OS X Menubar Eklentisinin Gnome-Shell'deki İsmi Nedir? (Lazım)

Başlatan KemalALKIN, 23 Aralık 2015 - 22:53:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

OS X Menubar Eklentisinin Gnome-Shell'deki İsmi Nedir? (Lazım)

Yani; Ubuntu Unity veya OS X işletim sisteminde yer alan pencere menülerinin (dosya, düzen vb.) üst çubuk/bar üzerinde gösterilmesini sağlayan Gnome-Shell eklentisi nedir? Arch Linux kullanıyorum (Gnome-Shell).

Kendi çapımda İngilizce ve Türkçe olarak araştırdım ancak bulamadım.

www.tckemal.ist

ata1

KemalALKIN

www.tckemal.ist

ata1

KemalALKIN

Alıntı yapılan: ata1 - 23 Aralık 2015 - 23:01:50
panel sana yolladığım video ile yapabilirsin

Dostum senin videoya baktım ancak ben panel eklemek değil, panele menubar eklemek istiyorum :). Sanırım panel yerinde bar/çubuk dediğim için yanlış anlaşıldım :D.
www.tckemal.ist

ata1

videoda gördüğün alanda ekle artı işareti ile yapmalısın. panel taşınır sola sağa yukarı aşağı ve panele birçok şey eklenir

KemalALKIN

Alıntı yapılan: ata1 - 23 Aralık 2015 - 23:05:51
videoda gördüğün alanda ekle artı işareti ile yapmalısın. panel taşınır sola sağa yukarı aşağı ve panele birçok şey eklenir

Gnome-Shell kullanıyorum kardeşim :(.
www.tckemal.ist

ata1

no commend  o zaman gnome  hiç kullanmadım comoko yada mrmht gelirse yardımcı olabilir onlar gnome kullandılar.

tlg

ata1

xfce normal panel o anlattığı anladığım kadar ama gnomeye nasil konur bilemedim .

KemalALKIN

Alıntı yapılan: tlg - 23 Aralık 2015 - 23:09:44
Global app-menu gibi bir şeyden mi bahsediyorsunuz?

Onunla yapılıyor gibi anladığım webupd8 makaleleri gördüm ancak Ubuntu Unity içindi onlar.

Benim istediğim üst panelde pencerelerin menü başlıkları yer alsın :). Misalen;"Uygulama İsmi" ardından menüleri yani "File Edit View Go Help" diye.
www.tckemal.ist

tlg

Bildiğim kadarıyla, Gnome Shell paneli için böyle bir durum ne yazık ki söz konusu değil. Belki Mate ortamı için yapılabiliyorsa, Gnome Shell panelini gizleyip mate-panel eklenebilinir ancak ne kadar kararlı olur bilemiyorum.

ata1

alquirel

Başlığı açtığın bölümdeki sabit konular içerisinde ilk çıktığında yaptığım anlatım mevcut olması lazım. Telefondayım bakamıyorum şu an. İsmi global menu. Hâlâ geçerli midir pek sanmam ama en azından ulaşmak istediğin yer için fikir sağlar sana.

-----

Bağlantıyı buldum.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=30592.0

KemalALKIN

www.tckemal.ist

alquirel

Cinnamon için yapılmış güncel bir uygulamacık buldum. Gnome Shell yerine Cinnamon kurabilirsin bence eğer bu menü senin için daha önemliyse, çünkü kullanım açısından bariz bir fark yaşamayacaksın ikisi arasında.

https://github.com/lestcape/Global-AppMenu

Quapukulu

Global menüyü daha önce Mate ortamında denedim, bazı uygulamalar dışında düzgün çalışıyordu.Xfce içinde kullanılabilir ancak ben çalıştıramadım.Cinnamon üzerinde hiç denemedim.

Ancak şunu söyleyebilirim, Unity'nin global menüsü kadar stabil çalışmıyor hiçbirisi.