[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 53 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eribol

Bildiğim kadarıyla varsayılan olarak kde kullanıyor. Ekran görüntüsü de bir kde olsa gerek.

karizmaxi

Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

Felâsife

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 07 Ekim 2011 - 08:41:51
@Felasife, BSD Gnome kabuğunu mu kullanıyor?

eribol 'un da dediği gibi masaüstü KDE4 'tür, Pc-BSD de varsayılan masaüstü de zaten KDE4'tür.
Ama yeni çıkacak olan 9.0 serisi ile diğer masaüstü ortamlarıda kurulumda bağımsız olarak seçilebilecek.
İlginçtir bu sürümde giriş yöneticisi GDM olmuş, yani KDE'ye GDM 'den giriş yapıyorum  :D sanırsam çoklu dağıtım desteği için böyle yaptılar. :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

cagriemer

Alıntı yapılan: Felâsife - 07 Ekim 2011 - 12:41:13
Alıntı yapılan: özgürubuntu - 07 Ekim 2011 - 08:41:51
@Felasife, BSD Gnome kabuğunu mu kullanıyor?

eribol 'un da dediği gibi masaüstü KDE4 'tür, Pc-BSD de varsayılan masaüstü de zaten KDE4'tür.
Ama yeni çıkacak olan 9.0 serisi ile diğer masaüstü ortamlarıda kurulumda bağımsız olarak seçilebilecek.
İlginçtir bu sürümde giriş yöneticisi GDM olmuş, yani KDE'ye GDM 'den giriş yapıyorum  :D sanırsam çoklu dağıtım desteği için böyle yaptılar. :)

Yanilmiyorsam Fluxbox da hangi masaustu ortami secilmis olursa olsun kurulu geliyor surpriz olarak :) degil mi? Bir ara firsat buldugumda iyice incelemek istedigim isletim sistemlerinden biri PC-BSD.

Felâsife

Alıntı yapılan: cagriemer - 07 Ekim 2011 - 12:51:37
Yanilmiyorsam Fluxbox da hangi masaustu ortami secilmis olursa olsun kurulu geliyor surpriz olarak :) degil mi? Bir ara firsat buldugumda iyice incelemek istedigim isletim sistemlerinden biri PC-BSD.

Evet geliyor, gerçi ben sadece KDE denedim şimdiye kadar ama diğerlerinde de farklı olmasa gerek,
PC-BSD test sürüşü içinde bekleriz efendim, ama test sürüşü ile kalmayın, trafiğe de direk dalın derim.  :D

ferat_tes

decent nasıl çalışıyordan kastım, sağlam mı çalışıyor anlamındaydı :)

Rbbt

What happens when I become main source of a pain!!!

decent

kalkan1973

GNOME 3'ü seviyorum ama klasik GNOME kadar özelleştirme yok maalesef. Bu da sade bir görüntüde kalması zamanla canımızın sıkılması demek :)
Evde İşte her yerde Linux

Felâsife

15. yaş günün şimdiden kutlu KDE'ciğim ♥seni  seviyorum..♥
Sistem yaklaşık 4 saattir açık ve boştayken 80 proccess daha ne olsun.  ♥

Resim adresi burası ama çoğu resim ücretli, bu flora ve bir kaç resim ücretsiz.

decent

Oneiric Gnome 3 cephesinde son durum:

alquirel

@decent sen de olmasan 10.10 sonrası sürümlere soğuk kalmaya devam ederdim galiba :)

Ama soru işaretlerim var. Forumu takip ederken edindiğim izlenim özetle şu: "Gnome3'te eskisi gibi özelleştirme yapılamıyor. Özellikle de paneller"
Ancak Ekran görüntülerinden gördüğüm kadarıyla da sen bu özelleştirme işini yapıyorsun galiba. Mesela bir paneli veya sadece öğelerini tamamen kaldırma gibi bir şey var mı?

(Aslında bunun çok kısa bir cevabı var : Dene gör :) ama biraz tembelimdir.)

decent

Alıntı yapılan: alquirel - 10 Ekim 2011 - 10:12:35
@decent sen de olmasan 10.10 sonrası sürümlere soğuk kalmaya devam ederdim galiba :)

Ama soru işaretlerim var. Forumu takip ederken edindiğim izlenim özetle şu: "Gnome3'te eskisi gibi özelleştirme yapılamıyor. Özellikle de paneller"
Ancak Ekran görüntülerinden gördüğüm kadarıyla da sen bu özelleştirme işini yapıyorsun galiba. Mesela bir paneli veya sadece öğelerini tamamen kaldırma gibi bir şey var mı?

(Aslında bunun çok kısa bir cevabı var : Dene gör :) ama biraz tembelimdir.)

Geriye dönüş yok @alquirel :)
Süreç biraz ilerlediğinde Gnome 3 için de bir çok özelleştirme seçeneği karşımıza gelecektir.
Eğer bahsettiğin simge teması, GTK teması ise (2.x, 3.x) kullanımda sınır yok.
Fakat söylediğim gibi Gnome 2.x sürümlerinde edindiğimiz alışkanlıkların bir kısmı geride kalıyor.

Kısaca bugün Gnome 3 tarafına bakışım olumlu yönde değişmeye başladı.

alquirel

Teşekkür ederim cevabın için.
Tema ve simge konusu da meraklarım arasındaydı ama daha çok merak ettiğim şey panellerin özelleştirilmesiydi.

Mesela son görüntülerini incelediğimde alta panel ekleyip kaldırmışsın ama üstteki panel üç görüntüde de aynı (temadan ziyade öğeler ve dizilimleri)
Bu da bende kısıtlanmışlık hissi oluşturuyor :D

Düzenleme : Altta gördüğüm şey panel değil galiba, Etkinlikler menüsüyle beliren bir şeye benziyor?

decent

Rica ederim.

Altta da panel benzeri, bildirim alanı benzeri bir panel var belli belirsiz:

karizmaxi

Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

decent

Alıntı yapılan: karizmaxi - 10 Ekim 2011 - 13:43:22
@decent üst panel nasıl şeffaf yapılıyor?

Şeffaflık Advanced Settings penceresinde gördüğünüz temalar ile ilgili :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Finale iki kala:

zorinci

Pardus kurmadan önceki son Ubuntu 11.04 masaüstüm  :(
Acaba böyle kalsamıydı ya  :-\

Linux yoksa bende yokum...

kalkan1973

Evde İşte her yerde Linux

x x x x

Bloodless

Samsung R620-FS03TR Kullanıcısı

Felâsife

decent

Finalin ilk gününden görüntüler: