[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 33 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

speakerXXL

Mint 12 RC Klasik Oturum.
Alt panel silindi ve üst panel aşağıya taşındı.
Port edilmiş Gnome 2 indicator appletleri yüklendi.
http://www.webupd8.org/2011/11/indicator-applet-ported-to-gnome-3-can.html

experotux

İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)

decent

experotux

İnsanlar ikiye ayrılır

sabian

"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

KemalALKIN

@sabian, simge paketiniz neydi acaba? Bir ara kullandım galiba bunu ancak hatırlamıyorum :)
www.tckemal.ist

experotux

İnsanlar ikiye ayrılır

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

BayboraKaan

@KemalALKIN lütfen bu baslik altinda resimli iletileri alinti yapayin. Hangi arkadasimizin temasi hosunuza gittiyse o iletinin adresini iletinizde vermeniz yeterli olacaktir.

sabian

"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

decent

gufabe

@stratovarius, Arch logolu pencereler çok güzel. Pencere arkaplanına nasıl resim yerleştiriliyor? Ayarlar menüsünde halkalar vb. geometrik şekillerden ibaret seçenekler var ama resim dosyalarına giden bir yol göremedim. 

eribol

stratovarius

gufabe

Geri dönüş  için teşekkürler.

Fakat bendeki ayarlarda...

Yalnızca şu seçenekler var:

stratovarius

Qtcurve sürümünü güncellemeniz lazım. Kullandığınız sürüm baya eski bir sürüm.

gufabe

Linux Mint 10 KDE kullanıyorum. Ubuntu 10.10 tabanlı bu dağtımda sürüm (qtcurve 1.5.2-1) yükseltme olanağım yok sanırım. Emin değilim.

speakerXXL

Alıntı yapılan: gufabe - 12 Kasım 2011 - 18:30:05
Linux Mint 10 KDE kullanıyorum. Ubuntu 10.10 tabanlı bu dağtımda sürüm (qtcurve 1.5.2-1) yükseltme olanağım yok sanırım. Emin değilim.
@gufabe burada Mint 11 Gnome versiyonu Mint 11 KDE versiyona çeviren bir betik bulunmakta. Ama Mint 10 KDE'yi Mint 11 KDE'ye yükseltir mi ya da bu yükseltme ile sizin sorununuz çözülür mü bilemem. Yine de betiği hazırlayanlara sormak da fayda olur diye düşünüyorum.

Felâsife

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

gufabe

Teşekkürler @speakerXXL. Oradan anladığım kadarıyla bahsi geçen yöntemden uzak durmam daha iyi olacak. Ayrıca Linux Mint, KDE tarafına biraz mesafeli duruyor. Katya sürümüne KDE seçeneği eklememesiyle de bir şeyler anlatmaya çalışıyor gibi. Mesajı alarak; diğer dağıtımları yoklamayı seçiyorum. ;)

alquirel

Gnome Shell Bottom Panel Extension özelleştirmesi :

Sol taraf AWN ( + renk düzenlemesi)
Alt taraf Bottom Panel

- Üst panel AutoHideTopBar eklentisi ile gizlendi.
- Menu eklentisine ait dizin içerisindeki menu.png simgesi turuncu gnome ile değiştirildi.
- Kaynak kod düzenlemesi ile saat alt panele alındı.
- Kaynak kod düzenlemesi ile alt panelin arkaplan resmi değiştirildi.
- Kaynak kod düzenlemesi ile çalışma alanları düğmelerine yuvarlaklık eklendi ve renk düzenlemesi yapıldı.
- Masaüstü resmi Ubuntu kurulumuyla birlikte gelen resimlerden.
- Shell teması : Atolm

speakerXXL

experotux

İnsanlar ikiye ayrılır

decent