, sonra ne olacak? Gnome 2x'in veya Gnome 2x'li bir dağıtımın destek süresi bittiğinde neyi özelleştirecek?

Neyse, daha fazla uzatmayayım. Bir önceki iletimde bahsettiğim "Recurring Discussions" olayına dönmesin.

Son olarak, ben size Unity'yi eleştirmeyin, veya onu sevin beğenmemezlik yapmayın demiyorum. Kişisel görüşünüzü yazmayın da demiyorum. Sadece "ben hiç sevmedim" gibi ifadelerle okuyucuları korkutmanın bir anlamı olmadığından bahsediyorum.

Belki de karşınızdaki kişi Unity'yi veya Gnome Shell'i kullanacak ve çok çok beğenip bir daha başka masaüstü ortamı aramayacak kendine. "Ben sevmedim, bence kullanma, ama bu benim görüşüm" demenin bir manâsı kalıyor mu bu durumda?

NightBlue

@Sherlock Holmes kullandığınız dağıtımı öğrenebilrmiyim.Bende gnome 2 yi özlediğim için gnome 2 li dağıtım kullanıp özelleştirmeler yapmak istiyorum.Kullandığınız temaları,conky ve özelleştirmeleri belirtirseniz sevinirim.

carisma

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: NightBlue - 25 Nisan 2012 - 18:36:25
kullandığınız dağıtımı öğrenebilrmiyim.

Ubuntu Studio 10.10

Kullandığınız temaları,conky ve özelleştirmeleri belirtirseniz sevinirim.

Sistemin öntanımlı gelen Gtk ve simgelerini kullanmaktayım.(Gtk'nın rengini koyulaştırdım)
Conky içeriği burada, emerald ve duvar kağıdını, ev'e ulaştığımda paylaşırım.
Gtk'nın şeffaflığını argb-gtk ve gnome-color-chooser ile elde etmekteyim.
Burası yardımcı olacaktır..

decent

kalkan1973

Evde İşte her yerde Linux

NightBlue

Alıntı yapılan: Sherlock Holmes - 25 Nisan 2012 - 19:20:41
kullandığınız dağıtımı öğrenebilrmiyim.

Ubuntu Studio 10.10

Kullandığınız temaları,conky ve özelleştirmeleri belirtirseniz sevinirim.

Sistemin öntanımlı gelen Gtk ve simgelerini kullanmaktayım.(Gtk'nın rengini koyulaştırdım)
Conky içeriği burada, emerald ve duvar kağıdını, ev'e ulaştığımda paylaşırım.
Gtk'nın şeffaflığını argb-gtk ve gnome-color-chooser ile elde etmekteyim.
Burası yardımcı olacaktır..
Teşekkürler @Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

- Emerald

- Duvar artalanı

Alıntı yapılan: NightBlue - 26 Nisan 2012 - 02:12:10
Teşekkürler @Sherlock Holmes

Emerald'da pencere kenarındaki, kırmızı olan kapatma simgesini mavi'ye dönüştürdüm.
Duvar kâğıdı ise burada'ki paylaşım icerisinde"de sunulmuştu...,(gözü kırmızı olarak)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Nisan 2012 - 10:53:59

Yarının mazisi

unpredict

arkadaşlar mart ayında 1. olan masaüstünü yapamadım ubuntuda yeniyim yardım edebilecek bi arkadaş varsa faceden eklesi www.facebook.com/unpredictablex

heartsmagic

@unpredict, forum varken neden Facebook? Kısacası yardımı forumdan almaya çalış lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.