Linuxdan uzak kaldım ve bir sorum var ?

Başlatan Haoskman, 17 Ocak 2016 - 20:44:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haoskman

Yaklaşık 1 yıl önce linux kullanıyordum ama bilgisayarımı hatalar silsilesi bir türlü bırakmıyordu. Benim bilgisayarımda Optimus teknolojisi mevcut yani Nvidia ekran kartı ile intel onboard ekran kartı beraber çalışıyor. Oyun açacağım zaman Nvidia devreye giriyor. Bu şekilde büyük bir enerji tasarrufu sağlanmış oluyor. Ama benim linux kullandığım zaman bu özellik ubuntu tarafından desteklenmiyordu. Acaba bu 1 yıllık sürece gelen güncellemeler ile Optimus teknolojisi desteklenmeye başladımı. Yoksa halen o bumblebee denilen şeyle uğraşmak zorunda mıyız ?

Şimdiden teşekkürler

heartsmagic

Bumblebee veya Prime, iki türlü de uğraşman gerekiyor elbette. Sürücü kurmadan kartına destek alamazsın ki? Bir sene önce sorun neydi bilmiyorum ama sorun olmadan kullanan birçok kullanıcı mevcut. Denemezsen sorun var mı bilemezsin. Bizler de sorunun ne olduğunu bilmeden yardım edemeyiz sana. 

Bu bölüm platform istekleri için, bu türde konular için forumun normal bölümlerini kullanabilirsin. Açtığın diğer başlığı içeri taşıdım aynı soru olduğu için. Bu başlığı da doğru bölüme taşıyalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xxx3

Merhabalar bende bu konuyla alakalı bir soru sormak istiyorum arkadaş nvidia intel ikilisinden konuyu açmış ben ise amd intel ikilisi ne durumda bunu sormak istiyorum. Bilgisayarım epey eskidi yeni birkaç modele baktım fakat hepsi amd intel ikilisi çıktı. Acaba amd intel tarafında son durum nedir ? Baktığım modelin ekran kartı amd r7 360 işlemci i7 6500u

Kaleihan

Alıntı yapılan: xxx3 - 29 Şubat 2016 - 23:03:24
Merhabalar bende bu konuyla alakalı bir soru sormak istiyorum arkadaş nvidia intel ikilisinden konuyu açmış ben ise amd intel ikilisi ne durumda bunu sormak istiyorum. Bilgisayarım epey eskidi yeni birkaç modele baktım fakat hepsi amd intel ikilisi çıktı. Acaba amd intel tarafında son durum nedir ? Baktığım modelin ekran kartı amd r7 360 işlemci i7 6500u
Ben amd ve intel kullanıyorum. Amd 7600 hd ve inteli hg graphichs 4000 di galiba. Oyunlarda sıkıntı yaşamıyorum. Pek oyun oynamadım ama oynadıklarım Dota 2, Amnesia, Unterned ve bu oyunlarda sıkıntı çıkmadı. Ubuntunun kurduğu otomotik driverleri kullanıyorum. Uğraşmadım bile.

xxx3

Yanıt için teşekkür ederim oyun oynamıyacağım stabil çalışsın yeter bana