Kde de masaüstü simgeleri görünmüyor.

Başlatan tugay.demirel, 23 Aralık 2015 - 15:29:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tugay.demirel

Merhaba ben  debian kullanıyorum. Cinnamon ve mate masaüstünde görünen masaüstü simgeleri kde de görünmüyor. Sadece arkaplan var ve terminalden bir dosya oluşturunca da masaüstünde oluşmuyor.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

-DıLgEş-

Masaüstü'ne ayarlanmamış olabilir.. İlk tanışmanız ise normal.. Nasıl yaptığımı hatırlamıyorum ama yanılmıyorsam Masaüstü Ayarlarından yapılabiliyordu..
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

tugay.demirel

Kde kullanmak istiyorum ama şuna bi çözüm bulamadım.

ata1

tugay.demirel

maalesef bir şey bulamadım :-\ Genelde masaüstü ikon oluşturmadan bahsedilmiş ama benim problemi göremedim hiçbir yerde.

Tilki

@tugay.demirel merhaba;
Sistem çekmecesinin en sağındaki "üst üste 3 çizgi" şeklindeki düğmeye basınız. Açılan ek panlede "Gereç Ekle" düğmesine basınız. Gereçler menüsü açılacaktır. Kategoriler'e girip "Dosya sistemini' seçiniz. "Klasör Görünümü" gerecini tutup masaüstüne sürükleyiniz. Masaüstünüzde küçük (ama boyutlandırılabilir) bir pencere görünecek ve masaüstü dizininizi içindeki dosyalarla birlikte orada göreceksiniz.

tugay.demirel

Onu normal olarak dophinden girince de görebiliyorum zaten . Benim problemim terminalden sağa tıklayıp bir dosya oluşturduğumda ya da terminalden oluşturduğumda masaüstünde görsel olarak oluşmaması.

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: tugay.demirelOnu normal olarak dophinden girince de görebiliyorum zaten . Benim problemim terminalden sağa tıklayıp bir dosya oluşturduğumda ya da terminalden oluşturduğumda masaüstünde görsel olarak oluşmaması.
Sorun Masaüstü sadece panel gibi kullanılıyor.. Masaüstü'yü ayarlamak için size yol onerilmis..
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

tugay.demirel

Anlıyorum vakit ayırdığınız için teşekkür ederim . Ben en iyisi Cinnamon deneyim biraz.

seron

Alıntı yapılan: tugay.demirel - 23 Aralık 2015 - 17:19:38
Anlıyorum vakit ayırdığınız için teşekkür ederim . Ben en iyisi Cinnamon deneyim biraz.
bağımlılık yapabilir ;)