[Çözüldü] KDE Alt Panelde Font Küçültmek

Başlatan Don Vito Corleone, 26 Aralık 2015 - 16:54:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Don Vito Corleone

Alt Paneldeki Font boyutunu küçülterek yazıların tek satıra sığmasını sağlamak istiyorum. Nasıl yapabilirim ?

seron

Panel için de geçerli mi, bilmiyorum. Fakat dün PC Linux OS sistemimi denerken ( o da KDE masaüstü ortamı kullanıyor) sistem ayarlarında sistemin kullandığı genel yazı fontlarının boyutlarının ayarlanabildiğini görmüştüm. Ayarları biraz daha detaylı karıştırarak bir deneyin. olmazsa masaüstü teması ayarlarında (görev çubuğunu ilgilendiriyor) oksijen sitilini seçerseniz yazılar küçülerek tek satıra iniyordu.

Bunun için sistem ayarlarına girip... oradan sonrasını hatırlamıyorum ;D ama pencere stillerini falan ayarladığınız yerden yapılabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam. oksijen sitili yüklü değilse "daha fazla indir" sçeneği ile edinilebiliyor.

Don Vito Corleone

Evet.Tüm sistem fontlarını biraz kurcaladım ama kaydadeğer birşey bulamadım.Göz zevki diye bir şey de var bunun için tema değiştirmeyi düşünmüyorum.Yardımın için teşekkürler

ata1

o kısım neden ....... şeklinde değil sende? bir yerleri kurcalamış olabilir misin

Don Vito Corleone

Pek anlamıyorum aslında bilmediğim şeyi kurcalamam. ''....'' olmasını istiyorum.

ata1

hiç kde kullanmadığımdan ayarları konusunda bir bilgiye sahip değilim ama panel ayarlarından sıra ile denenerek bakılabilir .ben xfce kullanırım yardımcı olamayacağım ama normal de bendeki gibi olması gerektiğini düşünüyorum.

seron

KDE'de panel ayarlarında öyle bir özellik bulunmuyor. Sabrederseniz ben bu akşam bir bakıp yarın size bildireyim. olay tamamiyle "sistem ayarları"nda ve bahsettiğim "masaüstü teması" ile ilgili. Bu ayar, korktuğunuz gibi masaüstü sitilini tamamiyle değiştrmiyor; sadece görev çubuğu(panel)nu ilgilendiriyor. ama neresinden yapıldığını göstermek için eve gidip kde'de bir bakmam lazım...

Don Vito Corleone

Yardımlarınız için teşekkürler panele sağ tıklayıp görev yöneticisi ayarlarından satır sayısını 1'e ayarlayarak sorunu çözdüm.

ata1

xfce için olanıı göstereyim belki işinize yarar.

Don Vito Corleone

Font küçültmek için.Arama bölümüne yazı tipleri yazıyoruz

Bu ekrandan görev çubuğu fontunu ayarlayabiliriz.

seron

Alıntı yapılan: Don Vito Corleone - 26 Aralık 2015 - 21:29:54
Yardımlarınız için teşekkürler panele sağ tıklayıp görev yöneticisi ayarlarından satır sayısını 1'e ayarlayarak sorunu çözdüm.

Tamam öyleyse, sorunu çözdüyseniz "çözüldü" yapın.