Ubuntunun üst barına nasıl yazı yazarım ?

Başlatan Comeng18, 04 Ocak 2018 - 23:24:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Comeng18

Merhaba arkadaşlar,
Bir uygulama için ubuntunun üst barına yazı yazmak istiyorum. Bu saatin pil göstergesinin olduğu yere. İnternette biraz araştırma yapacaktım fakat üst barın özel bir ismi var mı bilmiyorum. Araştırmalarımda birşet bulamadım bu yüzden. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Programlama dili farketmez çoğu dilde yazaibilirim.

matrax_41

Comeng18

[mention=635308]@matrax_41[/mention]
Teşekkürler cevabın için ama aslında yapmak istediğim System Monitor Indicator gibi birşey

matrax_41

Ubuntu derken tabi hangi sürümden bahsediyorsun. 16.04 sürümü içinse genel olarak indicator diye geçiyor sanırım. İlgili geliştirme sayfasına bakabilirsin.

https://wiki.ubuntu.com/DesktopExperienceTeam/ApplicationIndicators

mhmtkrktr

[mention=635302]@Comeng18[/mention] ; ne yapmak istediğin ve nerede yapmak istediğin anlaşılmıyor. Öncelikle profilinde yazılı olan 16.04 (yani Unity) için mi çalışma yapmak istiyorsun? ( yeni bir şeyse, Unity projesinin sonlandığını kısaca not geçeyim. Birileri devam ettirirse ne âlâ ;-) )
Eğer güncel sürüm olan Gnome içinse, üst bar dediğin alanın adı, panel.
3.24 sürümü ve öncesinde gnome-shell paketine dahili olarak sağlanıyordu. 3.26 sürümü itibarı ile gnome-panel adıyla ayrı paketlenmeye başladı.

Her iki seçenekte yapmak istediğini biraz daha ayrıntılı sorman, yardımcı olmak isteyenler için daha iyi olacaktır. Örneğin, mevcut bir uygulamanın orada çıkan ismi mi değişecek? Veya oraya uygulama veya özellik açan yeni bir özellik mi eklenecek?  Yoksa sadece logo tarzı boş bir yazı mı olacak.
Ayrıntı.....  :)