[Çözüldü] Alert çalışmıyor

Başlatan afeser, 28 Aralık 2015 - 20:39:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afeser

ÇÖZÜLDÜ:Dosyayı php olarak kaydetmek gerekiyor :).
merhaba arkadaşlar forumda yeniyim umarım doğrudur konu formatı. şimdi sorun şu:

<script type="text/javascript">
alert ("hata");
</script>

bu komut html body içerisinde güzelce çalışıyor ancak şöyle olunca direk yazıya döküyor

<?php
if (statement)
{
//something
}
else
{
echo 
"<script type='text/javascript'>alert('Kullanıcı adı Şifre Hatalı');</script>";
echo 
"<a href='login.html'>Yeniden Dene</a>";
}
?>

şimdi burada sorun ne? çıktı şu şekilde--->

alert('Kullanıcı adı Şifre Hatalı');</script>";
echo "<a href='login.html'>Yeniden Dene</a>";
}
?>

yani alert fonksiyonundan sonrasını html direk yazı gibi algılıyor ama bunun script olduğunu ondan önceki tag içerisinde belirtmedik mi?
malesef bu konularda çok ilgim yok açıkçası dün sabahtan beri ilgileniyorum :). acaba script derleyicisi işlemtim sistemi içerisinde eksik falan mı? ama bu sefer php içerisine gömülü değilken çalışmaz diye düşünüyorum.
sunucu: apache2
sistem: debian
tarayıcı: chrome
herkese şimdiden teşekkür ederim :);
Gelecek illa ki gelecek, önemli olan kimin getirdiği...

naklov

@afeser öncelikle nasıl bir yapın var bilmiyorum ama iki farklı yazım tekniği kullanabilirsin

ilk tavsiye edebileceği kullanım şekli;

<?php
if (statement){  
}else{
// php'yi bitir 
?>

alert ("hata");
</script>

<?php 
}
?>

ikinci olarak ;

<?php
if (statement)
{
    echo 
'<script type="text/javascript">alert ("koşul true");</script>';
}else{
    echo 
'<script type="text/javascript">alert ("koşul false");</script>';
}

?>

echo da çiftırnak ( ") kullanmak istediğinde tırnağın önüne \ koyman gerekiyor bunu yapmak istemiyorsan

<?php 
echo '<script type="text/javascript"></script>'
?>

şeklinde kullanabilirsin.Yazdığım kodların bu şekilde çalışması gerekiyor.
Peşinden Gidecek Cesaretin Varsa Bütün Hayaller Gerçek Olabilir..

afeser

Alıntı yapılan: volkanq - 29 Aralık 2015 - 13:25:18
@afeser öncelikle nasıl bir yapın var bilmiyorum ama iki farklı yazım tekniği kullanabilirsin

ilk tavsiye edebileceği kullanım şekli;

<?php
if (statement){  
}else{
// php'yi bitir 
?>

alert ("hata");
</script>

<?php 
}
?>

ikinci olarak ;

<?php
if (statement)
{
    echo 
}else{
    echo 
}

?>

echo da çiftırnak ( ") kullanmak istediğinde tırnağın önüne \ koyman gerekiyor bunu yapmak istemiyorsan

<?php 
echo '<script type="text/javascript"></script>'
?>

şeklinde kullanabilirsin.Yazdığım kodların bu şekilde çalışması gerekiyor.
hocam kodun kendisi şu şekilde:

<html>
<head>
<?php
if ($_POST["kulad"]=="ahmet" && $_POST["parola"]=="sucuk")
{
echo 'Username and Password have been accepted';
echo 'You are redirecting...';
}
else
{
echo '<script type="text/javascript">alert ("Incorrect Username or Password");</script>';
echo '<a href="login.html">Try Again</a>';
}
?>

</head>
</html>

tırnak işaretlerini siz dedikten sonra düzelttim. ama sizin attığınız da çalışmadı malesef aynen şu şekilde

<!DOCTYPE html>
<html>
<body>
<?php
if (statement)
{
    echo 
}else{
    echo 
}

?>

</body>
</html>

çıktı ise şöyle--->alert ("koşul true");'; }else{ echo ''; }  ardından koşul false alert olması gerektiği gibi çalışıyor ve ?> yazıp duruyor. php sunucusunda problem var herhalde dedim ama apche2 sildim tekrar kurdum işe yaramadı :(

naklov

Dostum vermiş olduğun kodu denediğimde sorunsuz bir şekilde bende alert çalıştı ve paralı hatalı olduğunda trg again linki geldi sayfaya

• Hangi tarayıcıyı kullanıyorsun ?
  • Farklı bir tarayıcı denedin mi ?
  • Kullandığın tarayıcıda alert nesnesinin vermiş olduğu hata mesajını bir daha görüntüleme diye bir betik var onu mu aktif ettin ? o yüzden olabilir.

birde tavsiye olarak manuel olarak apache server kurdun galiba tavsiyem lamp kurman * tabi ki tercih senin :)

[eklenti yönetici tarafından silindi]

matrax_41

@afeser, sen bu dosyayı html olarak mı kaydediyorsun ? Html olarak kaydedersen dosya php tarafından yorumlanmaz. Php uzantılı olarak kaydetmelisin.

afeser

Alıntı yapılan: volkanq - 29 Aralık 2015 - 15:19:44
Dostum vermiş olduğun kodu denediğimde sorunsuz bir şekilde bende alert çalıştı ve paralı hatalı olduğunda trg again linki geldi sayfaya

• Kullandığın tarayıcıda alert nesnesinin vermiş olduğu hata mesajını bir daha görüntüleme diye bir betik var onu mu aktif ettin ? o yüzden olabilir.

birde tavsiye olarak manuel olarak apache server kurdun galiba tavsiyem lamp kurman * tabi ki tercih senin :)

chrome ve firefox denedim ama beceremedim bir türlü. evet manual apache kurdum lamp daha iyi ise onu kurup deniyim bir de.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Aralık 2015 - 17:52:52

Alıntı yapılan: matrax_41 - 29 Aralık 2015 - 16:39:01
@afeser, sen bu dosyayı html olarak mı kaydediyorsun ? Html olarak kaydedersen dosya php tarafından yorumlanmaz. Php uzantılı olarak kaydetmelisin.
aynen html olarak kaydediyordum az önce denedim php olarak çalıştı. ama anlayamadığım bir şey var biz bu php bloğunu html içerisine gömmüyor muyuz? yani ana blok html olduğuna göre html php yorumcusunu çağırır diye düşünüyordum. neyse sonunda çalıştı teşekkürler :)

naklov

Alıntı yapılan: afeser - 29 Aralık 2015 - 17:49:01
Alıntı yapılan: volkanq - 29 Aralık 2015 - 15:19:44

chrome ve firefox denedim ama beceremedim bir türlü. evet manual apache kurdum lamp daha iyi ise onu kurup deniyim bir de.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Aralık 2015 - 17:52:52

Alıntı yapılan: matrax_41 - 29 Aralık 2015 - 16:39:01
aynen html olarak kaydediyordum az önce denedim php olarak çalıştı. ama anlayamadığım bir şey var biz bu php bloğunu html içerisine gömmüyor muyuz? yani ana blok html olduğuna göre html php yorumcusunu çağırır diye düşünüyordum. neyse sonunda çalıştı teşekkürler :)

@afeser php'de baya yenisin galiba :) sorununun çözülmesine sevindim birde başlığı çözüldü olarak değiştirirsen yararlı olur :)